Maailm

KIIEV: Ukraina väed tapsid Donetski lennujaama lahingus 12 sissi (7)

Interfax/BNS, 4. oktoober 2014 20:09
Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina sõjaväelased tapsid separatistide rünnakut Donetski lennujaamale tõrjudes 12 mässulist, teatas Kiiev laupäeval.

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu pressiesindaja Andri Lõssenko ütles laupäeval pressibriifingul, et olukord Ida-Ukrainas on jätkuvalt keeruline, separatistid rikuvad relvarahu ning tulistavad terroritõrjeoperatsioonis osalevate vägede positsioone.

"Donetski lennujaam on terroristide jaoks prioriteetne sihtmärk. Mässulised on sooritanud mitu regulaarset, õnneks ebaõnnestunud katset lennujaam vallutada ning seejärel jätkanud suurtükituld sellele. Meie sõjavägi on kõik rünnakud tagasi tõrjunud ja tapnud 12 terroristi," ütles ta.

Lõssenko väitel kasutasid separatistid lennujaama ründamisel suitsupomme, mis tekitas sotsiaalvõrgustikes poleemikat gaasi väidetava kasutamise teemal.

Ta kutsus ukrainlasi mitte levitama valeinformatsiooni.

Lõssenko tuletas meelde, et Donetski lennujaama kaitsvad Ukraina väed said reedel täiendust ning osa sõdureid vahetati välja.

Ukraina kontaktgrupi osapooled jõudsid 20. septembri varahommikul Minskis kokkuleppele relvarahu jõustamise memorandumis, mis näeb ette demilitariseeritud tsooni loomist Ida-Ukraina konfliktipoolte vahele ning kohustab osapooli loobuma kõigi relvade kasutamisest.

Relvarahuni jõudsid osapooled viiendal septembril.

Samal teemal

20.10.2014
FOTOD: Donetski Šahtjori uhke kodustaadion sai plahvatuse järel tõsiseid kahjustusi
18.10.2014
Ukraina kindlustab piiri Venemaaga
03.10.2014
Eesti mõistab hukka Ida-Ukraina relvarahu rängad rikkumised
03.10.2014
Ukraina separatistide teatel on Donetski lennujaam nende kontrolli all