Eesti uudised

Imre Sooäär jättis Hiina sõidu, et kooseluseadust hääletada (60)

Arvo Uustalu, 7. oktoober 2014 07:00
SÜDAME­LÄHEDANE: Imre Sooäär ei malda Hiinasse sõita ja asub kooseluseadust hääletama.
Täna on riigikogus kooseluseaduse teine lugemine. Juba neljapäeval tahetakse seadus kolmandal lugemisel vastu võtta. Häda on aga selles, et riigikogu lähetuste kava järgi on kolm seaduse algatusgrupi liiget sel ajal välismaal.

Kava põhjal on seaduse lugemiste ajal välislähetuses Mailis Reps, kes peaks viibima 6.–9. oktoobrini Ukrainas Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee monitooringukomitee raportöörina; Imre Sooäär aga peaks 7. oktoobrist olema Hiinas ning pidama seal Eestit tutvustava ettekande ning Rainer Vakra ei saaks oma plaanitava Portugali lähetuse tõttu osaleda kooseluseaduse kolmanda lugemise hääletusel.

Imre Sooäär ütles Õhtulehele, et otsustas jätta oma Hiina lähetuse ära. "Eesti inimeste õiguste eest seismine on mulle olulisem kui ettekanne Hiinas," tõdeb ta. Sooäär lisab, et hääletuste lõpptulemust ei tea keegi, sest hääletuse jätavad fraktsioonid vabaks.

Keskerakonna pressinõunik Jaan Männik kinnitas eile, et Reps on Ukrainas. Vakra palus eile, et küsimus saadetaks talle kirjalikult, kuid paari tunni jooksul vastata ei jõudnud.

Markus Järvi sihtasutusest Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tõdeb, et hääletuste tulemused pole veel sugugi kindlad.

"Eeldatavasti peaks in corpore vastu olema IRL. Küsimus on, kui palju on Keskerakonnas seaduse vastu olevaid rahvaesindajaid," räägib ta.

Riigikogu ja IRLi liige Peeter Laurson tõdeb, et seaduse vastaseid on Reformierakonnas samuti. Teine asi on, kuidas nad hääletavad.

"Sotsid ja reform hoiavad selles küsimuses ühist joont. Meie oleme siin vastaspoolel, vähemal määral ka Keskerakond. Aga paraku on hääletamiste ajal välislähetustel ka meie inimesi," nendib Laurson.

Samal teemal

08.10.2014
Pada sõimab katelt? Kooseluseadus on ühiskonna lõhestanud
07.10.2014
KOOSELUSEADUS | 8 säutsu Kaur Kenderi sulest: "Erki nool. kolme sõna laused letsgo"
07.10.2014
Postimehe staarreporter saatis riigikogulastele hoiatuskirja
06.10.2014
Juhtkiri | Poliitika perekonna kaitse kattevarjus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee