Atko bussifirma buss.Foto: Aldo Luud
Toimetas Geidi Raud 9. oktoober 2014 08:26
Aprillis Tallinnas Balti jaamas piketiga suuremat palka nõudnud ATKO bussijuhid said läbirääkimiste tulemusel miinimumkuupalkade tõusu, kuid nende tunnitöötasud jäid muutmata.

Transpordi Ametiühing sõlmis ATKO Grupi ettevõtetes kokku viis uut kollektiivlepingut. ATKO Grupi ettevõtetega sõlmitud kollektiivlepingud tagavad bussijuhtidele minimaalse kuupalgatõusu tagasiulatuvalt, 1. juulist alates, vahendas ERRi uudisteportaal.

Miinimumpalk on olenevalt piirkonnast vähemalt 750-770 eurot ja tuleva aasta algusest sõltuvalt piirkonnast 770-800 eurot kuus.

Transpordi Ametiühingu esimehe Jaan-Hendrik Toomeli sõnul said seekord palgatõusu need ATKO Grupi Harjumaa, Pärnumaa, Viljandimaa, Järvamaa ja Ida-Virumaa bussijuhid, kes varem teenisid üleriigiliselt kokkulepitud bussijuhtide miinimumpalka 700 eurot kuus.

Ametiühingul on plaanis jätkata läbirääkimisi ka ATKO Grupi ettevõttes Valgamaal.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

... 9. oktoober 2014 20:47
Olen ka ise selles firmas töötanud ja ei läheks iialgi sinna tagasi. Seal makstakse summeeritult 2 kuu lõikes palka ja seal ei saa kunagi aru mille järele palka makstakse. Mida rohkem teed seda vähem teenid. Igaljuhul peab seal mitu korda rohkem tööd tegema kui teistes firmades ja palk tuleb selle arvelt ka poole väikesem.
kas see on 9. oktoober 2014 13:09
nädalapalk miinus maksud vä?tahavad,et bussijuhid eestisse tagasi tuleks väljamaalt no sellise palgaga on suremiseks palju ja elamiseks jälle vähe.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS