Eesti uudised

Kas Ukraina haavatud võitlejad valmistavad PERH-i meedikutele peavalu? (15)

Õhtuleht.ee, 6. oktoober 2014 14:59
Foto: Mati Hiis
Nädalavahetusel kirjutas ühingu "Eesti ilma natsismita" esimees Andrei Zarenkov oma Facebooki küljel, kuidas kümmekond Eestisse ravile toodud Ukraina võitlejat tegevat peavalu Põhja-Eesti Regionaalhaigla meedikutele. Selgub, et tegemist on pehmelt öeldes liialdusega.

Zarenkov kirjutas laupäeval Facebookis, kuidas kümme raskelt haavatud Ukraina sõjaväelast pidavad ennast PERH-is üleval kui tõelised võitjad: suitsetavad otse voodites, laulavad öösiti ning keelduvad rääkimast vene keeles, kuna see olevat vaenlaste keel. Samas, kui ise ei suuda nad suhelda ei eesti ega inglise keeles.

Sissekanne pälvis siinses venekeelses sotsiaalmeedias suurt vastukaja ja seda uudist jagati ohtralt.

Mis aga tegelikult siis juhtus? PERHI kommunikatsioonijuht Inga Lill vastas Õhtulehe, et suhtlusprobleeme, mis oleks takistanud ravi osutamist, pole patsientide ja personali vahel olnud.

"Meie jaoks ei erine Ukrainast Eestisse ravile toodud patsiendid millegi poolest teistest haigetest ning neid ravitakse ja koheldakse võrdselt ükskõik millise patsiendiga siin haiglas," ütles ta.

Lill lisas samas, et patsientidele on tutvustatud haigla sisekorda, mis kehtib samaväärselt kõigile haiglas viibivatele patsientidele.

Viimasest lausest võib aru saada, et mingi ebakõla siiski oli.

Eesti Ukrainlaste Kongressi esimees Vira Konõk rääkiski, et tõesti oli üks vahejuhtum suitsetamisega.

"Mehed on kõik stressis ja kõik on ka suitsetajad, kuid kuna tegemist on raskelt haavatutega, siis nad ei saa minna suitsetamiseks ettenähtud ruumi," selgitas ta. Konõki sõnul mingeid muid vahejuhtumeid pole tema teada haavatute ja meedikute vahel olnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee