Maailm

Eesti mõistab hukka Ida-Ukraina relvarahu rängad rikkumised (7)

Toimetas Kristin Aasma, 3. oktoober 2014 10:54
Urmas PaetFoto: ERIK PROZES / Postimees
Välisminister Urmas Paet mõistis hukka üha sagenenud relvarahu rikkumised Ida-Ukrainas, mille tagajärjel on hukkunud tsiviilelanikke ning eile ka Šveitsi kodanikust Rahvusvahelise Punase Risti Komitee töötaja.

"Konflikti pooled peavad järgima relvarahu kokkulepet ning viivitamatult lõpetama sõjalise tegevuse,“ taunis välisminister Paet relvarahu rikkumisi ja olukorra pingestamist.

Samal teemal

Paeti sõnul on Donetskis kooli lähedal kümne elaniku ning Rahvusvahelise Punase Risti Komitee abitöötaja tapmine relvarahu ajal täiesti vastuvõetamatu. "Ida-Ukrainas on humanitaarkatastroof. Abi kiireks jõudmiseks kannatavate inimesteni tuleb tagada humanitaarabitöötajate ja abivajajate ohutus,“ rõhutas välisminister Paet, kutsudes konflikti osapooli järgima rahvusvahelist humanitaarõigust ning tagama abitöötajate ja kõigi elanike turvalisus.

Ukraina idaosas Donetskis sai kolmapäeval mürsurünnakutes surma kümme tsiviilelanikku. Inimohvreid nõudnud mürsud tabasid Donetski põhjaosas asuvat kooli ja ühistranspordiks kasutatavat minibussi.

Neljapäeval hukkus suurtükitules Donetski linnas Rahvusvahelise Punase Risti Komitee Šveitsi kodanikust töötaja. 

Samal teemal

04.11.2014
Pärast relvarahu on hukkunud üle 100 Ukraina sõduri
04.10.2014
KIIEV: Ukraina väed tapsid Donetski lennujaama lahingus 12 sissi
04.10.2014
Venemaa ja Ukraina sõda käib ka filmirindel
03.10.2014
Ukraina separatistide teatel on Donetski lennujaam nende kontrolli all