Repliik

Oleg Pissarenko | Auhind täiesti tavalisele inimesele (2)

Oleg Pissarenko, muusik, 5. oktoober 2014 18:42
Foto: erakogu
Elame ajal, kui igaüks peab olema eriline, et läbi lüüa, silma paista, head tööd leida, piisavalt raha teenida – ehk ellu jääda. Pole olemas tavalist inimest või siis ei leia sellist nii naljalt.

Vahel tundub, et tavaline lihtsalt inimene on kadunud ja teda on asendanud erilise inimese ideaal. Unustame, et lihtsalt inimene ongi eriline! Kasvatame lapsi edukuse vaimus – sa pead olema eriline, sest tavalise inimese elu on kurb, mõttetu, perspektiivitu. Tulemuseks on see, et paljud teevad tööd, mis pole nende kutsumus ja veedavad elupäevi tegevuste juures, mis neid tüütavad, sest valikud said tehtud välise erilisuse ideaalist lähtudes. Ja kõige erilisemad saavad pidevalt auhindu.

Arutasime Eveliniga kodus, et võiks hoopis hakata välja andma iga-aastast kõige tavalisema inimese või lihtsalt inimese või hariliku homo sapiensi või pärisinimese 2014 preemiat. Aga kes see tavaline inimene on? Kuidas teda autasustada ja kuidas lihtsalt inimeseks olemist hinnata? Kes seda peaks tegema?

Kas tahame surra geeniuste või inimestena, kas eriliste või tavalistena? Kas üks välistab teist? Kas inimeseks olemist suudame väärtustada, lihtsalt inimesi hinnata?

See, et kõik tahavad olla erilised, on saanud nii tavaliseks, et selles polegi enam midagi erilist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee