Eesti uudised

Verine draama Narva maanteel (55)

Teet Teder, 3. oktoober 2014, 07:00
VÕITLUSTANNER: Tunnistajad nägid, kuidas siin kioski juures peksid kaks meest käte ja jalgadega kolmandat. Kui ohver oli pikali löödud, võttis maaslamaja taskust noa ja muutis veristeks ohvriteks hoopis peksjad. Foto: STANISLAV MOSHKOV
Enda ja oma naise kaitseks kaht meest pussitanud lõunamaalane sai tingimisi, sest ületas hädakaitse piire

"Mul on naine rase, ma ei plaaninud seda, see juhtus kõik nii kiiresti," selgitas egiptlane Amir Tallinna ringkonnakohtule, kuid kohus jättis jõusse maakohtu süüdimõistva otsuse. Amir on kurjategija, teda peksnud Jevgeni ja Marek mitte.

Egiptuse kodanik Amir on Eestis elanud juba neli aastat ja seni pole tal politseiga kokkupuuteid olnud. Aga veidi enam kui aasta tagasi peatas patrull Amiri otse tänavalt, leidis ta taskust verise taskunoa ja tema abikaasa silme all löödi mehel käed raudu.

Aasta tagasi 4. mai õhtul pärast kella 19 sai politseipatrull väljakutse: Tallinna ülikooli juures vehib tumedama nahavärviga helesinises vestis mees noaga.

"Üks on juba käest haavatud!"

Naisehääl helistab politseisse: "Palun üht politseiüksust kiiresti Narva mnt 38. Noored mehed kaklevad, noad käes. Kolm noormeest. Narva mnt 36 Odessa restorani ees. Kolm meest ja ühel on kindlasti nuga ja üks on juba käest haavatud."

Teine helistaja: "Tal oli selline, mitte suur, kööginuga."

Naisehääl helistab uuesti: "Helitsan uuesti selle kakluse suhtes, et ma, me oleme praegu läinud sellele, kellel nuga oli siin Narva maantee peal, et me üritame talle nii-öelda järele minna autoga, et me hoiaksime teid kursis. Ta läks praegu Raua tänava poole."

"Olge liinil, ärge katkestage kõnet ja andke mulle infot kogu aeg tema liikumisest," palutakse häirekeskusest.

Helesinises vestis mees liikus Tina tänavale, sealt Vase tänavale.

"Vaata politseid lähevad vales suunas. Tulgu siiapoole, ta tuli siiapoole. Me oleme maasturiga, me nägime politseid, siin kuskil ta peaks olema."

Sinise vestiga mehe jälitajate arvates kadus ta hoovidesse.

Väljakutsest kulus neli minutit, kui sinise vestiga Amir peeti Kreutzwaldi 12 maja ees kinni. Mehe joove oli 0,18 mg/l kohta. Tema tossul, teksadel ja vestil olid vereplekid.

Teine patrull leidis sündmuskohalt kaks meest.

Üks seisis ja surus käega noahaavale kõhus, pimesoole kohal. Teine istus ootepaviljonis pingil ja tema käel oli 11sentimeetrine sügav haav, millest oli jalge ette voolanud verelomp.

Mõlemad mehed olid silmanähtavalt joobes, aga millest, patrullil kohapeal selgitada ei õnnestunud. Mehed viidi Mustamäe haiglasse. Seal õmmeldi haavad ja tuvastati meeste alko-narko segajoove.

"Nad peksid teda väga vihaselt."

Uurijad leidsid Tallinna ülikooli eest kahe ootepaviljoni vahelt mitu tihedate verepritsmetega kaetud laiku. Sinna olid mehed üle Narva maantee tuututavate autode vahelt noaga Amiri eest põgenenud.

"Elu oli kallim," ütles üks põgenikest politseile hiljem haiglas.

Amiri ja tema abikaasa õhtu algas Mähelt aiapeolt ja nad ei salga, et tarbisid ka alkoholi. Kella seitsme paiku õhtul peolt tagasi tulles peatuti Narva maanteel, et Tallinna ülikooli vastast kioskist vett ja sigarette osta. Kioski ette läks naine, mees jäi eemale suitsetama.

Naine seisis järjekorras, tema taga mustas Calvin Kleini jopes mees. Jopemees on Jevgeni, kes hakkas naisega rääkima.

Hiljem rääkis tunnistaja uurijatele: "Valge tõmbas sinise vestiga meest käest eemale sellest musta jakiga mehest. Seejärel musta jakiga mees ründas väga agressiivselt sinise vestiga meest nii rusikate kui jalgadega. Temaga liitus valge särgiga mees, kes lõi samuti rusikate ja jalgadega. Nii et kaks meest ründasid ühte nii kaua, kuni sinise vestiga mees kukkus maha.

Sinise vestiga meest rünnati ikka väga vihaselt käte ja jalgadega, eriti musta jakiga mehe poolt, ründasid siiski mõlemad.

Pikali maas olles hakkas sinise vestiga mees taskust nagu midagi pusima. Mina mõtlesin, et kas ta paneb taskust endale nukke peale, ja hakkasin politseisse helistama. Ja samal hetkel hüüdis 13aastane laps tagaistmelt, et vaadake, tal on nuga."

Tunnistajad ei näinud, et noaga mees oleks hoiatanud, et tal nuga on, vaid lõi kohe musta jakiga meest kätte. Ründajad, neist üks oli juba haavatud, tardusid nuga nähes, nagu aru saades, et jõudude vahekord on muutunud.

Ja nüüd ründas Amir juba ise valge särgiga Marekit. Jopemees Jevgeni ja Armani-mees Marek hakkasid põgenema, aga Amir jooksis neile noaga järele.

Haavatu jätkas ründamist

Kogu tüli kestis mõne minuti. Järgnev uurimine ja kohtupidamine terve aasta. Tänavu aprillis tegi maakohus otsuse – Amir mõisteti kaheks aastaks seitsmeks kuuks ja 27 päevaks vangi. Karistus jäeti kohaldamata tingimusel, et kolme aasta jooksul ei pane ta toime uut tahtlikku kuritegu.

Kohus leidis, et noa haaramine peksjate hirmutamiseks oli Amiril küll õige tegu, sest peatas kallaletungi, aga noaga löömine, oli juba hilinenud kaitse, mis hädakaitse alla ei mahu.

Amir kaebas otsuse ringkonnakohtusse.

"Mina ei rünnanud neid, ma kaitsesin ennast ja oma naist ning need vigastused tekitasid ründajad endale ise, kui nad mulle kahekesi kallale tulid," väitis Amir kõrgemas kohtus, lisades, et läks paanikasse ja oli šokis, aga tahtis ainult hirmutada, kellelegi viga teha ei kavatsenud.

"Mis mind üllatas, oli see, et vaatamata sellele, et käest hakkas verd tulema, lõi seesama meesterahvas veel korduvalt mõlema käega kahelt poolt vastu nuga," rääkis Amir kohtule, et ehkki ründajad jooksid sisuliselt ise ta noa otsa, kahetseb ta juhtunut väga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee