Väike moeajakiri

Chaneli moesõu lõppes protestiga 

Piia Õunpuu, 1. oktoober 2014 14:58
Chaneli 2015. aasta kevadsuvist kollektsiooni näitava moesõu lõpetas tavalise defilee asemel hoopis modellide protestimarss feminismi ja naiste õiguste toetuseks. Foto: Sipa / Scanpix
"Suurejooneline" ei ole Chaneli ega Karl Lagerfeldi puhul enam ammu omadussõna, mida oleks paslik kasutada. Sel nädalal toimuval Pariisi moenädalal saavutas Lagerfeld taas uue taseme. 

Kuulus Grand Palais, kus traditsiooniliselt Chaneli moeetendused toimuvad, oli muudetud laiaks Pariisi bulvariks, tänavaid ääristamas kaunid majad, külalised istumas kõnniteele ehitatud platvormidel. 

Moesõu lõpp oli aga väga ootamatu - tavalise lõpudefilee asemel astusid modellid lavale plakateid ja raadioid kandes, kuulsamad mannekeenid hoidsid käes Chaneli-mustriga ruuporeid ja hüüdsid sinna loosungeid. 

Lagerfeld korraldas enda kujuteldaval tänaval feministliku protestimarsi. Modellide siltidelt võis lugeda kirju nagu "Naised ennekõike", "Poisid peaksid ka rasedaks jääma", "Ole iseenda stilist", "Tehke moodi, mitte sõda", "Feminism ei ole masohhism" ja muid naiste õiguste eest võitlevaid loosungeid. 

Protestimarssi juhtis Cara Delevingne, lisaks temale kõndisid loosungite ja ruuporitega ka Gisele Bündchen, Kendall Jenner, Lindsey Wixson ja teised. 

Lisaks loosungitele ja ruuporitele tõi Lagerfeld feminismiideed ka kollektsiooni. Käekottide peal olid kirjas "Naised ennekõike", mõni ridikül kujutas endast hoopis transistorraadiot. 

VAATA ka videoklippi modellide protestimarsist! 

Samal teemal

21.09.2014
Moschino saatis lavale elusuuruses Barbie'd!