Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kui mu laps oleks gei? (47)

Mariann Kaasik, 7. oktoober 2014, 12:48
 Reuters / Scanpix
Kuna olen tulihingeline geiõiguste pooldaja, siis on minult korduvalt küsitud, et praegu sa küll kaagutad siin kaasa, aga mis sa siis teeksid, kui sinu tütar ühel päeval koju tuleks ja ütleks sulle, et ta on lesbi.

Kas teie olete mõelnud sõnadele, mis te lausute oma lapsele siis, kui ta esimest korda kohtingule läheb, kui ta esimest korda kaaslase kinno viib, kui keegi esimest korda tema juurde ööseks jääb? Noh, mina ka enne ei olnud, aga ma usun, et mu esimene lause võiks olla: "No siis ma ei pea vähemalt muretsema, et sa rasedaks jääd!".

Samal teemal

Ma usun, et juba see, kui kellegi laps tuleb ja ütleb oma vanematele, et ta on lesbi või gei, näitab seda, et vanemad on midagi õigesti teinud. Mõelda vaid, kui palju on lapsi, ehk nendest samadest perekondadest, kus isa eilset meeleavaldust vaatas ja kodus kaasa röökis, et käigu need peded jah persse, kes on ka geid, kuid ei julgeks sellest kodus iial rääkida.

Minu eesmärk siin elus on kasvatada üles oma laps(ed). Kõik muu on nagu boonus, mida ma selle kõrvalt teha peaksin jõudma. Ma pean oma lapsele õpetama heast ja halvast, ma pean teda õpetama olema viisakas, aupaklik ja südamlik. Ma pean teda õpetama hoolima ja märkama abivajajat. Ma pean teda õpetama armastama.

Kuidas saab keegi öelda, et geid ei tohiks lapsi saada, sest neid hakatakse ju kiusama. Aga kes õpetab neid lapsi kiusama? Isegi, kui vanemad ütlevad kodus, et nad on lihtsalt teissugused või haiged (nagu ma viimasel ajal kuulnud olen, arvab mõni, et seda saab ka ravida), annab see osadele lastele selge põhjuse teisi kiusata.

Miks te tahate olla kiusajad ja kasvatada kiusajaid? Pruuni elutoadiivaniga mees õpetab pojale, et homod on jubedad ja neile tuleks peksa anda, alavääristada, kiusata. Tanksaabastega mees õpetab pojale, et kõik, kellel on pruun diivan, on haiged inimesed ja neile tuleks peksa anda, neid mõnitada, neid alavääristada. Teha maha neid millegi eest, mis neil on. Hobusefännist ema õpetab lapsele, et tanksaabastega inimesed on alamklass, neid tuleks halvustada, kiusata ja kui nad üksi on, siis võib proovida isegi peksa anda.

Kõik inimesed annavad kodust lastele kaasa põhimõtteid ja väärtusi. Ma ei taha oma last õpetada kedagi vihkama. Kui siis ainult neid, kes teiste kallal vägivallatsevad, sellist käitumist ei pea tolereerima. Aga miks anda lapsele kaasa oma eelarvamused?

Las Kallal olla kaks isst, las onu Ülol olla pruun diivan, las Hillar olla tanksaapad. Las inimesed olla!

Ja neile kõigile, kes tunnevad praegu oma perekonda ohustatuna...Mina tunnen ka. Ma tunnen reaalset ohtu, sest selline hirm näitab rumalust ja rumalus sünnitab rumalust. Ja mina ei taha, et minu laps kasvab rumaluses. Olgu ta lesbi, hetero, koristaja, raamatupidaja või loomaaiatalitaja.

Ja lõpuks taandub kõik selleni, et enamus tahab elada ja vihata. Vähemus tahab elada vihata.

www.mallukas.com

47 KOMMENTAARI

S
... 27. oktoober 2014, 17:17
Süda läheb pahaks neid kommentaare lugedes...Oot põhimõtteliselt te ei armasta oma lapsi? Et kui laps on Gei siis tõstate ta kodust välja? GEIKS SÜNNI...
(loe edasi)
e
ei imesta 13. oktoober 2014, 22:59
...............jaa väga raske ja mönele mitte raske,,,,,,,,,,,,kuid ikkagi esimesena peame vähekene möttlema ja panema endad sellesse olukorda,..et ük...
(loe edasi)
Loe kõiki (47)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee