EMA: Õle tänava korterist pärit koer tõi ilmale kuus kutsikat. Foto: Andres Tohver
Andres Tohver 6. oktoober 2014 07:00
Üks Tallinnas Õle tänava skandaalsest koerte poolt täis roojatud korterist loomade hoiupaika viidud koertest poegis. Ilmale tuli kolm emast ja kolm isast kutsikat.

"Praegu ema toidab neid," räägib hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva. "Nad tunnevad end emaga koos hästi ja on turvalises kohas. Keegi neid ei sega. Elavad ilusti, kosuvad. Võtavad kaalus juurde."

Kutsikate emale antakse kuivtoitu. "Kui inimesed tahavad meid aidata, siis võivad nad meile tuua just seda. Parem, kui see oleks Royal Canin Starter. See on väga hea korralik toit," ütleb Kozõreva.

Kutsikate ema on kuueaastane ja krants nagu ka kutsikad.

Õle tänava koertele ei ole seni omanikke leida veel õnnestunud, ehkki neile on õpetatud rihma otsas käimist ja puhtuse hoidmist. Kokku ootab loomade hoiupaigas uut kodu üle seitsmekümne haukuva neljajalgse.

Kas Õle tänaval elavalt 75aastaselt Luulelt tema koerad ära võtta oli õige?

Eestimaa Loomakaitse Liidu juht Heiki Valner selgitab, et looma äravõtmine toimub rangelt seaduse järgi. "Tegemist ei ole karistusega, vaid looma elu ja tervise huvides kohaldatava abinõuga," vastab Valner. Loomakaitseseadus lubab looma omanikult ära võtta juhul, kui ta jätmine omaniku juurde ohustab looma tervist või elu.