Eesti uudised

Dokument: Ligi eksitab? Ken-Marti Vaher küsis Eesti-Vene piiri jaoks mitu miljonit eurot (5)

Eesti Päevaleht, 28. september 2014 11:22
Siseminister Ken-Marti Vaher, Foto: Teet Malsroos
Eesti Päevalehe ja Delfi toimetuse käsutuses on asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud dokument, mis kinnitab, et siseminister Ken-Marti Vaher siiski on Eesti-Vene piiri arendamiseks raha küsinud. Seega on dokumentaalselt tõestatud, et rahandusminister Jürgen Ligi valetab, väites, et Vaher pole piiri-probleemi tõstatanud.

Rahandusminister Jürgen Ligi on Delfile Eesti ida- ja kagupiiri halba olukorda kommenteerides öelnud, et endise siseministri Ken-Marti Vaheri jutt, nagu oleks viimane pidanud iga piiri kordaminemiseks vajamineva euro eest rahandusministeeriumiga võitlema, on keerutamine ja valetamine.

Samal teemal

Minister Vaheri rahandusministeeriumisse ja riigikantseleisse 23. märtsil 2014 saadetud kiri tõestab aga vastupidist: "Täiendavalt esitame 2015-2018 arengukava täitmiseks vajalikud lisavajadused kokku summas 196,4 miljonit eurot, sh sunnivajadusega lisataotlused 97,9 miljonit eurot, millest Eesti-Vene piiri väljaehitamise lisavajadus on 26,1 miljonit eurot.

Minister Ligi pole omakorda nõus sisu ja retoorikaga, mis seisab dokumendis, mille on minister Vaher rahandusministrile saatnud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

20.09.2014
Kuhu kadusid välisriikidest piiriehituseks saadetud miljonid?
08.09.2014
Ken-Marti Vaher: Eesti julgeolekuametniku röövimine on tähenduslik pretsedent
01.09.2014
Ligi: Venemaa võiks enda partnerite hulgast ära unustada