Tarbija

Hinnad langesid kolmandat kuud järjest  (7)

Toimetas Geidi Raud, 7. oktoober 2014 09:15
Toidukorv.Foto: Teet Malsroos
Hinnad langesid tänavu septembris võrreldes augustiga 0,2% ja võrreldes eelmise aasta septembriga 0,6%.

Kaubad olid 2013. aasta septembriga võrreldes 0,3% ja teenused 1,0% odavamad, teatas statistikaamet.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta septembriga võrreldes langenud 1,1% ja mittereguleeritavad hinnad 0,4%.

Samal teemal

2013. aasta septembriga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit kõige rohkem elekter, soojusenergia ja küte, sealjuures oli kodudesse jõudnud elekter 7,6% ja soojusenergia 4,1% odavam. Suurem mõju indeksile oli veel aastataguse ajaga võrreldes 4,5% odavamal mootorikütusel ning alkohoolsetel jookidel ja tubakal, mis on aastaga kallinenud vastavalt 1,8% ja 7,2%.

Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud konservpiim (18%) ning odavnenud suhkur (39%) ja õunad (30%).

Augustiga võrreldes oli septembris tarbijahinnaindeksi peamiseks mõjutajaks kõrgharidusreformiga kaasnenud tasuta kõrghariduse rakendumine kõigile esimese ja teise aasta tudengitele, kes olid asunud kõrgkoolis täiskoormusega õppima eestikeelsetel õppekavadel.

Suurem mõju indeksile oli veel rõivaste ja jalatsite soodusmüükide lõppemisel, elektri 2,1%-lisel kallinemisel ning 12% odavnenud lennukipiletitel.

Toidukaupadest kallines kuuga enim tomat (98%) ja odavnes kartul (23%).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee