Eesti uudised

Töötukassa andis tööle kandideerivale puudega naisele selgelt mõista: sa ei meeldi meile! (25)

LISA KOMMENTAAR

minu arvamus 10. oktoober 2014 11:59
Olen näinud töökoormust töötukassa osakondades ja ise klient olnud ja on äärmiselt utoopiline isegi arvata et sellisele kohale kandideerimine õnnestuks. Sotsiaalvaldkonnas hakkama saamiseks poel mitte vaja kõrgharidust ainult, vaid tugevat närvi, meeletut pingetaluvust, julgust suhelda ühiskonna heidikutega, täpsust, ja eelkõige kiirust. Järjekordselt kajastan meedia ühte poolt ja häbi puuetega inimestele, kes kasutavad kontekstiväliseid lauseid meedias. Täitsa paha hakkab, eriti kuna nüüd me veel nii avameelselt uue seadusega elame.
VAV 9. oktoober 2014 16:36
Ida-Viru töötukassasse helistasin ja vastus oli rohkem kui jahmatav. Nimelt olen pensioniealine ja töölt tulin ära seoses abikaasa tervisega, et olla temale toeks ja abiks. Nüüd on abikaasa kahjuks lahkunud manalateele ning mina olen valmis jätkama töö tegemist, mida meie riigis valjuhäälselt propageeritakse. Helistasin töötukassasse ja selle aemel küsida minu eriala ja koolituste ning ametite kohta, oli vastus üks - me ei saa teile toetusi maksta.Seejärel oli minu lause, et vabandage, kuid ma ei vaja toetusi. Ilmselt teenindaja enam ei kuulanud, sest telefonis kostus kinnine toon.
Arvan.. 9. oktoober 2014 15:10
..et sellised riigiametnikud päevapealt lahti.Kuidas tema julgeb inimest mõnitada.kes ta on?
Istuvad seal ja võtsaavad riigiametnikuna palka,siis peab ka teenidus olema vastav-oskama inimestega suhelda mitte mõnitama.Kahjuks paljudes riigiametites ongi selliseid inimesi,kes naudivad teiste mõnitamist.
D'O. 9. oktoober 2014 15:05
Täiesti selge ju, et puuetega inimesed PEAVADKI olema ründavamad ja ka enesekaisele suunatumad, mida tihtilugu valesti aru saadakse.. - nad on ju kehvemas seisus, kui ülejäänud inimesed ja nii tulebki enda eest "kõvema häälega" seista!!!
Kits 9. oktoober 2014 14:36
Läksin ka arvele võtma ja vaatas mu dokumente ning ütles kohe ,raha ei saa te!!Ma siis see peale küsisin ,et kas see on pank või töötukassa!!Siiski sain mõlemat :)
! 9. oktoober 2014 12:58
Sain isegi kord Paide Tööhõiveametis mõnitamise osaliseks, kui tulin töötuna ühest maakonnast teise üle. Õnneks ei eksisteeri enam see tööhõiveamet, kus see labane proua teenindas
K. 9. oktoober 2014 12:29
Olgem ausad, Töötukassa on viimastel aastatel (arvatavasti ka edaspidi) kõige mõttetum koht üldse. Koguaeg vaid ainult "LUBATAKSE", mingeid koolitusi ja teste. Reaalselt pole ma sealt midagi saanud. Toetust nagunii ei saanud, teatud põhjustel, kuid koolitusi oleks võinud ikka saada. Töötukassale! Ei Tasu end ikka nii suure abipakkujana välja reklaamida, kui tegelikult te muhvigi inimesi ei aita.
ehh 9. oktoober 2014 11:36
jahh ,ka minul Tartu Töötukassast kurvad kogemused,ka mingit väljaõpet ei saanud,kuigi tahtsin,aina lubati,iga kuu nendega vestlusel lubati,lubati aga tühjus,Sealt mingit abi tööotsimisel ,ümberõpet ega täiendõpet ei saa,ainult unistada võid. Pidev klienditeenindajate vahetus ja lõpuks lõpetati minuga kontakt ,visati välja ,nii et kurb saatus neil töötuil sellise ülbe suhtumisega Töötukassa poolt
Mäletan kroonu algul enda juhtumit 9. oktoober 2014 11:51
kui töötuna arvele end panin, kusjuures suurimaks veaks oli ka toon see, et töötu raha hakati andma vaid neile, kes olid tööl olnud rohkem, kui 6 kuud tõendavate dokumentidega, kui neid polnud, siis ei tahetud kohe algul üldse töötu abirahasi anda.
Selle peale sai veidi sõimatud ja õeldud, et mis moodi elama peab pool aastat ?
Siis lõpuks otsustati ikkagi rulli anda aga see rull mis anti oli naeruväärt summa ja kaks korda kuus pooleks, millega sisuliselt hakkama saada oli võimatu.
Kusjuures 6 kuud, mis töötuna arvel olin endale sobivat töökohta büroos ei leidnud, vaid leidsin lehe kuulutuste pealt.
Samas nägin siis juba, kuida osad rikkad käisid kerjamas töötute hüvesi, endal kuldsõrmustega kehad ülevalatud ja kallid looma kasukad seljas, järgi tuldi üpris hinnaliste masinatega.
Seega töökoha leidmine läbi töönüroo on heal juhul 10 % 100, kes sealt endile töid saavad, kui tutvusi sees pole.

,,,, 9. oktoober 2014 11:05
Töötukassas käib selline sahkerdamine .Võõrast koheldakse nagu viimast kerjust aga kui tuttav oi kus hoitakse ,kõik rahad saavad kätte ilma ,et peaks pingutama aind käi ja pane allkiri alla!!!!Keegi ei nõua cv saatmist, mingeid koolitusi , hoitakse nagu sitapilpa peal !!
Tead. 9. oktoober 2014 11:00
Margit sa oled liiga tark ja oskad enda eest seista ja nendega vaielda,teed nad sõnatuks ja nad saavad aru,et parem sust eemale hoida,kes teab mida sa veel nõudma hakkad.See on jälle ja jälle näide,et see reform võiks kirjutada kui paberit kasutada(paberile mida kõik kasutavad) .Aeglaselt kasutab klaviatuuri,kas keegi on varem midagi nii rumalat põhjust kuulnud aga teate, ta mõtleb kiiremini kui kogu töötukassa ametnikud sotsiaalsetel teemadel.
9. oktoober 2014 10:58
Rakveres on samasugused hullud !Kui määrati töötutoetus siis käratati ,nohh kuidas suure raha kõrvalt nüüd töö otsimine edeneb ning ise naeris!!Tahaks teada ,kui ta ise ühelpaeval istub teiselpool lauda ning talle ütleks nii.Kohutav mõnitamine käib nagu nad maksaks seda raha ning veel öeldi ,meie ei otsi teile siin tööd .
ab 9. oktoober 2014 10:50
ei oskagi muud öelda, et küll allahh karistab nurjatuid, ja elu on näidanud, et karistab ikka karmilt!
sant 9. oktoober 2014 10:48
See on alles algus, arsti ja jumala asemikeks maa peal nad alles saavad.
f...in vähemused 9. oktoober 2014 10:44
Nagu ameerika niipea kui miski ei meeldi siis kohe diskrimineeritakse. Lollakas sant.
xxx 9. oktoober 2014 10:32
TÖÖTUKASSA KOHTA ANTUD KOMMENTAARID ON KÕIK JUMALA ÕIGED.
särts 9. oktoober 2014 10:29
Selle töötukassaga peaks töesti midagi ette võtma.Tavalised inimesed,kes on kaotanud töö ja kellel on veel määratud töötuskindludtus,neid mõnitatakse eriti ülbelt,sunnitakse miinimumpalgaga sellist tööd vastu võtma,mida ükski normaalna inimene ei teeks,mis ripuvad aastaringselt portaalis.Olen ka käinud mitmetes asutustes,aga sellist ülbust ja survestamist pole kusagil kohanud.Tundub,et nendele klienditeenindajatele on vaja põhjalikku koolitust,kuidas inimestega viisakalt käituda.Lõppude-lõpuks peab jääma ikka inimesele õigus valida töö,mis sobib ja millega saab hakkama.Paneksin selle asutuse nimeks "orjaturg"

lugeja 9. oktoober 2014 10:28
Täitsa jube . kuidas töötukassa ikka tööle kanditeerijatega käitub. selline asi on juba vastuolus sotsiaalvaldkonnaga,kus samas agiteeritakse tööle puudega inimesi ,et ikka võimalikult rohkem inimene iseendaga hakkama saaks.Liiatigi on sellel inimesel veel kõrgharidus,millest töötukassa töötajatel paraku napib.
Jänks 9. oktoober 2014 10:17
Töötukassa ametnikud sõimavad kõiki ja mitte ainult Tartu Töötukassas. Samas ei oska sõimav ametnikud öelda, millise Töötukassa nõudmise vastu on töötu eksinud. Eriti kõvaks sõimamiseks läheb siis kui Töötukassalt ümberõpet või täiendõpet paluda. Tegelikult ei ole töötul Töötukassast mingit abi, kuna ainukeseks tegevuseks on seal allkirja andmine, aga seda saaks ka interneti kaudu anda. digiallkiri. Ajakirjandus peaks tõsiselt ette võtma Töötukassa, nende osakonnad ja uurima, millised osakonnad ja mil määrav võimaldavad töötutele koolitusi. Kirjutatakse ja räägitakse ju pidevalt, et meil on samaaegselt nii tööpuudus kui tööjõu puudus, kuna töötutel puuduvad tööturu jaoks vajalikud oskused. Aga kuidas need oskused saavad tulla kui Töötukassa ei korralda koolitusi? Ei ole mõtet maksumaksja kulul ülal pidada tervet karja ametnike ainult selleks, et töötud saaks käia paberil allkirja andmist harjutamas.
njahm 9. oktoober 2014 09:42
Kunagi töötukassas klindina tööd otsides pakuti mulle enamasti töökohti, kus palka ei makstud ehk siis tööd vabatahtlikuna ja jutuga, et ui firmal hästi hakkab minema, siis saan ka päriselt ehk tööle ja palka ka! Aga mis moodi ma käinuks tasuta tööl 23 km kaugusel invaliidina? Kas tõesti olen mina invaliidina väärt vaid neid töid, mida mitte keegi teine ei taha, kuna palk on väike või seda üldse ei maksta, kuid tööd on palju ja see on raske, must ja alandav?
??? 9. oktoober 2014 09:25
Kui kõvasti altkäemaksu pakkuda saab ka kurt ja pime, kätetu ja jalutu tööd. Kui aga pappi välja köhida ei ole, eisaa ka midagi.
Aga 9. oktoober 2014 09:18
Töövõimereformi käigus pidid ju kohe kõik töötukassa naised lahkeks ja kompetentseks muutuma ja kõik-kõik puudelised tööle aitama. Misjärel nood rõõmsamaks ja seltsivamaks jms muutuvad.
jah 9. oktoober 2014 09:07
töötukassa on ainult töötute kui töö kaotanud önnetute inimeste mõnitamise koht. Minge köik vabatahtlikuks vöi koristajaks, kõrgharidusega inimesed!!! Möttetu asutus.
olgem ausad 9. oktoober 2014 08:54
see on selline koht. mis tagab töö vaid neile endile. ja neid siiralt ei koti. et sealt inimesed loodavad tööd leida.
kolla 9. oktoober 2014 08:47
töötukassa on teadagi üks kuramuse hea äri ja sinna lihtsalt võõraid ligi ei lasta.mine tea mida pärast kusagil välja lobiseb.