Õhtuleht 70

VANA HITT | Igor Mang – kas tõesti selgeltnägija? (2)

Rainer Kerge , 2. oktoober 2014 10:55
Foto: .
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 23. detsember 2006.

Kas see, et Igor Mangi ennustused lähevad sageli täppi, tuleb sellest, et Mangil on tundlik sotsiaalne närv ja ta saab ühiskonnas toimuvatest protsessidest õigesti aru? Või pigem sellest, et ta on loomuldasa andekas tähetark? Või hoopis sellest, et ta on distsipliini nimega astroloogia lihtsalt hästi õppinud ja on selles vallas tark.

Astroloog Edda Paukson: Igor Mang on hea poliitilise vaistuga astroloog

«Igor Mangil on lisaks andekusele ka väljaütlemise julgust,» kinnitab astroloog Edda Paukson. «Ja ta on kahtlemata astroloogias tugev. Ja – ta küll vaatab suuremalt jaolt tähtede järgi, aga ma arvan, et tal on ka väga hea intuitsioon.»

Väljaütlemise julgus tähendab seda, et teie jätate mõned asjad enda teada?

Iga astroloog on orienteeritud mõne konkreetse ala peale. Meie (perekond Pauksoni – R.K.) uurimisvaldkond on meditsiin ja isikuhoroskoobid – mida ka Igor väga kenasti oskab teha. Aga Igorit huvitab rohkem poliitika sfäär.

Samal ajal – need kirjutised, mida Mang on igal aastal Maalehele teinud, ja need mõned sõnad, mida meie oleme poliitika kohta öelnud, on tegelikult läinud ühte. Ma olen seda mitu aastat vaadanud.

Metoodika, kuidas vaadata, mida tulevik toob tervise ja mida poliitika vallas, on sarnane?

Kahtlemata ta on sarnane. Aga ühel juhul võetakse ette inimese, teisel juhul riigi horoskoop.

Kuid Igoril on olemas ka paljude poliitikute sünniandmed. Minul neid ei ole, ja ma ei lähe näiteks Ansipi juurde: vabandage palun, mis kell te sündisite ja kus? Kust Igor on need andmed saanud, ma ei tea.

Ja poliitiline vaist on tal kahtlemata väga hea ja ta on väga hea inimeste tundja. Astroloogile on see haruldaselt hea näitaja. Ta vaatab inimesele otsa ja tal on inimesest selge pilt.

Ning ma arvan, et Igoril on ka mingisugused võimed natuke mõnda asja ette näha.

Mida see võime tähendab?

No kas te ei tea? Isegi mina näen mõningaid asju ette. Näiteks Estonia hukku nägid paljud ette. Kas unes või suisa ilmsi. Mulle on paljud selle koha pealt helistanud.

Kas astroloogina olete 2007. aastale vaadates rahulik?

Ei ole üldse rahulik. Planeetide seisud näitavad rahutut aega. Kuigi üks kombinatsioon näitab – ka riigi horoskoobi puhul –, et võib-olla tuleb natuke rahu juurde. Sest Jupiter, mis on õnne planeet, on väga heas seisus Saturniga – kuni sügiseni. Saturn on jälle struktuuride looja. Nii et poliitikas, iseäranis välispoliitikas, võivad mõned päris paikapanevad asjad toimuda. Aga siin loevad väga palju isikud ja valimistulemus.

Mis need päris paikapanevad asjad võiksid olla?

Jupiter soodustab seaduste koostamist, võib-olla natuke rohkem mõeldakse ette.

Mis vallas?

Igas vallas, siin ei saa üheselt öelda.

Aga valimistega on selline lugu, et sel korral, mulle tundub, lähevad valima need inimesed, kes on oma kandidaadis kindlad. Kes enne natuke uurivad. Mitte et: oh, ma lähen, teen ära.

Te ennustate väga väikest osavõtuprotsenti?

Võimalik, et valimisprotsent on väiksem. Aga kuna valima lähevad need, kes on oma otsuses kindlad, siis valimistulemus võib tulla isegi päris hea.

Mida see tähendab?

Seda, et riigikokku saadakse inimesed, kes tõepoolest midagi teevad.

Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits: ma usun, et kõik ennustajad ei ole soolapuhujad

Kas see, et Igor Mangi ennustused lähevad sageli täppi, tuleb sellest, et Mangil on tundlik sotsiaalne närv ja ta saab ühiskonnast hästi aru? Või pigem sellest, et tal on loomuldasa anne olla hea tähetark? Peeter Ernits leiab, et kõik need jooned on tema puhul olulised ja kõigis kolmes on ta tugev.

Te ise reaalteadlasena võtate astroloogilisi ennustusi tõsiselt?

Maailm on mitmekesine.

Tõepoolest – olen küll reaalteadlane, bioloog ja geneetik, aga mul on muu hulgas ka nõia paberid, ma olen läbinud sellise koolituse… õppinud musta, valget ja armumaagiat.

Kui inimene on teadlane, siis see ei tähenda, et ta ei või jumalat uskuda. Need ei ole nii vastandlikud asjad.

Hea nüüdisaegne geneetika ja hea nüüdisaegne astroloogia toetavad ja täiendavad teineteist ühtse maailmapildi loomisel?

Jah, ma arvan küll. Maailmapilt on ju alati keeruline, ei ole must-valge. Ja paljusid asju ei ole võimalik reaalteaduse vähemalt tänase päeva taseme – ma arvan, et ka homse ja ülehomse päeva taseme – juures ette näha ja prognoosida. Alati jääb selline nii-öelda hall tsoon, mida on raske fikseerida või mõõta. Ja see on just see tsoon, kus tegutsevad inimesed, kes on tundlikumad, kellel on teistsugused võimed, ja ma ei ole enam sellisel järeldusel, et kõik nad on soolapuhujad.

Elu on tunduvalt mitmekesisem ja on palju asju, mida mõni näeb ja tajub hoopis teistmoodi.

Rääkisite nõiapaberitest ja maagiakoolitustest. Kas tegelete ka ise tulevikku vaatamisega?

On palju muid asju, millega ma rohkem tegelen ja mis võtavad aja ära, aga ma olen need koolitused läbinud ja olen omal ajal sellega ka natukene tegelnud, ja mis kõige naljakam – isegi päris edukalt. Aga nüüd küll mitte.

Mis teie arvates 2007. aastal Eestit enim vapustab – nii heas kui halvas mõttes?

Kuna ma ütlesin, et ma ei tegele ennustamisega…

Aga te olete ajakirjanik!

Asi, mis on ühiskonna juba praegu pöördesse viinud, on märtsikuised riigikogu valimised, mis tõenäoliselt toovad endaga kaasa väga palju soppa ja nii-öelda skandaale, mis siis hiljem, nagu elu näitab, taanduvad enamasti peaaegu mitte millekski. See on ainus asi, mida võib praegu prognoosida.

Astronoom Ene Ergma: astroloogid on väga head psühholoogid

«Mina ei suhtu astroloogiasse tõsiselt,» sõnab astronomm Ene Ergma. «Astroloogid on väga head psühholoogid ja nad on kindlasti väga targad inimesed ja nad analüüsivad ja… Kui sa ikka väga palju võimalusi välja pakud, siis mõni võib täkke minna kah.»

Nii et astroloogid on pigem tundliku sotsiaalse närviga head inimesetundjad, kes saavad ühiskonnas toimuvast hästi aru?

Jah. Aga tähtedel, ma kardan, pole sellega mitte midagi tegemist. Kõige lähem täht, millel on ka tõesti väga suur pistmine inimesega ja inimese saatusega, on Päike. Kõik teised tähed on lootusetult kaugel. Järgmine kõige lähem täht meile on kolme valgusaasta kaugusel. Saate aru – kui seal tähe peal toimub midagi, siis selleks ajaks, kui tema valgus siia jõuab, on juba kolm aastat mööda läinud. Kuidas ta saab meid mõjutada?

Teie kui vilunud poliitiku sisetunde järgi: mis sündmus vapustab Eestit aastal 2007 enim?

Aastal 2007 on väga tore sündmus – Tartu Ülikool saab 375aastaseks.

Heas mõttes vapustav.

Jah. Me peame mõtlema ikka positiivselt. Riike, kus on nii vanad ülikoolid, ei ole eriti palju. Vaatame Ameerika mandri peale – kas me leiame mõne sealt?

Ja Tartu Ülikooli juubelipidustustel kannate teie rektoriketti?

Noh, ma ei ole astroloog.

Igor Mang ennustab Andrus Ansipile rasket aasta algust

Võimalik, et järgmisel aastal vahetub valitsus rohkem kui korra; tuleb hea aasta Mart Laarile ja Marek Strandbergile, Keskerakonda ja Rahvaliitu ootavad kehvemad seisud – nii kirjutab Igor Mang järgmise nädala Maalehes.

Mangi ennustus kinnitab räiget ja halastamatut valimisvõitlust kohe aasta algul. Kuigi valitsusel muutub olukord keeruliseks juba enne aastavahetust, kukuvad peaminister Ansipile rasked Pluuto seisud peale alates 18. jaanuarist ja kestavad kuni 8. veebruarini. Tulemas on tige aeg teravate sõnavõttudega kas tema enda, mõnede alluvate või koalitsioonikaaslaste suhtes. Kuna Pluuto löögi all on just intellektuaalne planeet Merkuur, siis tulevad välja mingid dokumendid, paberid...

Aasta algus ei ole keeruline mitte ainult meil Eestis, raske on see aeg ka näiteks Venemaa presidendile Putinile.

Mang ei näe lihtsaid lahendusi ka pärast riigikogu valimisi. Sest üks asi on olla edukas valimistel, teine asi on moodustada koostöövõimeline koalitsioon. Valitsuse moodustamine kujuneb keeruliseks ja pole võimatu, et seda tehakse aasta jooksul mitu korda.

Kui aasta algus on Mangi arvates soodne veel ka Keskerakonnale ja Rahvaliidule, siis suve lõpus neil enam nii head seisu pole. Seevastu paraneb järjest Mart Laari tähtede seis, mis pole paha ka juba kevadel. «Väga kindlalt ei saa välistada Laari saamist peaministriks juba kevadel,» kirjutab Mang ja pakub IRLile isegi välja koalitsioonipartneri…

Aasta raskeim ja keerulisim aeg on Mangi arvates just suve lõpp.

Ta ennustab, et 2007. aastal tulevad parlamenti ka rohelised, kes võivad saada kaalukeeleks paljude otsuste vastuvõtmisel. Aeg on soodne nii noorele erakonnale kui ka selle ühele juhtfiguurile Marek Strandbergile, kes jääb Mangi arvates poliitikasse pikaks ajaks.

Võrreldes koera-aastaga tuleb sea-aasta vähem rahmeldav ja rohkem mõtlema panev, täpsemalt öeldes – järelemõtlev, juuri otsiv. Siga tustib, otsib juurikaid, kirjutab Mang.

Allikas: Maaleht

Astroloog Igor Mangi ennustused, mis on hiljuti täide läinud

14. septembril 2006 kirjutas Mang Maalehes, et tähtede seis näitab Toomas Hendrik Ilvese mõnevõrra suuremaid šansse saada presidendiks. Lisades: «Kuid isegi siis, kui Rüütel valimised võidab, tuleb tal 2007. aastal erru minna. Sest rasked seisud saadavad teda järjekordselt järgmise aasta märtsis.»

Valimiskogu valis presidendiks Toomas Hendrik Ilvese.

2005. aasta detsembris ennustas Mang, et 2006. aasta oktoober «on aasta teise poole parim ja rahulikem kuu. Toimub üleüldine olude stabiliseerumine. Ka ilma poolest on see kuu ilus ning laseb sügisest rõõmu tunda. /…/ Eesti valitsuse tegevuse põhirõhk on rahaga seotud küsimustel.»

Oktoobri alguses astus tagasi Villu Reiljan, võttes poliitilise vastutuse seoses maa-ametis toimunud võimalike seaduserikkumistega looduskaitseliste maade vahetamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee