Kodu

Kui kalliks läheb teie sõit kodust tööle?  (40)

Õhtuleht.ee, 26. september 2014, 13:49
Foto: TAIRO LUTTER
Tänapäeval on tööjõu pendelränne muutunud juba pigem normiks kui erandiks ning ka Eestis võtavad tuhanded inimesed iga päev ette kümnete kilomeetrite pikkuse töö- ja kodutee. Kuid kas olete mõelnud sellele, kui kaugel üldse tasub tööl käia?

Soomes viidi läbi põhjalik uuring, kus vaadeldi tööjõu igapäevast pendelrännet Helsingi, Turu, Jyväskylä ja Joensuu piirkonnas, edastas Iltalehti.

Teadupärast luuakse töökohti enim tõmbekeskustes, mistõttu paljud tahavad liikuda töökohtadele lähemale. Paraku tõstab nõudlus tõmbekeskuses ka kinnisvarahindu, mistõttu paljudel pole sinna kolimine võimalik ning paljud ei soovigi oma kodust lahkuda. Seega jääb üle pendelränne.

Soomes moodustavad keskmiselt kulud eluasemele ja transpordile leibkonna kuludest 40 protsenti ning Soome majandusteadlaste hinnangul võib nende osakaal maksimaalselt olla 80 protsenti. Vastasel juhul ei jää raha elamiseks.

Kuid kui kaugele siis tasub tööle käia? Soomes läbiviidud uuringust selgus, et näiteks Joensuu ja Jyväskylä piirkonnas võib keskmist palka teeniv inimene lubada endale isikliku autoga kuni 60 kilomeetri pikkust vahemaad. Kui aga sissetulek on keskmisest väiksem, siis tööteekonna pikkus ei tohiks ületada 45 kilomeetrit ja Helsingin ja Turu piirkonnas isegi mitte 20 kilomeetrit.

Head lugejad, kui kalliks läheb aga teie tööteekond ja palju see teie pere eelarvest raha võtab? Andke meile sellest palun teada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee