Maailm

Läti koalitsiooniparteid jäävad tõenäoliselt võimule 

BNS, 5. oktoober 2014 07:53
EDUKAIMAD: Lätis laupäeval peetud üldvalimistel said enim hääli vasakpoolne venemeelne erakond Üksmeel, paremtsentristlik Roheliste ja Talurahva Liit (ZZS) ja paremtsentristlik ÜhtsusFoto: Reuters / Scanpix
Läti paremtsentristlik koalitsioon jääb tõenäoliselt võimule pärast laupäeval peetud parlamendivalimisi.

Erakond Ühtsus, konservatiivne Rahvuslaste Ühendus ning Roheliste ja Talurahva Liit (ZZS) kogusid ühtekokku 56,51 protsenti häältest, kui andmed olid edastanud 787 valimisjaoskonda 1054-st.

Opositsiooniline venemeelne vasakerakond Üksmeel ja samuti vasakpoolne Siiralt Läti Eest said kokku 31,36 protsenti häältest.

Valimiskampaanias domineerisid julgeolekuga seotud teemad, arvestades naaberriigi Venemaa sekkumist sündmustesse Ukrainas.

Kahe miljoni elanikuga Lätis on kolmandik elanikkonnast vene keelt kõnelev. Vene vähemus pooldab Läti lääneorientatsiooni tasakaalustamist tugevamate suhetega Moskvaga.

Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ütles, et võitu kuulutada on veel liiga vara, kuid uus valitsus seisab silmitsi paljude väljakutsetega.

"See, mis juhtus Ukrainas, mängis kindlasti valimistel rolli," ütles Rinkēvičs uudisteagentuurile AP. "Inimesed tõesti ei taha eksperimenteerida uute parteidega. Nad tahavad näha stabiilsust."

Kuuenda parteina ületas parlamenti pääsemiseks vajaliku viieprotsendise valimiskünnise ka Läti Regioonide Blokk.

Keskvalimiskomisjoni teatel osales valimistel 890 300 inimest ehk 57,36 protsenti valijaskonnast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee