Eesti uudised

Kas alampalk võiks tõusta viie aastaga 800 eurole? (25)

ÕL, 25. september 2014 07:00
Sven Mikser.Foto: MATI HIIS
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser käis eile Äripäeva majanduskonverentsil välja mõtte, et järgmise viie aastaga tuleks Eesti alampalk tõsta 800 euroni.

Praegu on miinimumpalk vastavalt Eesti Tööandjate Keskliidu ja Ametiühingute Keskliidu kokkulepitule 355 eurot, järgmisel aastal 390 eurot kuus.

Sotside plaani järgi võiks alampalk 2016. tõusta 470 eurole ja liikuda enam-vähem sajaeurose sammuga 800 euroni 2019. aastal.

Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson leiab, et pinnas alampalga tõusuks on soodne, ka Keskerakond toetas üleeilsel kohtumisel 2016. aasta alampalgaks 500 eurot kuus. Samast suurusjärgust on Petersonile rääkinud Vabaerakond. IRLi ja Reformierakonnaga pole ta kohtunud.

Rahandusminister Jürgen Ligi möönis, et meie miinimumpalk pole korralikuks äraelamiseks piisav, kuid see on tööandjate ja töövõtjate kokkulepe, millele erakonnad poliitilist survet avaldama ei peaks. Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar nimetab sotside plaani populistlikuks valimislubaduseks.

"Ka teised erakonnad on meelsasti sellel teemal sõna võtnud. Need numbrid ju tegelikult ei põhine mitte millelgi," ütles ta ERRile, et 800eurone alampalk pole reaalne.