Eesti uudised

Silmanähtavad hiigelpraod seinas sundisid koolilapsed evakueerima (2)

Sander Silm, Teele Talve, 3. oktoober 2014, 07:00
OHTLIK: Kõrvalkrundil käiva ehituse tõttu tekkisid koolihoonesse praod, mistõttu ei hakatud ootama, kuni ehitis eluohtlikuks muutub – lapsed evakueeriti Tallinna südalinnas asuvast koolimajast kohe.  Stanislav Moškov
Eile evakueeriti Tallinnas Tartu maanteel Edu Valemi erakooli õpilased, sest kõrvaloleva ehitustöö vibratsioon tekitas maja seina suured praod.

Õhtulehega rääkinud erakooli lapsevanema sõnul sai ta eile ennelõunal teate, et tulgu ta lapsele järele, sest lapsed on koolist evakueeritud. Nimelt oli koolihoone seina tekkinud suured praod, mistõttu kooli juhtkond ja kohale kutsutud Tallinna haridusamet otsustasid õppetegevuse kohe peatada.

"Hoone hakkas pragunema seetõttu, et kõrvale ehitatakse maa-aluse parklaga kõrghoonet ning maasse rammitakse vaiu," rääkis lapsevanem, kelle sõnul on praod nii suured, et sealt võib isegi käe läbi pista.

"Meil ei lubatud koolis isegi korvpallirõngast üles panna, sest see mõjuvat seintele halvasti, kuid nüüd lubati naaberkrundil kõrghoonet ehitada," imestas ta.

Lastel koolivaheaeg

Esimese klassi poiss, kellele isa kooli järele tuli, räägib, et oli esimesel korrusel, kui praod tekkima hakkasid. Lapse sõnul paanikat ei olnud.

"Kõik toimus rahulikult, õpetaja juhatas meid välja," sõnab ta.

MTÜ Edu Valem juhatuse liikme abi Deniss Kovaljov ütleb, et kuna leiti, et lastel ei ole koolihoones turvaline, kutsuti neile vanemad järele. Koolis käival 140 õpilasel kestab olude sunnil n-ö koolivaheaeg järgmise nädala lõpuni.

Mis saab koolist edasi, ei osanud Kovaljov eile öelda: "Saan öelda homme pärastlõunal, kui hommikune koosolek on ära olnud. Täna tullakse vaatama, millised on kahjustused ning kas hoonet saab veel koolina kasutada."

Lapsevanemaid teeb olukord murelikuks, sest plaanimatu vaheaja ajal pole lapsi kuhugi panna ning selgusetus valitseb ka selles, mis saab kahe nädala pärast.

Arendaja aitab

Koolimaja kõrvalkrundile ehitatakse Novira Plaza korteritega büroohoonet. Ehitusfirma OÜ Bauschmidt ehitusdirektor Martin Villep ütles Õhtulehele, et praod tekkisid pinnase vajumisest.

"Enne ehituse algust tegime tegelikult ka ümberkaudsetele hoonetele monitooringu ning igal nädalal mõõdetakse maju. Kuid on paratamatu, et kesklinnas, kus majad on üksteise kõrval, mõjutab ehitustöö ka teisi hooneid."

Ta sõnab, et ehitusega jätkatakse alles pärast seda, kui koolimaja on üle vaadatud.

Villep kinnitab, et kooliga tehakse koostööd, praegu otsitakse ehituse arendajaga ruume või kas või üüripinda, kus kool saaks jätkata.

Büroomaja arendava Novira Capitali partner Madis Brjantsev ütles pressiteates, et kooli juhtkonnaga on ühendust võetud ja koostöös leitakse kindlasti lahendus:

"Meie selge huvi on, et naabermajas asuva kooli tegevus jätkuks esimesel võimalusel ning turvalises keskkonnas. Variandid on homme laual ning vajadusel aitame koolil leida ka sobiliku asenduspinna kuni ekspertiisi ja vajalike parandustööde lõpuni."

Samal teemal

8. oktoober 2014, 16:57
Eelmisel nädalal evakueeritud õpilaste õppetöö jätkub tuleval esmaspäeval

2 KOMMENTAARI

p
pin 3. oktoober 2014, 13:25
Vaatasin selle kooli eestikeelset kodulehte. No kuidas nad saavad seal süvendatult eesti keelt õpetada, kui koduleht kubiseb keelevigadest??? Kas sama vigaselt ka õpetavad?
h
hea kool 3. oktoober 2014, 07:31
Tõeline kool... jedu vjalem. irw

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee