Eesti uudised

Õpilaste eestvõttel käivitud koolikottide kaalumise kampaania (2)

Toimetas Geidi Raud, 3. oktoober 2014, 08:16
Õpilane koolikotiga.Foto: Mari Luud
Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel toimub Eesti koolides koolikoti kaalumise kampaania, mille eesmärk on muuta õpilaste koolikotid kergemaks.

Algklasside laste koolikotte asuvad alates esmaspäevast kolmeteistkümnes pilootkoolis kaaluma vabatahtlikud õpilased. Kampaania kestab 10. oktoobrini.

Algklassi õpilaste ranitsaid kaalutakse iga koolipäeva alguses ja tulemused saadetakse Eesti Õpilasesinduste Liidu kontorile, kes nendest omakorda järeldused teeb.

"Ükski õppur ei tohiks kanda liialt rasket ranitsat, mis võib rühihäireid tekitada. On oluline, et kool arvestaks tunniplaani koostades ka võimaliku koormaga, mis lastele kanda antakse," ütles õpilasliidu juht Liis Konsap

Tervisekaitsenõuetes kooli päevakavale ja õppekorraldusele on ranitsa lubatud raskus koos sisuga 1. kuni 3. klassi õpilastel maksimaalselt kolm kilogrammi ja 4. kuni 6. klassi õpilastel 3,5 kilogrammi.

Eesti Õpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis toob kokku Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoole. Liit on suurim esindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 90 000 õpilase.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee