Õhtuleht 70

VANA HITT | Robinson Reno: "Kui sa eestlase vastu hääletad, ei taha ma sind enam tunda!" (1)

Katrin Pauts, 30. september 2014, 11:52
 
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 16. detsembril 2002.

«Võitlesin endaga viimase hetkeni. Isegi pastakat haarates ei teadnud ma veel, kelle nime kirjutan – alustasin R-iga, aga ei olnud kindel, kas tuleb Rimas või Ranno,» paljastab Jaanus, kelle silmis oli meeskonnakaaslane Ranno Robinsoni-mängu finalistidest nõrgim.

«Söömisvõistluse võit ei pane mind teda Robinsoniks hääletama! Kehalistest katsetest ei võitnud Ranno ju mitte ühtki ja seepärast oleksingi tahtnud tema vastu hääletada. Miks ma seda ei teinud? Eestimeelsus lõi lõpuks ikkagi välja,» meenutab Jaanus, kuidas ta laupäeval eetris olnud otsustavas Robinsoni-saates endaga võitlust pidas. (Viimases saates said sõna mängust välja hääletatud või muul põhjusel saarelt enne finaali lahkunud võistlejad. Nad said anda vastuhääle kas Eesti finalistile Rannole, leedukale Rimasele või lätlannale Kristinele. Robinsoniks sai kõige vähem vastuhääli saanu – toim.)

Et Jaanuse meelest oligi tõeline Robinson leedukast võitja Rimas, oli Ranno nime hääletussedelile kribida talle tõeline piin. Otsustamist kergendas meeskonnakaaslane Reno, kes ütles otse välja – kui Jaanuse käsi tõuseb kirjutama Ranno nime, on nende tutvusel ots peal.

«See oleks olnud väga nurjatu,» arvab Reno, kes püüdis võistkonnakaaslasi igati Rannot toetama suunata. «Kui Malaisiasse sõitsime, tegime seda suure loosungiga: Eesti peab võitma! Ja kui nüüd viimases Saare kojas oleks eestlane hääletanud eestlase vastu, siis... No ma ei tea!»

Et võistkond hääletamist eelnevalt arutas, tunnistavad ka Kaie ja Maris. Mõlemad olid Kristine vastu.

Eestlased: Rimas on õige Robinson!

Kaie ja Maris tunnistavad, et kuigi nad solidaarsusest tegid kõik, et Eesti võidaks, peavad nemadki õigeks Robinsoniks Rimast. «Arutasime omavahel, kas peaksime kokku leppima, kes kelle vastu hääletab. Otsustasime aga, et teeme igaüks ikka nii, nagu ise arvame. Rimase vastu hääletamine olnuks aga nõme, sest minu meelest on tema tiitli kõige rohkem ära teeninud,» põhjendab Kaie oma valikut. Kuigi vastuhääl Rimasele oleks Rannole rohkem võimalusi andnud. «Tegelikult muidugi tahtsin, et Eesti võidaks, aga ma lihtsalt ei suutnud end sundida Rimase vastu hääletama.»

Kaiel ja Rannol tekkisid Malaisias ka erimeelsused, millest noor naine pole siiani üle saanud. «Oleksin Ranno võidu korral õnnelik olnud ainult sellepärast, et ta on eestlane. Inimesena ta mulle igatahes ei meeldi,» sõnab ta otsustavalt.

Marise sõnul tuli Reno enne Saare koda tema ja Kaie juurde, et teada saada, kelle vastu nad hääletavad. «Pärast arvestasime küll, et kui oleksime Kaiega hääletanud Rimase, mitte Kristine vastu, oleks igale finalistile jäänud ühepalju hääli,» arutleb Maris. «Aga me ei osanud seda kuidagi ette näha!»

Ka Marisele oli Rimas ainus ja õige Robinson. Sama arvab ka Reno, kuigi vastuhääl läks just leedukale: «Tundub, et võitis õige inimene.»

Kas Ranno tegi vea?

Eesti finalist Ranno tegi saarel julge sammu, tunnistades ligi veerand miljoni televaataja ees homoseksuaalsust. Võistkonnakaaslane Jaanus teadis seda juba enne kui asi avalikuks tuli: «Kuulsin sellest esimesena, aga välja ei rääkinud. Nii et mulle polnud see üllatus.» Jaanus mäletab kaaslaste reaktsioone – Kaie lõi Ranno omasooiharusest kuuldes päris verest välja.

Kaie väidab aga, et Ranno sekselu teda ei huvita: «Võib-olla alateadvuses on mingi asi, aga tema vastu pole ma sel põhjusel.»

Reno arvates oli Ranno aga nii avatud ja sõbralik, et vähemalt kaaslaste seas tema homomeelsus pingeid ei tekitanud. Sellegipoolest on ta pisut murelik: «Ainus asi – kas nüüd Eestis tagasi olles see tema eraelu häirima ei hakka? Paratamatult pole ju kõik nii tolerantsed. Minu meelest võiks see täitsa kohutav olla, kui inimesed vaataksid, et siin kõnnib homo, mitte Ranno.»

Rannoga SL Õhtulehel eile kõnelda ei õnnestunud, sest noormehe telefon oli välja lülitatud. Rimase sõnul sõitnud Ranno Ameerikasse mustanahalise poiss-sõbra Tony juurde.

Robinson 2002 leedukas Rimas: õige Robinson olekski olnud gei!

Laupäeval eetris olnud Robinsoni-saate viimases Saare kojas sai kõige vähem vastuhääli Leedu võistleja Rimas ning võitis tänu sellele Baltimaade Robinsoni tiitli ja Parex Panga välja pandud 200 000 krooni.

Rimas, kas oled nüüd Leedus staar?

«No kuidas öelda? Inimesed mõnikord tunnevad tänaval ära.»

Kas Robinsonide saade on teie maal populaarne?

«Mitte küll kõige popim, aga esikümnes kindlasti.»

Kuidas sa Rannoga läbi saad?

Jaanus plaanib suvel korraldada Robinsonide kokkutulekut
«Olen õppinud inimesi natuke rohkem tundma. Ütlen üht: ei maksa kunagi enda mina täiskaardiga lauale lüüa, kui lähed midagi võitma. Sellega tegin ma vea,» sõnastab Jaanus Malaisiast saadud suurima õppetunni. Vihjamisi annab ta mõista, et kuigi Robinsoni-mäng on läbi, ei kavatse ta areenilt kaduda: «Mul on mõni plaan. Tahan raamatu avaldada ja veel on mul üks plaan viinamüüjatega,» kergitab alkoholismist paranev mees saladuskatet. Lisaks tahab ta kõik tänavused Baltikumi Robinsonid suvel Eestisse kokku kutsuda.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee