Maailm

HALB UUDIS: Ebola on jõudnud Euroopasse (20)

BNS, 7. oktoober 2014 16:32
Foto: AFP / Scanpix
Hispaanias on tuvastatud esimene Ebola juhtum Euroopas ja kolm inimest on pandud karantiini, USA kaalub ebola tõttu lennureisijate kontrollimist.

Hispaanias andis kaks positiivset proovi haiglaõde, kes oli eelmisel kuul hooldanud kaht Aafrikast naasnud misjonäri, kellel oli Ebola.

Samal teemal

Kõik temaga kontaktis olnud 22 inimest on järelevalve all ja kolm on karantiinis: tema abikaasa, üks haiglaõde ja Aafrikast naasnud mees.

Ebola on tapnud Guineas, Sierra Leones ja Libeerias üle 3400 inimese. Sierra Leonest on toimetatud Oslo ülikooli haiglasse meditsiinitöötaja, kes oli saanud nakkuse Sierra Leones. USA-s Dallase haiglas ravitakse meest, kes haigestus Libeerias surevat naist hooldades. Teda ravitakse uue, katsejärgus oleva ravimiga.

"Suurim Ebola levimise oht on ravipersonal," ütles Vanderbilti ülikooli professor William Schaffner Business Insiderile. USA tahab lennujaamades sisse seada kontrolli inimeste üle, kes saabuvad riikidest, kus on Ebola epideemia. Juba praegu tuleb neist riikidest saabunutel täita põhjalik ankeet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee