Eesti uudised

GALERII: USA soomusüksus alustas Eestis teenistust (10)

Toimetas Geidi Raud, 8. oktoober 2014 18:23
USA soomusüksus alustas Eestis teenistust.Foto: Ardi Hallismaa/Kaitseväe peastaap
Kolmapäeval alustas Eestis teenistust Ameerika Ühendriikide 1. ratsaväediviisi 8. ratsaväerügemendi mehhaniseeritud jalaväekompanii.

Kolmapäeval Tapal 1. jalaväebrigaadi linnakus aset leidnud tseremoonial tänas kaitseminister Sven Mikser rotatsiooni lõpetanud 173. õhudessantbrigaadi võitlejaid teenistuse eest ja tervitas 1. ratsaväediviisi võitlejaid Eestisse saabumise puhul, teatas kaitseväe peastaap.

Kaitseminister avaldas lootust, et järgnevatel kuudel läbi viidavad ühisõppused ratsaväediviisi ja kaitseväe üksuste vahel on arendavad mõlemale poolele. "Meie kaitseväele annab teiega tehtav koostöö kindlasti väärtusliku õppetunni ja ma loodan, et ka teie õpite midagi meie karmist talveilmast."

USA üksust tulid tervitama ka kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Aron Kalmus, Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis Jeffrey Levine ning riigikogu riigikaitse komisjoni liikmed.

Soomusüksuse saabumisega alustab Eestis tööd NATO Brunssumi ühendväejuhatuse 13-liikmeline ettevalmistusmeeskond, kes viib kuni 22. oktoobrini Eestis läbi kaitsetaristu ja väljaõppevõimaluste hindamise, mille tulemusel selgub, milliseid õppusi ja operatsioone on Eestis tulevikus NATO julgeolekumeetmete raames võimalik läbi viia.

Eesti jalaväerühm teenis aastatel 2004 ja 2008 Iraagis 1. ratsaväediviisi koosseisus.

Eelmisel nädalal Tapale saabunud rongiešelon tõi kohale USA soomusüksuse jalaväe lahingumasinad, soomustransportöörid ning muu tehnika ja varustuse. Lisaks toodi Eestisse ka vajalikud juhtimis- ja tagalatoetusmasinad.

Eestisse saabunud üksuse varustusse kuuluvad 27,6-tonnine lintidel jalaväe lahingumasin Bradley M2A3, mille relvastuses on lisaks 25-millimeetrisele kiirlaskekahurile 7,62-millimeetrine kuulipilduja ning tankitõrjesüsteem TOW. Kokku mahutab M2A3 kümme inimest, kellest kolm kuulub meeskonda.

Soomustransportöörid Stryker M1126 on relvastatud 12,7-millimeeetrise raskekuulipildujaga, lisatulejõudu annavad masinale juurde 40-millimneetrise kaliibriga granaadiheitja MK19 ning 7,62-millimeetrine kuulipilduja MK240. Lisaks kaheliikmelisele meeskonnale suudab masin pardale võtta üheksa võitlejat.

Samal teemal

04.09.2014
GALERII JA VIDEO: USA soomustehnika jõudis Tapale