Raha

Üks suurimaid bitcoinide vahendajaid valis oma euroopa partneriks Eesti panga (2)

Toimetas Sander Silm, 29. september 2014, 14:26
Foto: Reuters / Scanpix
USA suurim ja ühtlasi üks maailma suurimaid bitcoini nii öelda täisteenust pakkuv ettevõte Coinbase valis oma euroopa partneriks Eesti panga LHV.

Kuna Coinbase´l puudus senise ajani partner euroopas oli nende vahendus teenus siiani kättesaadav vaid USA klientidele, kirjutas portaal kryptoraha.ee.

“Lähinädalatel laieneme teistesse euro-ala riikidesse ja siis veel edasi ülejäänud Euroopa riikidesse järgnevatel kuudel,” ütles firma õigusnõunik Juan Suarez.

LHV ei hakka ise bitcoinidega tegelema, vaid on euroopa Coinbase pank. Kui tarbija soovib oma raha bitcoinideks vahetada või kaupmees oma bitcoinid rahaks vahetada käivad euroopa tehingud Coinbase´i just läbi LHV panga.

“Me uurisime turgu ja kuna Euroopa majandus näis olevat suurim siis otsustasime edasi liikuda sinna. Seal on suur nõudlus bitcoinide järele, samas pole seal eriti lihtsat viisi nende saamiseks” ütles Coinbase tegevjuht ja kaas-asutaja Brian Armstrong.

Tallinnas käinud coinbase’i esindajate sõnul on Eesti pangal hea maine. “Üldine iseloomustus, mida LHV kohta kuulsime, oli see, et tegu on tehnoloogia firmadele ja uuendustele avatud pangaga. LHV-l oli lauataga krüptovaluuta ekspert. Sellist asja pole ma kunagi varem üheski pangas näinud, kuigi minu töö on pankadega suhtlemine,” ütles firma ärijuht Dan Romero. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee