Eesti uudised

Kuidas saab kolmeliikmeline pere hakkama toimetulekupiiril elades

Teet Teder, 7. oktoober 2014 07:00

136 KOMMENTAARI

j
jura/ 12. oktoober 2014 07:43
Normaalsed inimesed käivad tööl,mitte ei istu kodus ja arvuta,et kust veel midagi saaks.
t
tojura/ 18. oktoober 2014 17:05
Kuule jura, sa oled töesti yks jura! Kui ei ole tööd, siis ei vöi muutuda tööks! Ehk on kunagi vöimalus sul endal ka kogeda, mida tähendab olla töötu! Soovin seda sulle sydamest!
2
21 sajandil.../ 11. oktoober 2014 09:35
aga elu teeb vähikäikku, vaesume ja tagasi 20 sajandi algusesse, kui mitte varasemasse aega....eestlane peab kogu aeg hirmul olema ja elu eest võitlema, muretsema tuleviku pärast ja kartma kodu, töö, isegi elu kaotust (st ise siitilmast äraminekut), sest ....nii halb on olla, aga kõik me kannatame ju ära (vt Tujurikkuja)....aga kui vaadata tulevikuplaane, siis varsti muret ei ole, sest eestlased surevad ju välja!!!! Ja see on puhas poliitika! ...Edu väljasuremisel, seda me kõik teeme, kas töötame või ei tööta, kas saame head palka või toimetulekutoetust....ja kahjuks eestlasele seda 21. sajandit küll veel ei paista, kuigi 2014 vist juba käes ja lõppema hakkab....heaolu on meist mööda läinud, isegi elementaarne eluolu kipub luksus olema....aga no mis siis, me sureme ju väärikalt välja! Ei mässa, ei streigi, ei vingu...me oleme ju eestlased ja sööme üksteist ära, kuigi kõhtu täis ei saa! Sureme väärikalt, ja kreeklased saavad meie antud rahadega siis meile mingid matusedki korraldada!
m
Mõttetu/ 8. oktoober 2014 12:31
eksperiment. Ikka vaja ka sisse arvestada üür , elekter,tlefon jms. kulutused. Siis selgub , et elamiseks raha ei jäägi. Ei vabasta keegi kommunaalmaksetest kui palk niru on.
j
Juula/ 8. oktoober 2014 13:13
Üür, elekter jm kommunaalkulud makstakse normpinna ulatuses kinni toimetulekutoetusest. See toimetulekupiir ongi see raha, mis jääb perele kätte peale kulude tasumist.
t
totu/ 8. oktoober 2014 11:05
Sm. Ansip ütles hiljuti,et tema armastab igat Eesti inimest.Huvitav,kuidas tema armastusest vorsti saada.....
e
Ega / 8. oktoober 2014 11:02
see miinimumpalkki palju suurem pole- 290€ kätte.... aga pole aega mustalt midagi juurde teenida, ja mingit täiendavat toetust kah loota pole, peab sellega hakkama saama. Muidugi kraakovi vorsti ei osta ja kohvikus lõunastamas ei käi jne, siis ikka vajalikud asjad enam-vähem olemas.Kui TOETUS on peaaegu sama siis võid kyll õnnelik olla, et sedagi saad.
o
o.0/ 7. oktoober 2014 23:05
Üldiselt, peaks ikka inimene tööd tegema, et süüa saada. Mitte elama Teiste tööinimeste kulul. Kui paljud käiks tööl, kui toimetulek 200e inimese kohta? Mõeldes, et see on ajutine lahendus siis võiks õnnelik olla, et sedagi saad. Eesti pole mingi suur nafta riik, kus raha voolaks sisse, riigi eelarve tuleb maksudest, millest suur osa moodustab % sinu palgast, aga kui tööl ei käi, jääb saamata.
Miks pean mina, raskelt töötav noor inimene üleval pidama üksikema, kes on kuskilt pidudelt endale pisipere saanud -.- või joodikuid, kes joovad selle raha kohe maha. Kõik tahavad raha saada ilma, et peaks midagi tegema. Oi ma kaotasin töö, naine ei viitsi tööle minna ning minule ei sobi turvatöötaja töökoht, ma parem saan väikest toetust ning vingun õhtulehe kommentaarides, kui raske ja halb on Eestis olla.
n
njaaa/ 8. oktoober 2014 00:04
Sattus meile tööle keegi telestaar kes osales saates Võlast vabaks - oli vist mingi selline saade. Seltsimehele ei mahtunud pähe miks ta peab tööd alustades külma autosse istuma, et miks valvur ei pane 30 min. varem autot käima. Autosi meil firmas 60. Varsti ta lahkus, talle ei sobinud see töö kuna tuli ka autol pisemaid remondi töid teha, näiteks pirni vahetada. Mul on veel ja veel selliseid näiteid, inimestest kellel on kodus ka hea olla. Samas sõbranna võtab põhikoha kõrvalt koristuskoha juurde - raha vaja.
r
riigiaparaat peaks ka vaatama/ 9. oktoober 2014 19:22
kas saab hakkama 1000€ palgaga, Riigikogus on palk + kuluhüvitised, väliskomandeeringud, väljastpoolt Tallinna tulijaile korterikompensatsioon. Mis peod ja preemiad ministeeriumides? Miks nemad priiskavad? Eripensionid. 20 aastat ei tehta sisuliselt mitte midagi. Ideid ei ole. Kui on vaja kokku hoida, peavad seda tegema köik ühtmoodi.
e
8. oktoober 2014 10:23
Ehk on viga hoopis riigi vale rahajaotus,miljonid lähevad teiste riikide ja pankade abistamiseks.Mida siis teha,kui pole tööd? Elan üksi ja nii on hea oma väikest pensioni jaotada,ainuke kulutus on hammastele,teiste rohtude peale lihtsalt ei jätku raha,tahan ikka netis ka vestelda ja kuulda,kuidas teistel läheb siin kallil kodumaal.
o
o.0/ 8. oktoober 2014 21:10
Eks seda küll, miljonid lähevad aga kõik on investeering, Kui ka Eestil peaks kunagi minema väga halvasti, küll ka meid aidatakse. Raske on väikselt riigil teha end teistele suurriikidele nähtavaks. Peab raha loopima, et tuntuks saada.
m
mX/ 7. oktoober 2014 22:44
miks minu kommentaari ei avaldatud?
o
o.0/ 7. oktoober 2014 23:06
a
Antsröigas/ 7. oktoober 2014 22:26
Mida vigisete, oleme ju ikkagi viie riigi seas_ VAESUSELT MUIDUGI.!

v
väiksepalgaline/ 7. oktoober 2014 22:24
Kehv värk muidugi, aga no ei ole mõtet väljas kohvi juua ja mõmmi vahvleid osta, need ju kõige kallimad. Ma muidu ise teen ka pattu, vahel ostan jäätist, aga muu toidu teen kõik kodus ise j ained selleks ikka muidugi need, mis parasjagu nädala soodukas on. Kõige raskem on kassiga, see ei söö taimetoitu ega leiba eg aüldse mitte midagi, mida ma ise söön, vahel tuleb ahastus peale, et mingi looma peale kulub rohkem raha kui enda peale, aga ei saa ju looma maha tappa, kui ta kunagi meil juba elama hakkas. Ja kassitoit on väga harva soodus, küllap teatakse, kui nõudlikud kassid on, mitte kuidagi ei saa neile toitu ostmata jätta.
m
mimm/ 9. oktoober 2014 20:09
mina söödan oma kassile tallegi külmutatud kanakaelu. Saab päris odavalt hakkama.
s
SL Õhtulehe matemaatika ehk kuhu kadus 6€?/ 7. oktoober 2014 21:36
9
./ 8. oktoober 2014 22:35
t
teadja./ 7. oktoober 2014 21:25
Mees lauataga mõtleb,arvatavasti pean vist soome tööle minema🙋
s
sot. ametnik/ 7. oktoober 2014 19:57
Vaesus ei tapa ja kehakaal pysib normis. Palju hullem on laisad ja ylekaalulised inimesed. Toimetulekutoetus on ikka möeldud ajutiseks lahenduseks, inimene peab ikka tööd tegema.
m
mina arvan nii/ 7. oktoober 2014 20:27
Sina küll "sot. ametnik" pole. Sotsiaaltöötajatelt nõutakse haridust, muuhulgas lugemisoskust, mida sul ilmselgelt napib. Artiklis ei käi jutt toimetulekutoetusest, vaid toimetulekupiiril elamisest, s.t mingeid toetusi ei saa, kuna sissetulek on täpselt sellel piiril, et peaks ise hakkama saama.
j
Just/ 7. oktoober 2014 20:33
Toimetulekutoetus on tõesti mõeldud ajutiseks lahenduseks, aga keegi ei tea ette kui pikk see ajutine aeg on. Kas ta kestab päeva, nädala, kuu, aasta, süüa aga tahaks nagu iga päev.
o
Olen/ 8. oktoober 2014 13:17
töötanud sotsiaalsfääris 19 aastat ja tean mitmeid peresid, kes on kogu selle aja saanud toimetulekutoetust. Nüüd on juba kasvanud peale ka uus põlvkond, ehk lapsed jätkavad vanematelt õpitut.
j
jaan/ 7. oktoober 2014 17:49
Vabandan väga aga tundub et siinsed kommenteerijad on parajad idi××did . Mul kodus 3 last ja olukorra sunnil pean elama toimetuleku toetustest kuna lihtsalt tervis ei võimalda tööl käija.
Maksad maksud ära ja alles jääb 5 euri mida päevas saan kasutada. Ei usu et selle eest ennast ja 3 last ära toidaks , minu õnneks elan ma maal ja miskit ikka saab metsast ja ise kasvatada... ja need kes siin räägivad et saavad 60 euriga kuus hakkama ... haaa haaa haaa mis sa sööd iga päev makarone ? Huh ajab närvi selline asi... krdima riigi pead peaks oma toimetuleku toetusega pool aastat elama kül nad see järel hakkavad aru saama mis toimub.. nemad pole ju kunagi nälginud ,,,
A mis me nutama
Ja kui mõni komenteerija siin mu kirja vigade pärast inisema hakkab siis Fk u
t
tegelikult/ 7. oktoober 2014 17:45
on Eesti inimesd väga leidlikud ja kokkuhoidlikud ,Kuidagi saadakse ikka hakkama Viha teeb suur klassivahe. N.Ö "meie endi valitud" tegelinskid määravad endile hüved ja palgad ise Justkui endastmõistetavalt peab palk mingi koefitsiendi võrra pidevalt suurenema. Ajakirjanduses on mitmedki "suurmehed" öelnud,et saaksid nii ja niisuguse (väikese) rahaga hakkama,kuid miskipärast pole keegi seda katset reaalselt läbi teinud.Väga solvav on ,kui inimesed sortidesse jagatakse põhimõttel- raha mulle,maksud sulle!
t
Tuksoo/ 7. oktoober 2014 17:42
Selle katse peaksid läbi elama KOGU RIIGIKOGU. Ehk siis tekib meie "tava"rahvast ka parem arusaamine. Vähemalt võiks katsetada kindlasti nende pikakäega tegelaste üle, nagu TUIKSOO, RIELJAN, aga ka teised lahedad mehed, nagu Parbus ja MIHHAIL KORB jne.
l
Lugeja/ 7. oktoober 2014 17:33
Taoline eksperiment ei anna konkreetselt midagi, sest üle poole meie siinsest elanikkonnast elabki eksperimendi katsel- kuidas tulla toime või jääda ellu. Kas me sellist Eestit tahtsime, on iseküsimus.

m
mina arvan nii/ 7. oktoober 2014 16:56
Mõnele eelkommenteerijale: Minu meelest tuli artiklist välja just see, et kui tahad NORMAALSE inimese kombel elada (sh tööajal lõunat käia söömas, teises Eesti otsas vanemaid külastada jne), siis selle rahaga EI SAA hakkama. Selles oli antud eksperimendi point. See on niivõrd kurb, kuidas inimesed peavad kombineerima, igat senti veeretama. Ja siis ollakse veel uhked, kui osatakse a la 10 sendiga päevas söönuks saada. See ei ole uhkustamise asi, see teeb pigem murelikuks, nii füüsilise kui vaimse tervise seisukohalt.
k
Kas Sina/ 7. oktoober 2014 20:02
Lugupeetud kommenteerija tead,et väga paljudel töölkäijatel on palk miinimum või selle lähedal? Püüad Sa kunagi 300 euroga kuus lahedalt välja tulla? KUivastad jah,diskuteerime edasi. KUi ei,pane suu kinni!
õ
Õpi lugema lugeja,/ 7. oktoober 2014 20:51
jutt käib toimetulekupiirist, mitte toetusest.
t
Tean/ 8. oktoober 2014 13:32
rohkem kui arvata oskad. Miks peab kohe nii kuri olema ja hammustama. Ei ela küll toimetulekupiiril aga anna andeks, ma ei ole elus ostnud seda kallist kohvitopsi, mis maksab peaaegu sama palju kui 500 gr kohvipuru. Mees jäi töötuks, laen on kaelas, nii et ega palju rohkem ei jäägi kätte kui kõik maksud (elekter, telefonid, laen) ära maksta ja talveks küte muretseda. Aiavilja kasvatan ise, riideid ostan Humanast (muide täna olid kõik asjad 1.50) jne. Lahedalt välja ei tule aga kuidagi vireleb ära küll. Loodan, et see olukord on ajutine, ega kaua niimoodi vastu ei pea aga eks sa tead muidugi paremini.
k
Kell/ 8. oktoober 2014 07:15
Toimetulekutoetus peakski olema just see - TOIMETULEKUtoetus. Minimaalne summa, millega on võimalik hing sees hoida kuni leiad teistsuguse lahenduse (töö näiteks). Keegi ei pea kellelegi kohvitamist või kino kinni maksma. Ma nõustun, et toimetulekutoetus on väike, aga ma käin tööl 12-tunnistes vahetustes ning ei saa endalegi välilõunaid lubada (elan nagu tudeng makaronide ja kartulite peal ilma kastme ja lihata). Mina aga pean oma tööga kellegi teise omad kinni katma või?
ü
üksi saaks hakkama/ 7. oktoober 2014 16:11
perega mina ei oska majandada 60 euriga nädalas.
aga üksi küll saaks odavalt läbi. põhiliselt sööks kapsast, porgandit peeti ja õunu. need on praegu odavad ka. lõuna ostaks poe kuumletist. see on päevas u 2 euri lõuna eest.
n
neljalapseema/ 8. oktoober 2014 12:51
Mina oskan küll.(Aiamaa muidugi olemas)Umbes selline summa jääb peale maksude maksmist ja hädavajalike kulutuste (läbikulunud teksad,tossud ) tegemist kogu aeg
j
Juula/ 7. oktoober 2014 15:56
Ei oska need inimesed majandada. No kui sa pead piskust elama siis sa ei osta väljast kohvi ja ka söök tuleb võtta kodunt kaasa. Nutab viiesendise kilekoti pärast aga kui palju tops kohvi maksis?
s
sõbrad austraalias/ 7. oktoober 2014 15:39
saavad 48 dollarit tunnis, noh koristavad ladusid. s.t. päevas siis 384 x 20 päevaga 7680.- dollarit, elamiskulud s.t. üürimaja 150.- dollarit nädal x 4 600.- dollarit. nii, et 7000 jääb iga kuu oma rahaks, 1000 eest süüa ja ringi käia. aastas saab kõrvale pandud : 6000 x 12 : 72000.- x 3 aastaga : 216 000.-
elagu eesti töörahvas!!!!
h
HUNT/ 7. oktoober 2014 14:33
Ei ole vaja kõiki lastekodus kasvanuid halvustada .Seal kasvanuist saanud palju paremad inimesed kui tänapäeva ära poputatud jõnglased.Tean sest seal ise kasvanud ja tean kui tahad et sul midagi oleks pead ise liigutama ei sa loota vanemate mammonale.Olen seda töökust õpetanud ka oma lastele.
m
Muri/ 7. oktoober 2014 15:02
Oi, HUNT, ära võta südamesse :) Ei olnud vähimatki kavatsust kedagi halvustada.
a
aNDRES/ 7. oktoober 2014 14:17
tÄISSÖÖNUD ARUTLEVAD SINGILEIBA MUGIDES-KAS TULEB VÕI EI TULE TOIME.
LENINGRADI BLOKAADI AJALGI "MÕNED TULID TOIME",TEISED SURID ÄRA.HÄBI,EESTIMAA HÄBI NÄITAB ENNAST AVALIKULT JA EI TUNNEGI HÄBI...Üldse mitte,laseb edasi samas vaimus ja mugijad mugivad edasi ja vaatavad pealt.
a
Alina/ 7. oktoober 2014 14:13
Ei viitsinud lugu lugedagi.Sisustus ses korteris paistab olevat normaalne.Seevastu,sa võid saada ka 90.-euri "äraelamiseks" aga sul on katkised aknad,remontimata eluase,mitte ühtegi majapidamismasinat.Sa ei ela ju ainult söömiseks,tervislikult ei saagi süüa.Aga sul on vaja arsti juurde sõita ja pärast kirjutab ta rohud-sa kas ei suuda üldse sõita või ei jaksa rohtu välja osta.Tuleb mammograafi kutse,viskad minema sest sõiduraha pole,kuigi oled arvel Tallinnas ja peaksid käima.Sama lugu muude arstidega.Ka nahaarstiga,kus kasvajakahtlus-sa väsid ära,sa ei lähe enam kuhugi,sest sa ei JAKSA enam sente lugeda.Südamearst jääb käimata ja närviarst.jms.NEED ON ELUD MILLEGA MÄNGITAKSE,MILLELE PEALE PISSITAKSE!ELUD,KELLEGI VAEVAD JA PIIN!!!
h
hale/ 7. oktoober 2014 15:39
Arusaadav, et pole raha... kohe üldsegi ei ole. Samas arvuti (või nutimobiili) jaoks raha on, samuti netiühenduse jaoks. Ka aega paistab keset päeva olema, et haledaid kommentaare kirjutada.
Kui oled Tallinnas "arvel", siis ei maksagi see bussi/rongipilet nii palju, et mitme kuu peale kõrvale ei suuda panna.
Ja nahaarsti juurde minek võtab aega - järjekorras ootamise ajal kogud raha.
Muu on ka liialdatud...
h
Hale jah/ 7. oktoober 2014 17:55
Kui töötul poleks netti, siis ei saaks ta ka tööd otsida, Lõppude-lõpuks on 99% tööpakkumistest nähtavad vaid neti vahendusel ja isegi Töötukassas on üks esimesi küsimusi, et kas Teil meiliaadress on.
Kui olen töötu, siis leian jah aega netis istumiseks - enne tööpakkumised ja siis kõik muu. Kaua sa ikka seda tuba koristad või kapsalehtedest körti keedad, aega jääb üle, midagi pole teha.
Kui linnas arvel pole ja elad väiksemas kohas, siis ma ei tea kuidas mujal lood on, kuid meil käib päevas 3 bussi, millede piletihinnad on vägagi võimsad - terve töötu kahe päeva söögiraha, kui edasi-tagasi sõita.
Aga noh, need, kes hästi elavad, need nagunii aru ei saa ja leiavad, et tegu on liialdamisega. Mis parata, igaüks vaatab asju oma mätta otsast.
h
haledale/ 7. oktoober 2014 21:17
Ja sa oledki hale!!! Tähendab, sinusugusel lihtsalt peab olema igasugu hüved, kuid sellel, kes peab iga päev kodust "raamatupidamist" pidama, ei tohi isegi seda tühist arvutit olla. Oled lihtsalt üks enesearmastaja, kes oma ninast kaugemale ei näe. Praegu ei saa ilma arvutita lihtsalt läbi, kui peres on lapsed, kes käivad koolis. Ei tasu seal öites öunapuu oksal istuda ja arvustada neid, kes ei ela nii nagu sinusugused, sest äkki murdub see oks ja oled ehk samasuguses olukorras, kui oma rikkuse juures pole eluaegset mammonat juba kogunud. Selline suurustamine ja öpetamine on lihtsalt vastik.
n
njah/ 7. oktoober 2014 13:41
60 euri nädalas toidu peale tähendab et kuus läheb ca 240 euri.. seda on paljude jaoks päris palju, arvestades, et üür tuleb ka sinna otsa, pluss igasugu jooksvad kulud..
võiks teha eksperimendi kus peab hakkama saama miinimumpalga või pensioniga, makstes kõigepealt ära maksud ja vaadates siis, mis üle jääb.
krt, sellise eksperimendi peaksid riigikogu liikmed tegema, nad ei saaks nädal aegagi hakkama - ja ma räägin ainult toidurahast.
K
!!!/ 7. oktoober 2014 15:04
Kuna kuus pole mitte neli nädalat, s.o. 28 päeva vaid ikka 30-31, siis jääb ühe päeva kohta vaid 7,5 eurot, seega pisut enam kui 52 eurot nädalas.

t
tehke uus katse/ 7. oktoober 2014 13:16
Uus katse võiks olla selline kus vaene pere peaks elama Ansipi palgaga, sealjuures ei tohiks osta suuri asju, tehnikat jms. Olen täitsa kindel, et vaespere ei suudaks seda raha ära raisata. Kui ikka harjutud väikselt elama...
n
no kuulge/ 7. oktoober 2014 13:13
Vaene inimene jätab kohvi joomata või juustuviilu söömata (et vähem kuluks, ainult lapsed nt tarbivad). Kohv on luksus.
Kust saab nii odavaid kilekotte? Meie väikelinnas on 10 senti kilekott.
Minu tänane poenimekiri: piim, sai, vorst. Kõik. Enamvähem iga päev on sarnane poenimekiri- Vortst iga päev ei osta, selle asemel siis kas hakkliha või viinerid vms. Toidud nagu ikka- makaron hakklihaga või kartul ja kaste (viienrikaste, hakklihakaste, vorstikaste). Kõige odavam. Ühepajatoit on ka odav söök. Mingitest pastadest ja ahjulihast võib küll ainult unistada.
o
Olen vaene olnud .../ 7. oktoober 2014 13:39
Kilo viinereid (või vorsti) maksab sama palju kui pool kilo liha. Ostad kilo hakkliha, teed pikka poissi, sööd lõunaks ja ülejäänu jääb mitmeks päevaks võileiva peale. Ülejäänud raha eest saad nädalavahetusel ahjuliha. Kohvi teed kruusikaupa. Pasta - annan lihtsa retsepti. 2 tk kanafileed väikesteks tükkideks, juurikaid (porgand, sibul, küüslauk jms), klaas piima, 1 pk makarone. Prae kanafileetükid kergelt koos tükeldatud juurikatega läbi, vala peale piim hauta, vala keedetud makaronidele ja valmis. Potitäie hind 2-2,5 € - kas vorstikaste tuleb odavam?
m
Mumm/ 7. oktoober 2014 13:12
Ei peaks neid toimetulekutoetusi üldse tõstma. Tean omast kogemusest inimesi, kes on generatsioonideviisi töötud, kuna riik peab neid üleval. Nende vanemad olid töötud ja said abiraha, nüüd nemad ja nende lapsed tulevad ka sellised. Uurige töötukassadest mõnelt inimeselt ja tuleb välja selline huvitav kompott, kuidas need inimesed tööle minemist väldivad. Miks peaks neid üldse üleval pidama.?
a
7. oktoober 2014 13:01
Arvestage, jah, kogu oma kõhetu kopikas porganditeks ja viige käruga koju, siis on teil nii süüa kui tööd ja kui leiate nats nööri, siis siduge paar porgandit nööriga lakke ka , siis on teil selle raha eest kunsti ka
n
näljapajuk/ 7. oktoober 2014 12:59
Raske on kommenteerida seda "vaesust", kui süüakse väljas, juuakse 1.7 maksvat kohvi ning sõidetakse autoga... tõesti me elame viletsalt, nälja piiril. Aga kuhu jääb siis meelelahutus, elust rõõmu tundmine? Inimene, kes elab toimetulekutoetustest ja ei käi tööl, peaks oma tähelepanu suunama sinna, et leida töö ja sissetulek, mitte jõlkuma kinos ega teatris.
j
JEEP/ 7. oktoober 2014 12:55
Kuidas võtta, mõni näib abirahadega päris kenasti toime tulevat. Tean ühte noorepoolset nelja lapse ema kes elab koos noore elukaaslasega. Kumbki tööl ei käi. Kuid noorelpulgajunkrust elukaaslase kolab alatasa poe ümber ja tal on kogu aeg sigaret suus ning õllepudel või purk peos. Temal ei näi erilist puudust olevat.
n
naine alla 40ˇne/ 7. oktoober 2014 12:49
....kui olin laps ehitasid vanemad maja, naabrid ja tuttavad käisid suviti nädalate kaupa mereääres puhkusel, mina rohisin kapsaid ja juurikaid, mõtlesin raisk mis elu see on. Meie peres hoiti raha. Sain lapse, nüüd on ta juba suur kordagi ei ole maksnud tema isa alimente, ma ei ole seda ka küsinud - mind aitasid vanemad kuna nägid, et oskan raha hoida ja ei larista seda niisma maha. Lapse teine vanaema andis lapsele mõnikord raha. Ise jutustas juurde kuidas teine "nn" poja naine käib oma lapsele raha lausa nõudmas, küll vaja lapsele söögitooli, mängumaja, jumal teab mis vidinaid veel. Meil pole selliseid asju lapsel kunagi olnud laps, sõi kas minu süles või ise toolilt, linnas liikusime samuti emme süles või ise tatsudes. Ma ei tundnud vajadust sellise luksuse järele ja raha ka polnud. Ma ei tunne kuidagi, et mu elukvaliteet oleks viletsam, ilus kodu, reisime, auto. Ka tänasel päeval on mu palk alla keskmise, maksan linnas korterit ja maale panen suvel juurikaid maha, mitte et mulle hirmsasti meeldib potipõllundus aga ma mõtlen, et kui teen moosi ja sellest talvel kisselli, ostan poest paki kohupiima ja siis saan 0,80 euro sendi ette 7-8 magustoitu. Palju maksab poes kissell vahukoorega 0,70-0,80 senti???? Töökaaslased aga imestavad, et kes mul neid nõmedaid moose tänapäeval sööb. aga meie pere sööb, tunnen et toit on puhas ja raha jääb ka rohkem millegi muu jaoks. Nemad küll mingit potipõllundust ei tee kuna kõik on poes saada, mida aga ei jagu on raha!!!!!!!!!!! Riideid kanname ka uusi ja neid mis meeldib, aga umbes nii et üks pluus on seljas ja teine pesus, mitte nii et kapis 10 pluusi ja selga panna ikka midagi pole :) Ma arvan, et minujaoks raha otstarbekas kasutamine tuli mu vanematelt - olen täna väga tänulik ja vaatan, et ka mu laps eristab olulist ebaolulisest.
Selveri parklas aga tuli juurde noor ja räsitud olekuga naine, palus toiduraha ma ütlesin, et raha ei anna võin aga toitu osta tema siis võttis taskust vihikulehe ja hakkas lugema mida kõike kodus ei ole, majonees, ketsup, mahl, piim, muna, juust, või, jogurt ja loetelul ei paistnud lõppu tulevat ............. mõtlesin, et mida värki. Sai minu käest ühe jogurti kuna olin poest ostnud piima ja kaks jogurtit, ise mõtlesin et nüüd jäi mul alles liiter piima ja jogurt :) tema aga matsutab õhtul teleka ees kõike head paremat mis nimekirjas oli. Praegu ajab naerma see seik mind.
m
Muri/ 7. oktoober 2014 13:21
Õiget juttu räägid! Kellele on üldse sellist "eksperimenti" vaja? Ainult ärritab inimesi. Kui teha eksperiment, siis teha ikka korralikult. Arvestades tõesti IGAT senti. Kui vaadata näiteks Kodutunnet, siis väga paljud pered ei oska majandada. Ma ei räägi seda halva pärast, neid peabki aitama, aga kui näiteks pereema on lastekodus kasvanud, siis kust ta õpikski seda, millest sa kirjutad. Tehku siis tõesti üks eksperiment, mis eksperiment on. Näidismenüüde, näidistoidukorvide ja kõige muu sellisega. Et poleks nii, et näed Kodutundes peret, kus toanurgas krõpsupakid virnas ja muud süüa polegi. Või siis sinu kirjeldatud lugu - majonees, ketšup jne ... Paljud ütlevad, et pole aega toiduga mässata ja sellepärast ostavadki valmistoitu. See kipub aga toitainetevaene olevat, kulub rohkem ja on kallis. Aga tegelikult on lihtne - tuleb suurem laar korraga valmis teha ja siis kasvõi sügavkülma pista - portsukaupa. Külmik on tänapäeval igas peres olemas. Kisselli keetmine - mõned minutid ja seda aega siis ei leita ...
n
Nonii/ 7. oktoober 2014 12:46
Kui töötu saab valla toetust, siis see summa on 90 eurot kuus. Ühes kuus on 4 nädalat, see teeb siis ühe nädala kuludeks 22.5 eurot ja see omakorda teeb päeva kuludeks 3.21. Sellisel inimesel pole enam ka tagavarasid, mida kusagilt kappidest leida. Kuidas sellise summaga ära elada?
k
8. oktoober 2014 11:35
Kus vallas sa oled töötu ja mis tööd ja palka sa otsid?

v
Vljaspool Tallinnat/ 7. oktoober 2014 12:44
täpsustuseks - see raha ei ole mitte nädala raha vaid kuu raha peale maksude maksmist.
v
Väljaspool Tallinna/ 7. oktoober 2014 12:39
on põhiliselt kõigil miinimumi lähedased palgad. Vaadake statistikast teiste maakondade keskmist palka. Suurimad keskmised palgad on veel Tartumaal ja üllatus-üllatus Ida-Virumaal. Elan kahjuks ülejäänud Eestis ning kuigi käin täiskohaga tööl, jääb mul peale maksude maksmist kätte 50-60€ . See raha on kõigiks kuludeks nt. riided, ravimid, hädapärane elamise remont jne. Ei taha vinguda, kuid sellised katsed rikaste poolt on mõnitamine.
j
juku/ 7. oktoober 2014 12:38
Ei tea saan 148€ umbes 90€ läheb kohe ära ja raha jääb veel üle kh.
k
Kristel/ 7. oktoober 2014 12:35
Kas eksperimenteerija sihilikult rumalat mängib või ongi selline suhtumine-ei jõua kodus kohitada, OSTAN 1,7TOPS!!! Rahaga mille eest saab pea 0,5 kilo kohvi kui 50 senit juurde panna. Samas on sügis, ikka on tuttavaid ja jm inimesi kel ajasaadusi üle. Sain isa käest tomateid-issand jumal, tomat, sibul, porgand, kartul, kaalikas-krt mine keelelgi appi noppima ja talvevaru käes. Kõige tipuks on see inimeste mõnitamine, kel jääb see 60 eurot terveks kuuks toimetulemiseks. Ei ole inime, kes vaesuspiiril elab, aga raiskamine ja mõtlematus on mulle võõrad.
f
Fanny/ 7. oktoober 2014 12:25
Soovitan eestlastele Kreekasse kolida- pensionid 1600.-, päike soojendab, rikas Eesti ka veel toetab, elu nagu lillepidu! Mida siin vireleda?
m
Muri/ 7. oktoober 2014 11:56
Nädala toidukorv koomeliikmelisele perele: Leib-sai 7.-, juust 5.-, või 2.-, piim 4.-,kohupiim 4.-, muna 3.-, liha 5.-, kanafilee 6.-, makaron 3.-.riis 1.-, hapukoor 3.-, kuivained (riis, kaerahelbed) 3.-, kohv,tee 2.-, suhkur 0,5.-, kartul, köögiviljad 6.-, puuviljad 5.- Kokku 53,5 €
Kui 243 eurot kuus kolmeliikmelisele perele oleks mõeldud ainult toidule, siis sellega tuleb päris kenasti välja. Kui väljas ei söö ja pooltooteid (nt artiklis kirjeldatud vorsti) ei osta. Katse loen täielikult läbikukkunuks, sest väljas söömine on ilmselge laristamine. Naisega kahepeale nt 5,36, mille eest oleks saanud kaks kilo liha (alla 3 euro kilo) osta.Vahvlid 6,51 ? Miks ei võiks lapsele kooki kaasa küpsetada? Jne jne.
m
Muri veel/ 7. oktoober 2014 12:03
Vabandust, riis 1.-€ sai ilmaasjata nimekirja :)
e
eestlane/ 7. oktoober 2014 11:40
siin on küll hästi öeldud et ,60 ,Eurut nadalas ,aga oli aegu kuis tuli meil elada 60, eurut kuus kolme lapsega.Nüüd on üks neist välismaale elama läinud ja ei taha enam Eesti poole vaadatagi.
l
Lauri/ 7. oktoober 2014 11:39
Arvan, et 1kuu saab eksperimendi korras selle rahaga hakkama küll. Aga kui peab elama mitmeid kuid ja aastaid sellise rahaga, vot siis on jama ja mina ei kujuta ette kuidas hakkama saadakse.
Kõige hullem on minu meelest see, et kui inimene käib 8 tundi tööl ja saab palgapäeval ikka napid 350 eurot arvele, vot see on juba narritamine.
t
Tänapäeval peaks juba töötu saama puhtalt tööd tegematta kätte/ 7. oktoober 2014 12:08
20 e tunni eest vähemalt, ima, et peaks mingit tööd tegema.
Alla 15 e töökohale ise enam tööle ei lähe sest parem olen näpud põhjas, kui teenin orjapidajatele rulli

s
7. oktoober 2014 11:39
See on jah tobe katse. Kohe näha et katsetaja pole ise sellistes tingimustes üldse elanud
a
AA/ 7. oktoober 2014 11:35
Mina saaks ilusasti hakkama oma 5 liikmelises peres sellise eelarvega, kui see peaks kuluma toidu peale. Tööle saab ju alati eelmise peva toitu kaasa võtta. Tuleb palju odavam. Kodutoidu saaks ka paremini läbi mõelda ja vaadata, kuskohas mis on soodsam. Nt kartuleid osta kohe kuskilt kotitäis korraga. Meil kulub kuskil 100 EUR nädalas söögile ja siis ka ostan poest mida hing ihkab ning enamus asju poleks tegelikult üldse vaja.
4
4inimest/ 7. oktoober 2014 12:02
tubli, minul läheb 100-150€ nädalas toidule
i
isa/ 7. oktoober 2014 12:40
Aga meil 8 pereliiget ja peame saama hakkama 50 euriga nädalas, kuna napilt ei mahu toimetuleku piiridesse ( 23 euri on suurem sissetulek ) Lasteaia maksudest, korteri kuludest ja sügiseste viiruste ravimitest ei hakka rääkima.
4
4inimest/ 7. oktoober 2014 14:58
paraku jah lapsed,riided ja kodu on luksus tänapäeval
M
?/ 7. oktoober 2014 11:29
Mõne kõrge tegelas arvates on toimetulekutoetus küllaldane? Mulle meenub üks ammune lugu, kus üks varasem Eesti pnga direktor kuulutas, et perele piisavat, ma ei mäleta, kui mitmest tuhandest kroonist. Igatahes tema enda palk ületas selle arvu paarikümnekordselt. Kuid sellegipoolest laskis ta järgmsest aastast oma palka veelgi tõsta. Ju siis isegi sellestki ei piisanud!
p
paar fakti selja tagant/ 7. oktoober 2014 11:28
vaesuses elajad teevad kohvi otse tassi, mitte kalli masinaga (nagu pildil näha) ja kui nõudepesumasin on, siis milleks see kohutav kaos seljataga? Isegi kui katki on, siis nõud saab ära pesta ja virna laduda kenasti. Seljatagune näitab vägagi hästi, kas tegemist on vinguviiuliga või ellujääjaga. Osta jah isale õlut, Eestis on see ju nii tavaline, et külla minnakse õlled näpus
x
X/ 7. oktoober 2014 11:14
Esimese lapse toetus 90€ / riided, mähkmed, püreed või kui käib lasteaias.
Täna maksin lasteaia maksu 90€ (Lasteaed Sass Tartus) ja Jaanuaris tõuseb ...
Lisaks lasteajas ujumine 3€ 1x nädalas kuu 12€ + teatrid ja ringid + (eelkool kõige odavam oli 80€ aasta )
Korter kas üürides(150-200€) või pangalaen (+kindlustus) + kommunaalid (50-100€)
Auto +auto kindlustus, küte või kuukaart töölkäimiseks (Tartu 30p.pilet 17.90€)
Riided, ravimid,mobiil jne.
Kui nüüd mõelda palju söögi peale jäi siis :)))
s
Siis sisuliselt ei jäägi/ 7. oktoober 2014 11:33
Räägimatta näiteks reisudest unistada või midagi säästudeks koguda lastele on sisuliselt võimatu.
Paljud ei saa isegi kätte seda minimaalset summat 300 e vaid alla selle.
Siis ongi paljud sunnitud minema välismaale tööle.
Tegelikult peaks olema tänapäeval miinimum palk juba ammu 800 e , töötu abi rahad 700 e ja pens minimaalselt 1500 e puhtalt kätte.
s
Sellise summa eest ei saa isegi paljud lubada endile/ 7. oktoober 2014 11:48
soome reisimist, sest pileti hindade pärast ei jätku tervele perele rulli.
Mäletan omal ajal, kui perega tahtsime reisima soome või kaugemale, pidid vanemad otsustama, kes pääseb kaasa, kas õde või mina, sest rulli ei jätkunud kõikide jaoks reisimistel, nii jäimegi tihti peale korda mööda koju.
s
7. oktoober 2014 11:11
Selline katse oleks tõenäoline ja usutav siis,kuikodus kõik sahvrid ja köögikapid täiesti puhtaks enne söögist tehakse.Vanemate juures ka käia ei lubataks.Boonusena võiks paki mannat kuskile köögikapi nurka unustada.Katse vöiks alata nii 20.kuupäeva paiku.S:T algus on arvete maksmine ja siis mis üle jääb võib nahka pista.ei tohi ka ütelda kuna katse lõpeb.Telku ja arvuti võiks ka jätta.Tv näitab palju huvitavaid kokasaateid ja muidu rikkureid-kui hästi me ikka elame.Arvutist saad oma viimase kiirlaenu nööri ostmiseks.Tuleb tuttav ette mäs?
v
võlts.../ 7. oktoober 2014 11:10
..jama jutt, mingu ostku turult hakkliha 2-2,50 kilo, selle eest sab juba palju, väga palju erinevaid toite, kui jub kartul on olemas.Kui ikka omadega hakkama ei saa pole tõesti vaja kedagi süüdistada.Saan küll oma perele lubada rohkemat, kuid siiski ka meie toidu päev jääb 5- 10 euro kanti, sööme kohupiima ja puuvilju, need eksperimendid on ära tüüdanud. Tõde on ikkagi see, et rikas pole see kes palju teenib vaid vähe kulutab-jõudu!
z
ZX/ 7. oktoober 2014 11:10
Õhtuleht. Miks ei avalda kõiki kommentaare? Meil pidi ju sõnavabadus olema.

ü
üksikema kahe lapsega/ 7. oktoober 2014 11:05
ja nüüd tehke katse, kuidas sellise palgaga taodelda mingit toetust, kui ei ela üürikorteris ja laste isaga ei ole rahalised asjad kohtust läbi käinud. palju aega, närve ja paberibürokraatiat kulub? olen 2x alla andnud.
t
To "vähemalt"/ 7. oktoober 2014 11:03
Sinu arvamisest võiks järeldada, et ca 40% Eesti elanikest ei tohiks pere luua? Pane ennast põlema!
v
Vähemalt/ 7. oktoober 2014 11:01
Vähemalt on aus ülestunnistus, et ei oska pere eelarvet planeerida. Kõigepealt tuleb õppida endaga toime tulema, alles siis saab pere luua. Muidu kasvatatakse lapsed samasugusteks vaesteks ja õnnetuteks.
n
no/ 7. oktoober 2014 10:55
ei noh 1000 euri bruto keskmine ju eestis...????
k
kolmveerand eestlasi elab nii/ 7. oktoober 2014 10:54
Ma elan Tallinna kesklinna kandis teismelise pojaga,oman väikest korteripugerikku,saan netos palka 400-500.Talvel, jaanuaris, oli näiteks korterikulu 240 eurot.Kuu teises pooles ajame alati läbi 5 eurot päev. No mida trikitada mingi 8.35-ga ? See on ju lausa pidu auulis!
h
hmm/ 7. oktoober 2014 10:48
Mõttetu katse. Elu pole see kui palju sa kulusid saad kokkuhoida vaid see kui palju sa suudad teenida. Selle asemel, et kokkuhoida tuleb leida töö või töövõimalused mis pakuvad rohkem tasu. Kui kokku hakkab hoidma, siis langed lõpuks depressiooni ja ei saagi enam ringist välja.
t
to : virve ja teised ka/ 7. oktoober 2014 10:45
kas ei ole mõtet tulnud püüda Nobeli rahata elamise Preemiat äkki püüda vä? nende virve- de pärast ongi see asi selline ! kirp ikka oled. mis elad siis inim-ühiskonnas ? ? ?
a
aadu/ 7. oktoober 2014 10:35
kõigepealt makske sellest summast talvel kommunaalid ja vaadake siis palju söögiraha järele jääb...

a
aga/ 7. oktoober 2014 10:20
ise selle läbi elanud. turvakodusse sattusime. ja see vähenegi toetus võeti riigi poolt. et "kulude katteks" . tean. mis tähendab olla näljas ja kodutu ja rahatu - ja seda 3 lapsega. tean. ja see valu ei unune iial. see on tempel mällu igaveseks.
k
Kas / 7. oktoober 2014 10:15
inimesele on vaja ainult süüa?On ikka napakad küll.Kas te käite palja p...sega tööl?Eriti talvel.Ilmselgelt on see artikkel tehtud sotsiaalministeeriumi tellimusel..Et noh näete saate hakkama küll ei ole teile rohkem vajagi.Ja nendele kes siin höiskavad,et nemad saavad hakkama ütleks selliste lollide pärast elab pool eestit täielikus vaesuses.
o
o.0/ 7. oktoober 2014 23:11
Ärge üle ka pingutage, et pool eestit vaesuses.
e
ei imesta/ 7. oktoober 2014 10:12
miks kõik ,kel vähegi võimalust siit pagevad ,lihtsalt häda sunnil.Minul palju tuttavaid kes läinud ja kõik ütlevad ,et see pole kerge otsus ,aga teisiti pole võimalik.Kui sul on pere ja lapsed ,kusagil on vaja elada.Perega enam korterit ei üüri,siis võib juhtuda et jäädki rändama,sest omanik ,hea kui ta on sinu võtnud üüriliseks,teeb üürilepingu maksimaalselt aastaka ja siis ootab uus hinnatõus.Seepärast tuleb võtta laenu ja maksta pangale niikaua kui suudad,mõnel õnnestub ehk lõpuni vastupidada.Aga meie palkadega keegi laenu ei anna.Täiesti inimesed on pandud sellisesse olukorda ,et tuleb siit pageda.Kui oleks linnadel ,valdadel üürikortereid soodsa hinnaga ,paljud jätaks minemata ja üüriks,kui tehtas lepingud kasvõi kümneks aastaks oleks ka mingi kindlustunne,aga praegu on eestühi auk,mitte keegi sellistele asjadele ei mõtle,vaata ise kuidas hakkama saad.Öeldakse omanda hea haridus,mis sellest arvata,mis selle haridusega meil peale hakata,kust need head ja tasuvad töökohad tulevad,võid olla nii haritud kui tahes,kõigile lihtsalt ei jätku suurepalgalisi kohti.
m
Mõnitus/ 7. oktoober 2014 10:05
Kus on see inimene,kes otsustab toimetuleku piiri üle.Esimesele liikmele nii ja naa palju,iga järgneva eest järjest vähem.Nemad siis kulutavad järjest vähem ja söövad poole eest? 2 kartuli asemel 1`?Vaadaters hindu eiu ole võimalik mingil moel sellise summa eest hakkama saada.Kui just ei osta realiseerimisaja ületanud toitu. See on aga lubamatu.Meie sotsiaalsüsteem jagab abivajajatele samuti aja ületanud toiduaineid. See on solvav.Et siis toimetulekuraskustes inimesed on teisejärgulised,kes võivad tarbida aegunud toitu.Pood enam müüa ei tohi,jagame vaestele,las söövad.
e
7. oktoober 2014 10:16
Eks see point ikka seal ole, et suuremat kogust on ju odavam valmistada, suuremad pakendid odavamad jne.
n
n23-le/ 7. oktoober 2014 10:04
Kahju kohe.
Ära imesta, kui keegi kokk Marina Su mehe üle lööb...
v
Väga hea/ 7. oktoober 2014 19:31
Siis ma saan ise 23a miisu juurde kolida
a
Andres/ 7. oktoober 2014 10:04
Toimetuleku piiril elav inimene enam ammu ei sõida autoga. Auto ei kuluta ainult bensiini, arvuta auto iga päeva kohta, mis ta legaalselt arvel on veel kulud kindlustusele, tehnoülevaatusele ja reaalses elus - auto tahab vahel natuke remonti ka saada. Seda esiteks.
Teiseks - kui maal elavatelt sugulastelt on mingied toiduaineid v muud elu abistavat saada, siis ausam oleks uurida palju maksab see sõit rongi/bussiga ja palju seljakotiga tassida on võimalik. Ehk et kas tasuvad need maalt "tasuta" saadud tomatid ülepeakaela ära?
Kolmandaks - väljas söömine kipub antud kontekstis ulmevaldkonda. Minu tööjuures on paljudel inimestel kodust toit kaasa võetud, kellel võileib, kellel mõne toidu lõpp. Ja tegemist ei ole toimetuleku piiril elavate inimestega. Täiesti tavalised keskmise sissetulekuga lastega pere inimesed.
Ja no see, et kodus ei jõudnud kohvitada, võtsin kuuma topsi kohvikust - kui küsimus on toimetulekus, siis kõige kallim asi, mida osta väljast on vee järel just nimelt kohv. Selle kõrval 5 senti poekoti eest on köömes, osta või mitukorda nädalas.
Juttu ei ole üldse sellest, mis maksudega saab. Tuua sisse teemat käsitlenud isiku igakuised maksud, millest ei saa loobuda. Kommunaalkulud, edasi - paljun kulub sideteenustele ja palju seal on kokkuhoiu kohta? Kokkuvõttes minu arates ajakirjanduslikult väga amatöörlik lähenemine
j
Jah/ 7. oktoober 2014 10:00
katset on lihtne teha,tean et katseaeg lõppeb ja elu läheb lõbusalt edasi,kellele sellistest katsetest kasu,midagi ju ei muutu,keegi raha juurde ei anna.Tean ,töötan ,elan saan miinimumpalka,rohkem pole võimalik ,sest hea kui sedagi saab.Minu katseaeg ei lõpe ja tuleb elada,rehkenda kuidas rehkendad,ei ole ma mingi laristaja ,ei käi väljas söömas,ei külasta lõbustusasutusi ,maksan oma arved ja kui vaja midagi hädaparast osta ,siis tuleb tükk rehkendamist kuidas seda teha ,et järgmise kuuni ära elada.Tegelikult on meil kõik asjad ikka väga kallid ,võrreldes palkadega.Aga ega virisemine aita,on hullemaid olukordi .
k
7. oktoober 2014 10:18
Kas töötad väikelinnas? Mu meelest suuremas linnas isegi kassapidajad poes ei saa enam miiimumpalka.
o
o.0/ 7. oktoober 2014 23:19
Saab ikka, ei tohi olla valiv ning peab pingutama ja otsima ja tegema ja tahtma!
p
Pole ma minister, pole ma riigiametnik/ 7. oktoober 2014 09:58
Ülal pidada kolm last ja kuus sissetulek a 400-450 eurot. Sellest tuleb tasuda arved kuus a 140-170 eurot + taskuraha, pikapäevarühma lõunad jne. Ülejäänuga peab saama söönuks ja riidesse. Ametnikud arvutite taga ilkuge nüüd edasi.

m
7. oktoober 2014 09:57
Minu kuu raha on 100 eur ja sellega pean ma ära elama. Väljas ma sõõmas ei käi, kuna pole raha selle jaoks. Kinno, teatri ja meelelahutused jäävad ka ära. Kui vaja rohtu osta siis pean võtma selle 100 eur. sõõgirahast. Ja siis jääb sõõgi jaoks kusagil 80-85 eur. Ülejäänud raha läheb arvete maksmiseks. Süüa saan kodus õhtul korra ja terve ülejäänud päev olen ilma sõõmata. Päeva raha on mul 3 eur. ja rohtude ostmisega jääb päeva rahaks 2 eur. Ilus elu siin.
k
7. oktoober 2014 09:51
Kas teeme nüüd katseid inimestega? 7€ ikka päevas inimesele kulub, et kõht täis saada. Toit ei saa koosneda vaid supilurrist ja viilust leivast selle kõrval.
p
Pole ma minister, pole ma riigiametnik/ 7. oktoober 2014 10:01
Katseid tehakse inimestega juba viimased 10 aastat. Need katsed õigustavad min. töötasu, abirahasi ( neid ma ei võta sellelt riigilt sentigi vastu )Inimväärset elu siin riigis perele ja lastele ausalt luua ei saa.
N
..../ 7. oktoober 2014 09:47
No täieik"Uugu" ehk tugevalt mööda majandatud ja tösiseltseda nyyd seda kyll ei tehtud. Juba see väljas söömine, meeter vorsti algatuseks, öllepakk isale ja korduvad maalesöid nädalas... see inmene pole elus pidanud vähesega toime tulema. See löunasöök väljas on erti jabur kui ikka selline eelarve, aga ega mönedel ongi mingi kompleks oma toit tööle kaasa vötta ja ega on ka selliseid pheenikesi kontoreid, kus ega jah, hapukapsasuppi vöi räimevormi ei soojenda - koleegid kirtsutavad leviva löhna peae nina ja peavad sind mingiks rotiks - kogetud.
t
Täpselt!/ 7. oktoober 2014 10:03
Ma ei pea küll aastaid väga penni veerima aga ei pea mõistlikuks käia lõunal väljas söömas. Valmistan perele eelmisel päeval järgmiseks päevaks toidu valmis ja ise võtan alati söögi tööle kaasa. Kokkuhoid ei ole koonerdamine, mistõttu koostan iga nädal menüü ja käin kindla nimekirjaga poes. 4 liikmelisele perele kulub nädalas söögiks 50-60 eurot. Kõlab uskumatuna kuid nälgima me ei pea. Mõtlengi, et miks peab ostma vorsti leivale...Kui peres keegi tööl ei käi, miks ei valmistata kodus süüa jne.
p
Pole see lõunasöök väljas küll midagi erilist!/ 7. oktoober 2014 16:03
Tuled kolleegidega koolituselt ja suundud tööle (kõik ühe autoga). Enne tööle minekut astuvad kolleegid läbi toidukohast, kus odavalt saab lõunat süüa. Kõik ostavad prae, aga mina ostan kõige odavama 1/2 supi ja söön seda, kuigi ka minul on kõht tühi:( ja supilurr seda kauaks ei täida. Aga mul on säästurežiim, sest muudel päevadel tahan ka süüa.
e
Error/ 7. oktoober 2014 09:46
See on tõmbekas- ärge rohkem oma kokkuhoiust kirjutage, Jörgen Kain läheb pöördesse.
k
kuidas?/ 7. oktoober 2014 09:46
Kuidas saab normaalses riigis üldse sellist küsimust esitada
n
Naine23/ 7. oktoober 2014 09:39
Mina ja minu elukaaslane kulutame 30 eurot nädalas toidule kahepeale kokku siis. Ei ütleks, et oleme nälgas. Lihtsalt poes käin 2korda nädalas, võtan kaasa korraga 15 eurot ja kodus teen nimekirja valmis, et vältida mõttetuid oste. Kui tuleb iu välja sööma minna, siis see on juba nn lõbustuste arvelt, mitte enam toiduraha arvelt.
p
penskar/ 7. oktoober 2014 09:28
Mina jaksan üksinda terve kuu jooksul 60 euri ära süüa.
s
SIIL/ 7. oktoober 2014 09:26
Põhimõtteliselt on muidugi võimalik veelgi odavamalt, aga kui inimene käib täistööajaga tööl, siis peaks ikka palk võimaldama normaalse söögi...
m
7. oktoober 2014 09:31
Me räägime siin toimetulekuPIIRIST, mitte lahedalt toimetulekust.
E
???/ 8. oktoober 2014 07:50
Eesti vabariigis inimväärset palka makstakse AINULT ministritele ja riigikogulastele!!!

i
Irw/ 7. oktoober 2014 09:23
Pildil on puudust kannataja ilus köök.Kui juba nii palju jõudsid siis ehk leiad leivaraha ka.
m
7. oktoober 2014 09:19
Mõttetu katse.
ei üritagi väita, et selle summaga libedalt toime tuleb, aga hädaldada, et süüa ka korralikult ei saa on küll vingumine. Juba siin tuleb vahe sisse, kes sööjad on, kui 3 täiskasvanud inimest, siis kulub rohkem muidugi. Ja kui tühja külmiku ja kapiga alustada. Tõde on see, et kapid pole tühjad, seal on ikka kuivaineid, makarone, pudruhelbeid jms. Liha saab ka osta ette suure tüki, jaotada väiksemaks ja panna sügavkülma. VÕI (margariin) ostmata jätta? Pakis jätkub paariks nädalaks, mõttetu jutt, kokkuhoid euro. Ja siis süüa ise väljas ja osta kohvi ka veel väljast!? Ärge hellikud katsetage midagi enam, kui ikka teemat ei valda.
j
7. oktoober 2014 09:26
Ja veel, miks toimetulekut üritades mitu korda nädalas 130 km maalesõidu peale kulutatakse?
n
no kuule/ 7. oktoober 2014 22:37
:ääki see on inimese armas lapsepõlvekodu? Äkki ta armastab neid inimesi(oma vanemaid), kelle juurde ta seal maal läheb? Hea küsimus ikka küll. Inimlikkust ei peaks rahapuudus küll piirama, aga elu näitab, et loobudki sõprade ja sugulaste külastamisest, kui nad kaugemal elavad, sellest on ikka tõsiselt kahju.
m
maksuvaba reede/ 7. oktoober 2014 09:17
aga mille eest arved maksta?
6
7. oktoober 2014 09:07
60 eurot nädalas on ikka vägagi OK. Ise elan Soomes, kus nii mõnigi toit on mõnevõrra kallim, kui Eestis, aga sellegipoolest on ka minu päevane ostukorvi hind 10 eurot. See sisaldab isegi puuvilju ja jogurtit jne. Ei ole ainult makaronid ja piim ;).
6
7. oktoober 2014 10:22
60 eur nädalas terve pere peale. Üksi jah ei oleks probleem
m
millepärast/ 7. oktoober 2014 09:04
Millepärast pidi see isa õlut jooma?!? Kas poleks võinud selle rahaga näiteks teised 400 grammi porganeid osta?!
p
7. oktoober 2014 09:33
Porgandid on nii odavad, et neid oleks saanud terve talvevaru sell 6 paki eest :D
m
mind/ 7. oktoober 2014 08:53
kohe vihastavad isgasugused katsed- teed kolm päeva katse ära ja elad röömsalt edasi. Mida peavad tegema need, kes tegelikult sellist elu elavadki, nendel ei ole kolme päeva pärast elu teine, nende lapsed kasvavadki viletsuses ja muredes.
j
ja veel/ 7. oktoober 2014 10:56
kes pikemaajaliselt sellist elu elavad, nendel on ka depressioon sageli sellisest raskest elust ja klapitamisest, katsejänes teeb oma katse ära , põnev ju ja elab homme oma tavapärases rütmis,
e
Eeee/ 7. oktoober 2014 08:53
Toetus on toetus. Lisa toetusele veel miinimumpalk juurde ja saab ära elada täiesti normaalselt.
Ise elan üksi ja söömisele kulub ilma kokkuhoiuta umbes 10 eurot päevas. Sealjuures söön väljas söögikohtade päevapakkumisi.
k
7. oktoober 2014 10:23
Kuule, mis sa ajad? Toetust ei saa ju, kui on sinna juurde veel miinimumpalk lisada..
p
Poiss/ 7. oktoober 2014 08:49
Ma ei saa aru... proovitakse nagu toimetulekupiiril elada, aga süüakse lõunat väljas ja ostetakse kohvi krt teab kust? Ma küll ei ela vaesuspiiril, aga kohvi teen kodus ja söögi võtan kodust kaasa. Hoian nii kuus kokku umbes 100 eurot üksinda, kaaslane umbes samapalju. Selle raha eest saab kord aastas reisil käia, lisaks saab töö normaalsel ajal ära lõpetada, kui pole pikka lõunapausi teinud.
a
Andres/ 7. oktoober 2014 10:05
Just nimelt! Aga eks nii mõnegi vaesus tuleb oskamatusest elada...

v
virve/ 7. oktoober 2014 08:46
Uskuge, palju väiksema rahagagi saadakse hakkama. Teada tõde ilma katseid tegemata.
e
Elbil/ 7. oktoober 2014 09:52
Küll on tore.....saab väiksema ja väikseama....rahaga hakkama ja varsti pole üldse raha vaja ! Tipp-mõte, oled geenius !
m
maamiis / 7. oktoober 2014 08:45
kust poest saab 5 sendiga kilekotte???
s
7. oktoober 2014 10:22
J
?/ 7. oktoober 2014 08:40
Ja mis peaks olema viga kahel täiskasvanul, et nad tööl käies toimetulekupiirist enam teenida ei suuda? Ärge katsetage, püüdke aidata neid,kes tôeliselt abi vajavad.
m
7. oktoober 2014 08:37
Ma saan küll veidi rohkem raha kuus kui antud tekst, aga ma ei käi oma laiskusest kohvikust kohvi kaasa ostmas ja lõunasöögi teen ka alati endale ja mehele tööle kaasa. Meie pere eelarve ühe päeva kohta on 8.60 ja me saame selle summaga päevas kõik söönuks. Ise tuleb ka tark olla, mitte - ah, laps on õnnelik, mul polnud aega.. Puhas hädaldamine. Ja siis tuttavad imestavad, kust meil raha, et reisida. Muuseas reisi all pean silmas ka metsas telkimist, mis paljudele tundub luksus. Lapsele andsin lasteaeda sünnipäevaks õunu kaasa, tal oli põhiline, et lauldi ja meeles peeti
7. oktoober 2014 08:36
Kas vorst retseptiga-- uho, gorlo, nos, h-i, pi-da i hvost on ikka vorst ? Kas tõest peab valiku tegema maksavorstile mille kohta Ameeriklased saatsid omal-ajal vastuse-- Teie väljaheites ussimune ei leidu.....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee