Meedia

Maakonnalehed korraldasid seoses Eesti Posti hindadega ühisaktsiooni  (1)

Toimetas Kristin Aasma, 26. september 2014, 09:58
Maakonnalehed on mures Eesti Posti hinnakujunduspoliitika üle, mis võib tulevikus ohustada lehtede ilmumist laupäevasel päeval.Foto: Marko Saarm / Sakala
Eesti maakonnalehtede peatoimetajad tegid täna avaliku pöördumise majandus- ja taristuminister Urve Palo, Eesti Posti nõukogu ja Riigikogu majanduskomisjoni poole seoses Eesti Posti hinnakujunduspoliitikaga.

Maakonnalehed on mures Eesti Posti hinnakujunduspoliitika üle, mis võib tulevikus ohustada lehtede ilmumist laupäevasel päeval, edastas Eesti Ajalehtede Liit.

Samal teemal

"Eesti maapiirkondades ja väikelinnades monopoolset seisundit omav Eesti Post soovib eraldi hinnastada ajalehtede kojukannet äripäeviti ja laupäeviti," seisab pöördumises. "Kuna Eesti Posti hinnakujundus on jäänud meie eest varjatuks, saame üksnes väljendada oma seisukohta, et Eesti Posti 2015. aastaks pakutud perioodika kojukande hinnatõus on põhjendamata ning seda pole võimalik seletada vaid postitöötajate palgatõusu vajadusega."

Laupäevase kojukande oluline kallinemine tulevikus tabab kõige valusamini maakonnalehti. See võib viia selleni, et tulevikus laupäeval maakonnalehed ei ilmu.

Lehtede toimetused teavad oma lugejatelt, et just nädalavahetustel on neil kõige rohkem aega ja soovi lugeda paberlehti. Pöördumises soovitatakse Eesti Postil arvestada ka nende inimestega, kes elavad väljaspool Tallinna.

Pöördumisele kirjutasid alla Vooremaa, Põhjarannik, Valgamaalane, Virumaa Teataja, Pärnu Postimees, Järva Teataja, Lääne Elu, Saarte Hääl, Elva Postipoiss, Hiiu Leht, Meie Maa, Sakala, Raplamaa Sõnumid, Harju Elu, Vali Uudised, Koit ja

Sõnumitooja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee