Eesti-Vene piir Kiislova ja Miikse küla vahel Võrumaal, kus Vene jõud röövisid 5. septembril 2014 kapo töötaja Eston Kohvri.Foto: Aldo Luud
Eesti Päevaleht 25. september 2014 09:39
Eesti Päevaleht kirjeldab olukorda Eesti kagupiiril, kuidas piirivalvurid oma töötingimuste parandamiseks vabast ajast patrullrajal Piusa jõe soist ala kuivendasid ning tähistasid salaja tegeliku piiri hoiatussiltide ja kollaste lintidega, et seenelised-marjulised kogemata üle piiri ei eksiks.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher on kiitnud piiril töötavaid inimesi, kes "teevad kõik, mis võimalik, et vabast tahtest ja ajast oma töötingimusi parandada", kuid piirivalveveterani sõnul on neil patrullraja puhastamine ja korrastamine tegelikult keelatud.

"Möödunud suvel sai puhkepäevadel Piusa jõe äärset soist ala kuivendatud, sest iga kord märgade ja poriste jalgadega tagasi tulek ei ole normaalne. Kui ülemus puhkuselt tagasi tuli, oli pahandus suur," kirjeldas piirivalvur, kes nigelatest töötingimustest ja mitte just parimast palgast hoolimata pole hetkekski mõelnud oma tööst loobuda.

Piirivalvur rääkis, kuidas piiri lähistel tehtud lageraie käigus hävis patrullrada hoiatussiltidega, kuid ülemusi polevat tegeliku piiri uuesti tähistamisest huvitatud: "Jällegi tegime selle ära salaja."

Põlvamaal on salakaupa võimalik üle jõe tarida ka looduslikke purdeid mööda, mida kinnitavad Eesti Päevalehe käsutuses olevad 21. septembri õhtul tehtud fotod üle jõe Venemaa poolele langenud puudest, mille eemaldamisega ei ole juhtkond kiirustanud.

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Eesti Päevalehes.