Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: mida kinkida aastasele lapsele? (11)

Mariann Kaasik, 3. oktoober 2014, 14:04
 
Maril on üsna peatselt tulemas ta esimene suur sünnipäev. Ah, no mis ma ikka siin ütlen, et üsna peatselt, tegelikult on sinna ju veel pea poolteist kuud aega, aga mulle tundub ikkagi, et see on nüüd kohe-kohe käes.

Siinkohal panengi oma mõtteid natukene kirja ja ehk annan mõnele lugejale ka ideid, et mida sõprade lastele kinkida või miks mitte ka enda omale soetada.

Eile sattusin ühte mänguasjapoodi ja mõtlesin seal natukene ringi kiigata, et mis Marikesele siis päriselt ära kuluks või tarvis oleks. Mänguasju oli igasuguseid, aga miskipärast need plastikust vilede ja kelladega asjad mind väga ei tõmba. Mõtlesin vaadata näiteks puidust klotse, aga näiteks Juku Mänguasjapood neid ei müü.

Ainult…plastmassist vilesid ja kellasid. Minule on aga südamelähedased hoopis puidust asjad, seega oli kena avastada, et Karupoeg Puhhi poes on lausa eraldi kategooria puust asjadele ja sealt võib üht-teist põnevat leida küll.

1. Minu meelest eriti lahe asi. Noh, ühest küljest on ta käimistugi, aga eespool on palju asju, mida niisama näperdada. Ja peegel! Mari armastab peegleid! Ainuke kahtlus on mul selle suhtes, et kui laps selle najale üles vinnab ennast, kas see lihtsalt eest ära ei sõida, nõnda, et latseke näoli kukub?

2. Uhke järelveetav loom. Pidavat konn olema, aga minu meelest on nagu roheline nälkjas :D Kas keegi oskab öelda, miks neil alati nii lühike nöör on? Nii ei saa ju midagi normaalselt järgi lohistada.

3. Puidust klotsid!

4. Mis siis, et see puidust pusle on natukene suurematele. Sellised asjad võivad majapidamises olla küll, näiteks selleks puhuks kui suuremad sõbrad ja sõbrannad külla satuvad.

5. Seda klaverit ma näitasin teile kunagi enne ka, aga ma ei pannudki toona tähele, et seda on punast kah! Mul on nüüd selline plaan olemas küll, et Mari tuba tuleb valge-punase-sinisega (see idee tuli sellest, et mul on imearmsad meremehe stiilis lastetoa nagid kunagi kaltsukast skooritud) ja see punane klaver sobiks sinna IDEAALSELT! 

2. Puidust motoorikakeskus oleks Marile kindlasti vahva, kuid samas ka arendav mänguasi. Ma juba kujutan ette, kuidas see sobiks ta uue toaga ja…

3. ja 5. Nagu öeldud, on Marile vaja rattatooli ja kiivrit. Miks siis mitte neid lapsele sünnipäevaks soetada?

4. Kuigi Mari kohe kindlasti ei oskaks veel selle tõukerattaga ringi sõita, siis selle najale oleks ka vast vahva püsti tõusta? Ja aeg pidavat ju lendama, küllap see talle varsti juba meeldiks.

6. Kuigi see pole mänguasi, siis on see siiski midagi Marile tema uude tuppa. Kohe, kui ma seda nägin, teadsin ma, et Marikese uues toas peab selline asi olema. Kuigi see näeb välja nagu lahe võrevoodi kapikeste ja sahtlitega, on see tegelikult hoopis smartbed, millest lapse kasvades saab teha voodi, kirjutuslaua ja tahvlikese. Tahan-tahan-tahan!

Kui lastega lugejatel on veel ideid, mida võiks aastane laps tahta/vajada/millest huvituda, siis ootan teiepoolseid soovitusi väga. Ega ma ju ise ette tea, mida tulevikus vaja oleks. Miks siis mitte sellised suuremad asjad esimeseks suuremaks sünnipäevaks küsida/osta. Sugulasi ju kamaluga segada :)

Samal teemal

27. oktoober 2014, 13:20
Malluka beebiblogi: kuidas korraldada lapse esimene sünnipäev?
16. oktoober 2014, 13:02
Malluka beebiblogi: kaksteist kuud armastust
14. oktoober 2014, 13:01
Malluka beebiblogi: isa kiri tütrele
7. oktoober 2014, 12:48
Malluka beebiblogi: kui mu laps oleks gei?

11 KOMMENTAARI

m
Melle 4. oktoober 2014, 19:17
Kui vähegi tahtmist, soovitan lapsele ka mingi tahvlipinna kuskile seinale tekitada, kuhu ta joonistada saaks. P.s. järelveetavate loomade nöör on nii lühike ohutuse tõttu, et laps sellega end kogemata ei pooks.
m
Melle 4. oktoober 2014, 18:55
Mina soovitaks 1. sünnipäevaks puidust kiikhobust kinkida. See on selline ajatu asi, mida saab pärandada põlvest-põlve ja see meeldib üldiselt kõikide...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee