Foto: Andres Varustin
Õhtuleht 24. september 2014 18:06
Võimuliidu poliitikud ning politsei- ja piirivalvejuht kinnitavad, et meie kagupiir on hästi ja kindlalt valvatud. Kui aga piir oleks selgelt ja arusaadavalt maha märgitud, ei peaks ju piirivalvur Venemaale eksimise vältimiseks igapäevatöös kasutama GPS-seadmeid.

Kui piiriga oleks kõik korras, siis pole ju piiri väljaehituseks vaja väidetavalt 0,2 miljonit eurot kilomeetri kohta, 136kilomeetrise Eesti-Vene maismaapiiri jaoks seega 26 miljonit eurot.

Kas piir on lihtsalt valvatud või ka kaitstud? Kui politseiamet valvab piiri, siis kes seda kaitseb? Värskelt kagupiiril käinud siseminister andis piirivalvureile üle Makarovi püstoleid asendama hakkava Waltheri püstoli, kuigi asjatundjad on rääkinud muutunud julgeolekuolukorras vähemalt automaatidega relvastamise vajadusest.

Piirivalve endised juhid leiavad, et piirivalve tuleb taastada iseseisva relvastatud organisatsioonina. Oluline on arvestada ka kindral Laaneotsa väidet, et Vene eriväed on mitu korda harjutanud Eesti piiri varjatud ületamist. Ehkki politseijuht Vaher süüdistas ETV otse-eetris praegust süsteemi kritiseerinud piirivalve endist asejuhti Eesti riigi õõnestamises, leiame, et sel teemal on vaja rahulikult ja argumenteeritult arutada.

Kagupiir vajab kiiret puhastamist ja selget mahamärkimist. Selleks vajaminevat raha tuleb hoolega lugeda ning hoolt kanda, et see läheks ikka eesmärgi hüvanguks. Tuleb tõsiselt nõu pidada, kuidas praeguse piiri valvamise asemel korraldada ELi ja NATO piiri tõhusat kaitset.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Ants Rannula 26. september 2014 08:33
Oodatakse "raili"valmimist - Siis PIIR automaatselt olemas. Ainult kannatust ja varsti on VALIMISED
väga haigetele valijatele!
Herbert 26. september 2014 01:39
Tuleb ära oodata piirileping.Senini võib 10 meetrit enne piiri tõmmata ohulindid kirjaga "RIIGIPIIR .ÜLETAMINE KEELATUD",siis on kõigile näha ja ei saa öelda ,et ei teadnud kui üle läks.Rohelisi mehikesi ja piiririkkujaid ei pea ka 5 meetrine betoonsein.Hoiame raha kokku muuks vajalikuks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS