Foto on illustreeriv.Foto: Aldo Luud
Eesti Päevaleht 9. oktoober 2014 08:05
Margit Rosental-Tustil on kõrgharidus ja talle on määratud puue, ent ta on aastaid edukalt töötanud, olles eri sotsiaalprojektide eestvedaja. Nüüd, kui avanes võimalus osaleda töötukassa töökonkursil, ei kutsutud teda aga isegi vestlusele.

Põhjuse teada saamiseks pidi ta ühendust võtma Tartumaa töötukassa osakonnajuhataja Jane Väliga, kes põhjandas oma kirjas vestlusele kutsumisest keeldumist sellega, et klientidel võib olla raske Margitit mõista ja ta ei pruugi piisavalt kiiresti klaviatuuri kasutada, aga eeskätt Margiti isikuomadustega: ta olevat valinud ründamise ja enesekaitse.

Margiti arvates polnud need põhjendused adekvaatsed ja ta kavatseb pöörduda võrdõiguslikkuse voliniku poole.

Kuigi Töötukassa esindaja Karin Kivari sõnul on Margit varemgi erinevatele ametikohtadele kandideerinud ja naine on tema juures töövestlusel käinud, siis väidab Margit, et see on vale ja teda polevat kordagi töövestlusele kutsutud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

minu arvamus 10. oktoober 2014 11:59
Olen näinud töökoormust töötukassa osakondades ja ise klient olnud ja on äärmiselt utoopiline isegi arvata et sellisele kohale kandideerimine õnnestuks. Sotsiaalvaldkonnas hakkama saamiseks poel mitte vaja kõrgharidust ainult, vaid tugevat närvi, meeletut pingetaluvust, julgust suhelda ühiskonna heidikutega, täpsust, ja eelkõige kiirust. Järjekordselt kajastan meedia ühte poolt ja häbi puuetega inimestele, kes kasutavad kontekstiväliseid lauseid meedias. Täitsa paha hakkab, eriti kuna nüüd me veel nii avameelselt uue seadusega elame.
VAV 9. oktoober 2014 16:36
Ida-Viru töötukassasse helistasin ja vastus oli rohkem kui jahmatav. Nimelt olen pensioniealine ja töölt tulin ära seoses abikaasa tervisega, et olla temale toeks ja abiks. Nüüd on abikaasa kahjuks lahkunud manalateele ning mina olen valmis jätkama töö tegemist, mida meie riigis valjuhäälselt propageeritakse. Helistasin töötukassasse ja selle aemel küsida minu eriala ja koolituste ning ametite kohta, oli vastus üks - me ei saa teile toetusi maksta.Seejärel oli minu lause, et vabandage, kuid ma ei vaja toetusi. Ilmselt teenindaja enam ei kuulanud, sest telefonis kostus kinnine toon.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS