Šotimaa lipp. Foto: Reuters / Scanpix
Tõnu Kalvet 27. september 2014 18:00
Šotimaal lööb laineid lapsendamisskandaal. Nimelt anti 26aastaselt uimastisõltlasest emalt äravõetud lapsed – viieaastane poiss ja nelja-aastane tüdruk – kasvatada vanavanemate asemel hoopis homoseksuaalide paarile, vahendab Tšehhi veebiväljaanne Free Globe.

Vanavanemad käisid laste hooldusõiguse eest kaks aastat kohut, kuid see lükkas nende taotluse tagasi, sest pidas neid nii väikeste laste üleskasvatamiseks liiga vanaks. Üks vanavanem on 46aastane ja teine 59aastane.

Samuti ähvardati vanavanemaid, et nad ei saa oma lapselapsi üldse enam näha, kui nad oma rahulolematust edasi ilmutavad.

Laste kasuvanemaiks valiti hoopis kaks kooselavat meest. Üldsus pidas kohtu otsust seda kummalisemaks, et kasuperekandidaatide hulgas oli ka heteropaare. Sotsiaaltöötajaid hoiatati, et noorem laps pelgab mehi. Kumbki asjaolu aga ei mõjutanud kohtuotsust.

"Mu süda lõhkeb valust, kui kujutlen, et me lapselapsed peavad kasvama peres, kus pole ainsatki naist. Tahaksin, et mulle selgitataks, kuidas saab midagi säärast olla laste huvides," ütles laste vanaisa ajakirjandusele.