PolitseiautoFoto: ANDRUS EESMAA/JÄRVA TEATAJA
Õhtuleht.ee 25. september 2014 14:07
Politseinikud ja päästjad sisenesid eile jõuga ühte Tartus asuvasse korterisse, et teha lõpp majaelanike rahu häirinud lärmakale peole. 

24. septembri õhtul sai politsei teate, et Tartus Puiestee tänaval asuvas kortermajas toimub juba mitmendat päeva lärmakas pidu, mis segab naabrite rahu, edastas Lõuna prefektuur. Ka eelmisel päeval sai politsei samale aadressile väljakutse, ent patrulli saabudes oli korteris vaikus ning probleem näis esiti lahenenud olevat.

Eile aga kostus lärm trepikotta. Politseile ust ei avatud.

Politsei võttis ühendust korteri üürnikuga, kelle põiklevad ja segased vastused andsid mõista, et teda ennast kodus ei ole ning toas viibivad külalised on sinna lukustatud.

Kuna pidutsejate lärmakas oleng ei lõppenud ning üürnik politseiga koostööd ei teinud, otsustati korteriuks päästjate abiga maha võtta ning korrarikkumine jõuga lõpetada.

Pärast korteris viibinud kuue pidulise tuvastamist saatis politsei nad laiali, võttis naabritelt seletused ja alustas korteri üürniku suhtes menetlust.

"Ei ole mõistlik luua endale petlikku ettekujutlust, et kui end nelja seina vahele lukustada, saab süüdimatult korda edasi rikkuda," ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk. Ta lisas, et olenevalt juhtumist kasutab politsei erinevaid lähenemisi rikkumise lõpetamiseks ning antud juhul tuli kasutada jõudu tagamaks teiste inimeste rahu.