Tallinna linnavolikogu liige Tarmo KruusimäeFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Kristin Aasma 2. oktoober 2014 10:17
Tallinna Linnavolikogu IRL-i fraktsiooni liige Tarmo Kruusimäe uuris linnapealt Edgar Savisaarelt, kuidas on elanikel või korteriühistutel võimalik Tallinna propagandameediast loobuda. Vastusest selgus, et linnavalitsus sellist võimalust ette ei näe ning lehtedest loobumine ei ole võimalik.

Tarmo Kruusimäe selgitas, et propagandameediast loobumise võimalus annaks linnale võimaluse raha säästa. "Kahtlemata oleks lehtedest loobujaid omajagu nii Tallinnas kui ka mujal ning sellevõrra saaks vähendada lehtede iganädalast tiraaži. Nii raskel ajal, kui linnal ei ole isegi raha, et teid korras hoida ja lastele turvalisi lasteaiakohti pakkuda, on iga lisaeuro linnale hädavajalik," rääkis Kruusimäe.

"Mitmed inimesed, nii Tallinnast kui mujalt Eestist on minu käest nõu küsinud, kuidas on võimalik Pealinna või Stolitsa saabumine enda postkasti lõpetada," jätkas linnavolinik. "Kahjuks selgub linnapea vastusest, et propaganda on kohustuslik ja sellest loobumine võimatu."

Kruusimäe toob näiteks reklaamlehed ja masspostitused, millega on tihti kaasas õpetus, kuidas käituda siis, kui reklaami ei soovita. "Linn aga kahjuks ei taha arvestada teistsuguste arvamustega ning surub enda oma inimestele jõhkralt peale," tõdes volinik.

"Tegelikult on ju Tallinnal veel kasutamata võimalusi, mis puudutavad sunniviisilist propagandat. Kui seda teed on juba mindud, miks siis mitte panna iga linlase koju Tallinna Televisiooni mängiv ekraan, mida on võimatu välja lülitada," ironiseeris Kruusimäe.

Kruusimäe sõnul peab linlastel olema võimalus loobuda propagandameediast, mille peale raisatakse nende enda maksuraha.