Eesti uudised

Bussijuht noorele emale ja tema jonnivale lapsele: kas ma pean teid maha tõstma? (223)

Geidi Raud, 1. oktoober 2014, 15:24
KARMILT ÖELDUD: Tartu linnaliini opereeriva SEBE bussijuht ähvardas jonniva tütrega hädas olnud noore ema ühissõidukist maha tõsta.Foto: Kristjan Teedema / Postimees
"Bussis on karjuv laps?! Pean teid maha tõstma vä?" kirjeldab anonüümne noormees Tartus toimuvat kajastaval Facebooki leheküljel, kuidas linnaliini bussijuht ühistranspordis noore ema peale läbi bussimikrofoni käratas.

Noormees kirjutab, et ta sõitis 30. septembri õhtul kella 18 paiku Tartus buss number 3-ga kesklinna suunas, kui sattus tunnistama häirivat situatsiooni. Nimelt ähvardas bussijuht jonniva tütrega hädas olnud noort ema kaasreisijate kuuldes bussist maha tõsta.

"Mul oli kohutavalt kahju sellest noorest tüdrukust, kelle väike tütar ilmselgelt jonnis. Jah, küll üle bussi, aga mis sellest, lapse asi. Neiul oli pisar silmis ning mul oli temast kahju," kirjutab noormees.

Samal teemal

Tartu linnaliini opereeriva SEBE kommunikatsioonijuht Gert D. Hankewitz ütles Õhtulehele, et juhi siiras soov oli maandada bussis olnud reisijate ebamugavustunnet, mida pahas tujus laps võis tekitada.

"Bussijuht on bussis võrdväärne kapteniga lennukis ning tema vastutada on kõikide reisijate heaolu. Paraku võis heatahtlik soov olukorda lahendada mikrofoni lausutuna tunduda järsemalt, kui see algselt mõeldud oli," selgitas Hankewitz.

"Edastan siinkohal nii bussijuhi kui ka meie ettevõtte vabandused kõikidele reisijatele, keda bussijuhi käitumine häiris. Tuletasin bussijuhile meelde korrektse teenindamise põhimõtteid ning üheskoos nõustusime, et tulevikus tuleb eriolukordade lahendamiseks parem meetod valida."

Facebookis tartlastega juhtunut jaganud noormees avaldas oma anonüümses kirjutises soovi solvatud ema ja tütrega ühendust saada, et neile lohutuseks magusat kinkida.

"Äkki keegi juhtus olema samas bussis? Tahaks sellele väiksele armsale duole midagi magusat viia," kirjutab noormees heatahtlikult.

Tartu linnaliini bussijuhtide ebaviisakus on reisijate tähelepanu köitnud ka varem. Näiteks augustis kirjutas Tartu Ekspress, kuidas bussijuht ühe peatusevahe sõita soovinud naisterahvale uksi ei avanud, vaid ütles talle häbematuse tema kehakaalu kohta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee