Koerte väljaheide.Foto: MUPO
Karoliina Vasli 29. september 2014 07:00
Kohus andis viimaks Tallinna linnavõimule loa sõnnikut ja rämpsu täis Õle tänava korterit koristada. Seal kümne koeraga elanud pensionär Luule on siiani haiglas ja keeldub igasugusest abist.

Pelgulinnas asuva Õle 16a puumaja koridori aknad on kõik valla, et ühest esimese korruse korterist tulevat lämmatava haisu koridorist välja saada. Selles korteris elas Luule (75) koos kümmekonna koeraga. 10.septembril viidi naine haiglasse, et teha talle psühhiaatriline ekspertiis. Päästjad käisid korteris ning see oli kui sigala – kõik kohad koerajunne täis ja laguneva mööbli hulgas ei olnud vooditki. Koerad viidi varjupaika. Põhja-Tallinna linnaosa valitsus esitas kohtule taotluse, et nad võiks linna kulul korteri ära koristada. "Kohus luba meile ei andnud, sest kohtu hinnangul ei olnud selle andmise vajadus tõendatud," ütles linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Mart-Peeter Erss eelmise nädala keskel.

Ometi tehti korterist pilte ja need ilmusid meediaski. "Antud pildimaterjal ei ole kohtu hinnangul piisav tõendusmaterjal," sõnas Erss. Tänase päeva seisuga on kohus siiski koristamiseks loa andnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (34)

meil on vaja ameerikat! USA-s niimoodi asju ei aeta. 29. september 2014 16:07
Loomad konfiskeeritakse ja omanik läheb kohtulikule karistamisele. Ja otseloomulikult tuleb korter korda teha.
Ma tahaks teada arsti nime, kes peab seda naist normaalseks ja vastutusvõimeliseks.
kellele on kasulik, 29. september 2014 15:52
et nii mõnigi meie seadus on absurdsuse tipp, kui saamatu ja mannetu on meie kohtusüsteem, võtku eeskuju mõnest riigist, kus see hästi toimib.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS