Eesti uudised

Ülo Vooglaid kirjas riigikogulastele: ära toeta "kooseluseadust" ega akte, mis kahjustavad Eestit kui riiki (28)

Õhtuleht.ee, 9. oktoober 2014 13:46
Foto: Aldo Luud
Sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid, kelle poeg Varro Vooglaid on viimasel ajal figureerinud meedias seoses kooseluseaduse ja SA-ga Traditsioonilise Perekonna Kaitseks, saatis riigikogulastele kirja, milles kutsus üles kooseluseaduse poolt mitte hääletama.

Vooglaid kirjutab, et kui arvas veel mõni aeg tagasi, et grupp ekstravagantseid isikuid surub Riigikogule peale meetmeid, et saada endale avaramaid võimalusi avalikumaks tegutsemiseks või ei "homondust propageerivad ei hooma konteksti ja saa aru oma tegevuse laiemast tähendusest", on nüüd tema jaoks selge, et tegemist on rahvusvaheliselt koordineeritud hästi organiseeritud ja ohtralt rahastatud kampaaniaga.

Samal teemal

"Humanismiga on sellel liikumisel vaid verbaalne (propagandislik) seos. Kultuuripõhja lagundamine on selle programmi oluline osa. Palun, ära toeta "kooseluseadust" ega muid õigusakte, mis kahjustavad Eestit kui riiki, eesti rahvast ja eesti kultuuri," kirjutab Vooglaid riigikogulastele saadetud kirjas.

Ükski riigikogu liige ei saa Vooglaiu sõnul enam öelda, et ei teadnud, et peab riigikogus rahvast esindama ja teenima, ning saanud aru, mida teeb või et ei teadnud, milline on rahva suhtumine oma tulevikku ja sellesse seaduseelnõusse.

"Hoiatan: kui riigikogu selle eelnõu (650 SE) seaduseks vormistab, kutsub see ühiskonnas esile pöördumatuid tagajärgi. Ma ei usu, et mõni saadik tahab, et teda hakatakse kodumaal pidama põlastusväärseks. Meelekindlust ja vastutustunnet!"

Samal teemal

14.03.2015
Martin Helme ei saa aru, mida teevad homoõiguste eest võitlejad traditsioonilise perekonna kaitse saadikuterühmas
10.09.2014
LIHTNE EESTI MEES: homoseadus solvab mind isiklikult
09.09.2014
Mis saanuks, kui kooseluseaduse hääletus jäänuks "viiki"?
09.09.2014
Kooseluseaduse eelnõu algatajatest hääletas ainsana vastu ...