Eesti uudised

Põlvas väikesele tüdrukule külla tikkunud mehed ei rikkunudki seadust (14)

Karoliina Vasli, 7. oktoober 2014 07:00
Foto: ALDO LUUD
Jokk Põlva moodi: kaks meest meelitasid väikest last end külla kutsuma. Politsei on meestega vestelnud. Sellega asi ilmselt piirdubki, sest seadus taolist käitumist hukka ei mõista.

Möödunud nädalal kirjutas Õhtuleht, et kaks keskealist meest meelitasid seitsmeaastast tüdrukut euroga: "Selle raha eest saab palju kommi ja muid maiustusi osta. Luba, me tuleme sulle külla."

Plikatirts elavnes ja kutsuski mehed kaasa. Üks neist rääkis lapsele, et tol on kindlasti palju ilusaid asju, mida ta võiks näidata. Olukorda sekkus noor ema Kätlin, kes oli parajasti kodus ja kuulis vestlust, kuna rõduuks oli lahti. Ta tormas õue ja hõikas lapse nime.

Üks meestest oli sel hetkel juba kadunud, teine tüdrukuga trepikoja juures ja jooksis hõiget kuuldes minema.

Juhtunut hakkas uurima ka politsei ja selgitas välja, kes need end tüdrukutirtsule külaliseks pakkunud mehed olid. Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel ütleb: "Politsei kontrollis esmast infot juhtunu kohta ning praeguseks ajaks midagi kuritegelikku tuvastatud ei ole. Ka ei ole laekunud ühtegi teist teadet, mis viitaks võimalikule kuriteole." Maakeeli tähendab see seda, et karistusseadustikus pole punkti, mis keelaks nii lapsele lähenda. "Kas selle tegevusega võinuks kaasneda mõni muu oht või risk, mis politsei tähelepanu vajaks, selles kohta info kogumine jätkub," märgib Peitel, et meeste motiive veel uuritakse.

End külla kutsunud meeste plaani nurja ajanud Kätlin ei tea, kes nad olid: "Politseist helistati ja küsiti, aga kuna pole rohkem näinud neid mehi, on asi nagu suikunud. Kohalikud on siiski rohkem tänulikud ja mulle võõrad tulevad ütlema, et tubli."

Naine lisab, et kui muud kasu ka pole, siis vast seegi, et taolisi asju märgatakse rohkem, mitte ei pigistata mugavalt silmi kinni.