Raha

GoBusi bussijuhid nõuavad vähemalt 930-eurost kuupalka (10)

BNS, 29. september 2014 22:31
Bussijuhid nõuavad kõrgemat palka.Foto: MARGUS ANSU / Postimees
Transpordi Ametiühing pöördus reedel majandus- ja taristuminister Urve Palo poole, et arutada bussiliikluse korralduses valitsevat ummikseisu, mille on põhjustanud alapakkumistega võidetud liiniveohanked, teatas ametiühing esmaspäeva õhtul pressiteates.

Transpordi ametiühingu bussijuhtide koordinaatori Aare Kübarsepa sõnul teatasid Tartumaa bussijuhid enne viimast Tartumaa liiniveohanget, et ei nõustu uuest aastast tööd jätkama madalama tasu eest kui 930 eurot kuus ning lisas, et see on igati realistlik ja mõõdukas palgatõusunõue kohalikke pikaajalisi olusid arvestades.

Samal teemal

"Mitmed bussiettevõtted kinnitavad, et tegid ka oma pakkumised sellisele turuhinnale tuginedes, makstes juba täna samas regioonis ligilähedast palka," jätkas Kübarsepp tõdedes, et praeguseks on hanke võitnud GoBusi kollektiivläbirääkimistel jõutud olukorda, kus tuleb teatada tõsisest liiniveo katkemise riskist Tartumaal ja teistes GoBusi teenindavates piirkondades.

Tartumaa liiniveohanke võitnud AS GoBus on olukorras, kus viimane pakkumine kollektiivlepingu läbirääkimistel küünib kõigest 750 euroni tuleva aasta jaanuarist ja 800 euroni 2015. aasta teisest poolaastast. Seda on sama palju, kui maksti sama töö eest samadel liinidel kriisi haripunktis aastatel 2009-2011.

Ametiühing järeldab sellest, et pakkuja tegi sellel konkursil (ja tegelikult ka mitmel teisel võidetud konkursil) teadlikku dumpingut ebarealistlikku tööjõuhinda arvestades. Bussijuhid kinnitavad, et ei võta vastu GoBusi pakutud töötasupakkumist.

Paraku iseloomustab Tartumaa näide olukorda kogu kohaliku avaliku liiniveo valdkonnas, kus ettevõtete ainus konkurentsieelis tuleb bussijuhtide töötasu arvelt, seisis ametiühingu teates.

Kuigi kõigis maakondades on liinidele tulnud uued bussid, on bussijuhtide palk surutud minimaalse 700 euro peale, mis põhjustab omakorda bussijuhtide keskmise vanuse tõusu kohati juba üle 60 eluaasta, nähtus teatest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee