Maailm

Roskosmos tutvustas Kuu "täiemahulise uurimise" plaane (4)

BNS, 24. september 2014 11:26
Venemaa koondab oma kosmoseuuringud Kuule.Foto: AP / Scanpix
Venemaa kosmoseagentuur Roskosmos kavatseb alustada 2020. aastate lõpul ja 2030. alguses Kuu täiemahulist uurimist, ütles agentuuri juht Oleg Ostapenko kohtumisel, mida juhtis asepeaminister Dmitri Rogozin.

"Plaanime järgmise kümnendi lõpuks jõuda lõpule üliraske kanderaketi katsetustega ja alustada Kuu täiemahulist uurimist. Selleks ajaks oleme mehitamata kosmoselaevadega uuritud Kuu pinnase kohta analüüsid läbi viinud ning tuvastanud Kuul maandumiseks ja baaside rajamiseks oodatavad asukohad," ütles Ostapenko astronautide treeningkeskuses peetud kohtumisel.

Roskosmosi juhi sõnul on Kuu uurimine juba alanud. "Dokumendi "Venemaa kosmoseuuringute poliitika aastani 2030" põhimõtteid ellu rakendades oleme alustanud uue mehitatud kosmoselaeva arendamist, mis on esimene osa tulevasest mehitatud süsteemist, kuhu kuuluvad ka rasked ja ülirasked kanderaketid," sõnas ta.

Kanderaketid ja kosmoselaev arendatakse välja transportima kaupa ja inimesi Kuule.

Suur osa Kuu uuringutest kavatsetakse läbi viia aastatel 2016-2025 kehtiva föderaalse kosmoseprogrammi raames, agentuur kaalub kosmoseuuringute väljavaateid ka 2050. aastani ja sellest edasi, lausus Ostapenko.

"Meil on põhjust uskuda, et plaanid, mille oleme välja töötanud, on teostatavad," ütles Roskosmose juht.

Samal teemal

25.05.2015
Venemaa valmistub Kuule saatma nelja kosmoseaparaati
24.09.2014
India kuulub nüüdsest Marsi uurijate "klubisse"
09.05.2014
Venemaa valmistub Kuud vallutama
20.01.2012
Venemaa kahtlustab endiselt, et USA nurjas Phobos-Grunti lennu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee