POLNUD AASTATKI VABA: Vargused tunnistas Hillar üles, aga pildile jääda oli mehel häbi ning ta üritas energiliselt kätega vehkides fotograafi kohtusaalist minema peletada.Foto: MATI HIIS
Teet Teder 8. oktoober 2014 07:00
Sel kuul oleks paadunud vargal Hillar Teeveerel (37) olnud põhjust tähistamiseks – 31. kuupäeval oleks saanud aasta vanglast vabanemisest –, aga eile mõistis kohus ta uuesti vangi.

Vanglast vabanenuma suutis Hillar võõrast vara mitte himustada vaid 25 päeva. Siis puges ta Tallinnas Rotermanni kvartalis Kehakeskuse OÜ turvaväravate alt läbi ning pani pihta 1100 eurot maksva Apple’i sülearvuti.

Seejuures ei olnud kontor tühi – töötaja oli koos kliendiga teises ruumis, kui Hillar arvutiga vehkat tegi.

Järgmisel kuul pani Hillar silma peale Tallinnas Rävala 16 asuvas Muusika- ja teatriakadeemia raamatukogus 25aastase noormehe 500eurosele sülearvutile. Noormees tegi raamatukogus arvutiga tööd, aga jättis rüperaali vaid paariks minutiks järelevalveta, kui läks saalist välja telefoniga rääkima. Sellest mõnest minutist Hillarile piisas.

Mõni päev hiljem varastas Hillar Ülemiste keskuse Denim Dream’i poest müüja 150eurose mobiiltelefoni. Turvavideolt on näha, kuidas Hillar seisab müüjate leti juures ning sirutab käe letile, kust võtab võõra telefoni ja lahkub kauplusest.

Jaanuaris leidis Hillar lausa kolm hetkeks järelevalveta jäetud arvutit. 3. jaanuari hommikul astus Hillar sisse graveerimistöökotta, kust teenindaja oli viieks minutiks lahkunud. Sealt sai ta saagiks 600eurose sülearvuti.

10 päeva hiljem varastas ta Tallinna Ülikooli raamatukogust 225eurose rüperaali, kui selle omanik viieks minutiks lugemissaalist väljus. Georg Otsa nimelisest muusikakoolist varastas Hillar jopetaskust rahakoti ja sülearvuti koos kotiga, kui 20aastane noormees oli asjad kooli kolmandal korrusel asuvale lauale jätnud.

Põhja ringkonnaprokurör Diana Helila taotles Hillarile karistuseks ühe aasta ja kaheksa kuu pikkust vangistust.

Kohtunik määras karistuseks aasta ja neli kuud vangistust ning selgitas, et süüdistatav tunnistas varguste toimepanemist ja kahetses tehtut. Otsus ei ole veel jõustunud ja Hillar saab selle edasi kaevata.

Hillar hakkas varastama, sest ei leidnud vanglast vabanedes tööd. Kohtus tunnistas Hillar ka seda, et tal on probleem uimastitega ja avaldas soovi abi saada.

Kohtunik märkis, et vanglas on tal abi saamiseks võimalus olemas ning lisas, et enda parandamiseks peab initsiatiiv ja tahtmine tulema ikka inimeselt endalt.

Kommentaarid  (7)

mumm 8. oktoober 2014 17:27
aga jõesaar pääses noore inimese tapmise eest ainult tutistamisega
tõnis 8. oktoober 2014 16:27
Vanglast vabanenuma suutis Hillar võõrast vara mitte himustada vaid 25 päeva. Siis puges ta Tallinnas Rotermanni kvartalis Kehakeskuse OÜ turvaväravate alt läbi ning pani pihta 1100 eurot maksva Apple’i sülearvuti.
sellised paadunud isikud varastavad tõenäolistelt iga päev et oma sõltuvusi rahuldada...mitte mõned korrad kuus nagu on ära suudetud tõestada...vaevalt et sellised korduvalt vangis istunud isikud kunagi muutuvad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS