Eesti uudised

Paet rääkis Euroopa Nõukogu peasekretäriga Eston Kohveri juhtumist (7)

Toimetas Geidi Raud, 28. september 2014 14:17
Urmas PaetFoto: AP / Scanpix
Välisminister Urmas Paet rääkis ÜRO peaassamblee raames aset leidnud kohtumisel Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandiga kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri juhtumsit.

Paet toonitas kohtumisel, et Venemaa tegevus kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri Eestist Venemaale viimisel ning Moskva vanglas kinnihoidmisel on vastuolus rahvusvahelise õigusega.

"Meie eesmärk on, et Eston Kohver saaks koju naasta nii ruttu kui võimalik," ütles Paet. Ta nentis, et olukord on keeruline, kuid Eestil on palju liitlasi ja sõpru, kellega ühiselt nõutakse Kohveri Eestisse tagasisaatmist.

Paet lisas, et pärast 12. septembrit ei ole Venemaa ametivõimud vaatamata korduvatele taotlustele võimaldanud Eesti konsulil Kohveriga kohtuda.

Kohtumisel oli kõne all ka olukord Ukrainas. Paet sõnas, et rahvusvahelise kogukonna olulisim eesmärk on leida viise mõjutamaks Venemaad lõpetama sõjalist tegevust Ukrainas.

"Väga tähtis on Vene vägede lahkumine Ukrainast ning Ukrainale täieliku piirikontrolli võimaldamine," lausus Eesti välisminister.

Paeti sõnul peab pikaajaline lahendus Ukraina konfliktile lähtuma Ukraina suveräänsusest. "Rahu saab tuua vaid diplomaatiline lahendus."

Samal teemal

04.03.2015
Konsul kohtus täna Eston Kohveriga
04.03.2015
Nobeli rahupreemia komitee esimees lasti lahti
01.10.2014
Konsul viis Kohverile toitu, rõivaid ja sõnumeid lähedastelt
25.09.2014
Moskva advokaat: pole veel selge, kes hakkab härra Kohverit kaitsma