Eesti uudised

Autorollo võlausaldajad kahetsevad, et leppisid prokuratuuriga kokku (2)

Teet Teder, 30. september 2014, 07:00
PETTUNUD: «Me ei teadnud, et uurimine sel kombel kinni jooksutatakse,» ütleb Autorollo võlausaldaja Teet Järvekülg.Foto: Teet Malsroos
Võlausaldajad polnud rahul Autorollo kriminaalmenetluse uurimise venimisega ja soovisid kevadel uurimist juhtiva prokuröri Vallo Karileri väljavahetamist. Nüüd kahetsevad nad, et loobusid sellest pärast riigiprokuratuuris kohtumist, kus lubati, et Rain Rosimannus saab süüdistuse – suvel jõudis Kariler järeldusele, et Rain Rosimannusele kriminaalasjas kahtlustuse esitamiseks alust pole.

2011. kevadel kuulutati välja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse isale Väino Pentusele kuulunud transpordiettevõtte OÜ Autorollo pankrot ja järgmise aasta kevadel esitas pankrotitoimkond ligikaudu 580 000eurose tsiviilhagi Keit Pentus-Rosimannuse, tema abikaasa Rain Rosimannuse ja perekonda Autorollo asjaajamisel aidanud advokaat Siim Roode, samuti Roode osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu. Tänavu suvel tehtud kohtuotsuse järgi ei pidanud Keit Pentus-Rosimannus maksma sentigi, küll aga ta abikaasa Rain Rosimannus, kellelt kohus mõistis koos Roode ja tolle firmaga solidaarselt välja 580 000eurosest hagist ligi 136 000 eurot. Samas käib kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad pankrotiavalduse esitamise kohustuse täitmata jätmist, maksejõuetuse põhjustamist, raamatupidamise kohustuse rikkumist ja omastamist. Tänavu kevadel taotlesid võlausaldajad prokurör Vallo Karileri väljavahetamist.

Samal teemal

"Meil pole usku tema huvisse asja korralikult uurida. Juba tükk aega. Kevadel 2014 polnud minu andmetel enamust asjaosalistest veel üle kuulatud, kuigi asi käib juba 3 aastat. Seetõttu taotlesime märtsis 2014 tema taandamist," ütleb Autorollo võlanõuded üles ostnud ettevõtte endine partnerfirma Port One juhatuse liige Teet Järvekülg.

Sel teemal kohtuti riigiprokurör Tristan Ploomiga, kes soovitas "paati mitte kõigutada", et muretseda pole vaja, kõik on kontrolli all ja küll õiglus võidutseb.

Et Karileri väljavahetamist ei nõutaks, lubati: Rain Rosimannus ja Siim Roode saavad süüdistuse. "Tristan Ploom väitis, et Karileri seisukoht on, et Rain Rosimannus saab süüdistuse," meenutab Järvekülg.

Võlausaldajad loobusid Karileri taandamisest, kuid nüüd kahetsevad: suvel jõudis Kariler koos uurijatega tõendite analüüsimise tulemusel järeldusele, et Rain Rosimannusele antud kriminaalasjas kahtlustuse esitamiseks alust ei ole. "Me ei teadnud, et uurimine sel kombel kinni jooksutatakse," on Järvekülg pettunud, et Rain Rosimannust Autorollo variülemuseks olemises ei kahtlustata.

"Selle otsuse saabki teha vaid menetlust juhtiv prokurör ning Riigiprokuratuur ei langeta menetlusotsuseid kohtueelses menetluses olevates kriminaalasjades," põhjendab riigiprokuratuuri avalike suhete osakonna juhataja Kadri Tammai.

Võlausaldajate süüdistusele, et uurimine pole objektiivne, vahendab Tammai Karileri sõnu: "Selles kriminaalasjas ei ole toimunud põhjendamatuid seisakuid ning kriminaalasi on aktiivses menetluses."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee