Eesti uudised

Keskmiselt üritab vanglast põgeneda üks vang aastas (1)

Teet Teder, 3. oktoober 2014 07:00
VANGILE EI MEELDI TRELLID: Mõni pääses vanglast paariks minutiks, teist pole tabatud tänaseni. Foto: ALDO LUUD
Viimase seitsme aastaga on Eestis vanglast põgenenud kuus süüdimõistetut. Seni pole kätte saadud neist vaid üht.

Klassikalisi juhtumeid, kus vang põgeneb vangla territooriumilt, esineb väga harva. Üldjuhul põgenetakse või üritatakse põgeneda väljaspool vanglat, näiteks haiglast või konvoeerimise ajal, ütleb justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik, kes räägib kohtus süüdimõistetud vangidest, mitte politsei arestimajadest põgenenud kinnipeetavatest.

Mustamäe haiglast on vangid üritanud põgeneda 2007. ja 2009. aastal. Ühel juhul ründas vang saatjat saateautost väljudes. Tal õnnestus joosta umbes 150 meetrit enne, kui kinni võeti.

Teisel juhul lõhkus ravil olnud vang palati akna ja põgenes. Tema jõudis kaugemale – saatemeeskond tabas põgeniku mõnesaja meetri kaugusel haiglast.

Lausa paar minutit vabadust võitles välja 2013. aastal Pärnu arestikambri juures saatebussist põgenenud vang, kes ronis üle piirdeaia. Kinnimõistetu võeti kinni mõni minut hiljem lähedal asuval haljasalal.

Paariks tunniks pääses vabadusse 2010. aastal põgenenud vang, kes tegi sääred palati akna kaudu Lääne-Tallinna keskhaiglast. Ta tabati Tallinna kesklinnas.

Kambrist õnnestus viimati põgeneda 2010. aastal, kui vang lõhkus Murru vanglas öörahu ajal akna ees olevad trellid, väljus vanglateenistusele märkamatult hoone katusele ning ületas piirdeaia. Järgmisel päeval tuli ta ise vanglasse tagasi.

Viimaste aastate ainus tänaseks tabamata jäänud põgenik pääses plehku 2008. aastal, kui vangla meditsiiniautost põgenes varas, röövel ja inimröövel Alex Puškin, kes oli teel Tallinna vanglast Maardus asunud vanglate haiglasse.

Vangil õnnestus sõidukist põgeneda Vana-Narva maantee raudteeülesõidu kohal.

Samal teemal

18.06.2018
Relvahuvi viis kogenud vanglapõgeniku jälle trellide taha
07.07.2015
Kadunud kartulikoorimise noa pärast jäeti 200 vangi luku taha
06.03.2015
TV3 video: peagi algab Eesti suurima vangla ehitus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee