Maailm

Ränk süüdistus: Libeeria professor peab Ebola viirust USA biorelvaks

Aadu Hiietamm, 29. september 2014 07:00

16 KOMMENTAARI

k
käibki/ 29. september 2014 18:28
selle katsetamine ja see on vajalik ning ainu õige tulemuste analüüsimiseks ja leviku uurimiseks.
p
Pole eriline uudis,/ 29. september 2014 18:21
see juba ammu teada. Nyyd pole muud kui teha nagu usa iraagiga tegi. Väed sisse ja plats puhtaks lyya, president aga yles puua.
i
Indrek/ 29. september 2014 17:53
Pole voimatu arvestades, et koik ameerika kodanikud, kes on nakatunud on koheselt lennutatud tagasi USAsse ja saanud vaktsiini mis toimib. Samas seda vaktsiini kellegile teisele ei anta ja surnuid juba mitu-mitu tuhat. Natuke imelik arvata, et yhel juhul on paranemise toenaosus 0% ligidal ja teisel juhul 100%...
l
Loe/ 1. oktoober 2014 22:53
muialt ka:
Juulis Ebolasse nakatunud ameeriklased Kent Brantly ja Nancy Writebol, keda raviti Ameerika Ühendriikides, kuulutati arstide poolt tervenenuks ja kirjutati augusti keskel haiglast välja.
Arstidele pole selge, kas tervenemisele aitas kaasa vereülekanne või eksperimentaalravim ZMapp.
Ebolahaige võib kas (kas toetava raviga või ilma) täielikult paraneda, kuid võib esineda ka komplikatsioone nagu orhiit, liigesevalu, nahakestumus ja juuksetus. Silmadega seotud seisunditena nagu valguskartus, pisaravool, äge ja alaäge iridotsükliit, korioretinaalpõletik ja pimedus.
Olenevalt viiruse liigi tõvestusvõimest, enamik (mõnede allikate kohaselt kuni 90% nakatunutest) Ebola viirushaigusesse nakatunud inimesi siiski sureb.
i
Indrek/ 29. september 2014 17:53
Pole voimatu arvestades, et koik ameerika kodanikud, kes on nakatunud on koheselt lennutatud tagasi USAsse ja saanud vaktsiini mis toimib. Samas seda vaktsiini kellegile teisele ei anta ja surnuid juba mitu-mitu tuhat. Natuke imelik arvata, et yhel juhul on paranemise toenaosus 0% ligidal ja teisel juhul 100%...
v
villu võitlused/ 29. september 2014 16:22
k
Kas on üldse veel mingeid tõendusi lisaks vaja?/ 29. september 2014 09:24
Selle asemel, et töötada välja ja saata Aafrikasse toimiv ebola vastane ravim, saadetakse Lääne-Aafrikasse Ebola puhangu piiramiseks 3000 sõjaväelast, et needki seal nakatuksid ning naastas haigust levitaksid kõikjale, kus nad viibivad.
See pole ju mingi abi vaid epideemia levimise intensiivne forsseerimine.
Mida siis veel on tarvis tõestada? Sellega ongi juba kõik tõestatud.
Sellega, et viiruse vastu ilma ravimiteta "võideldakse", on ju sama, kui et saata ülearuseks osutunud armee sõjakäigule, selle isikkoosseisule mitte midagi relvasarnastki kaasa andmata - et oleks võimalik seda niimoodi praktiliselt vaenlase käte abil jäägitult hävitada.
No eks saatnud ju ka Stalin ilma püssideta sõdureid rindele ja lahingussegi, soovitades neil langenud kaaslase püssi kasutada.
Ja kuidas need USA sõdurid seal saavad "langenud kaaslase püssi" kasutada, kui ka ühelgi kaaslasel seda ju polegi?
Või ongi plaanis koos Aafrika põliselanikkonnaga ühtlasi ka suures osas afroameeriklastest ja slummide gängsteritest koosnev USA sõjavägi "magama panna", et sellega putinoidide missiooni lihtsustada?
y
yll/ 29. september 2014 09:36
asi on ju aafriklaste peas kinni.milleks minna ja ravida kui neid juba miljard ja ennustatakse kiiret rahvaarvu kolmekordistumist seal.ei saa mõeld emotsioonidega et a la ravime,toidame jne.palju sulle neid vaja on?vaata indiat ,osad on võimelised satellidi marsile saatma aga teised elavad ürgajas.inimene areneb hädas.
a
A.K./ 29. september 2014 09:14
Naiivne arvata et keegi ei arena biorelva ja kuskil seda tuleb ka kasutada.
n
nõuka/ 29. september 2014 08:51
Ei ole siin midagi uut. Nõukogude ajal peeti ka aidsi USA laboratooriumist välja pääsenud biorelvaks. Süüdistajad olid ju teadagi millisest riigist.

y
yll/ 29. september 2014 08:48
See et läänemaailmal mingisugune plaan B selle musta aafrika sigivuse vastu ning sellega kaasneva
parasiitimmigratsiooni tõkestamiseks on kindel.Selline 3miljon neegrit aastas euroopasse ja nende
asemele sünnib seal 10miljonit on kõiki ära tüüdanud ja ohustab turvalisust.
A
:D/ 29. september 2014 09:52
Aafrika on maavarade poolest ilmselt konkurentsitult kõige rikkam manner (võib-olla ehk Siberi piirkond suudab konkureerida). Ongi kogu põhjus.
y
yll/ 29. september 2014 10:09
see et seal kalliskive leidub on enamusele maailma elanikele tarbetu teadmine.
oled sa mõelnud miks sahaara tagune maailm neid siis aastatuhandete jooksul innovaatikaks ära kasutanud pole?eriti kui võtta arvesse teooriat et nad olid esimesed inimesed maakeral.ja ikkagi on seal rohkem rikkaid kui põjamaades inimesi ning kui sündivust vaadata pole elul häda midagi.vaata mis laste kasvatamine maksab.
j
Jah/ 29. september 2014 10:34
m
mulku/ 29. september 2014 08:12
Jaa - vat see on juba uus tase, isegi puutja ja lavroovetsi mõttemaailm sellise välgatuse ees on haledad üritused :))))))
v
29. september 2014 07:34