Õhtuleht 70

VANA HITT | Hollywoodlik romuralli toob roolijoodikule hiigeltrahvi 

Tarmo Michelson , 24. september 2014, 12:44
 .
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 15. veebruaril 2006.

Möödunud reedel Tartus purjuspäi liiklusõnnetuse põhjustanud Viktor peab kuni 54 000 krooni võrra kukrut kergendama, sest ta suurendas oma süüd sündmuskohalt põgenemisega. Hollywoodliku jälitamise ajal põrkasid kaks politseiautot plekiraginal kokku.

«Filmivõtted» Viktori (67) osavõtul algasid kell 12.46, kui ta Riia tänava ja Suure kaare ristmikul sõitis oma Honda Civicuga tagant otsa vasakpöördevõimalust oodanud Hondale. Osapooled ei saanud omavahel kokkuleppele ja kutsusid politsei.

Avariikorrapidaja fikseeris sündmuskoha, tuvastas alkomeetri abil Viktoril joobe ning koostas protokolli. Sellal, kui korrapidaja teise juhiga rääkis, lipsas Viktor oma autosse, lukustas seestpoolt uksed, nii et korrapidaja neid avada ei saanud, ja sõitis minema.

Korrapidaja hakkas põgenikku politseibussiga jälitama ja kutsus raadiosaatja kaudu teisi politseinikke appi. Honda kihutas mööda Tammelinna tänavaid, ületas ohutuses veendumata järjest ristmikke ja tekitas niiviisi mitu ohtlikku olukorda.

«Avariikorrapidaja üritas autole kõrvale sõites juhti signaali ja vilkurite abil peatuma sundida, kuid juht püüdis mitu korda politseibussi rammida,» räägib Lõuna politseiprefektuuri pressiesindaja Liina Pissarev. Ennetamaks kokkupõrget tõmbus politseibuss tahapoole.

Sõpruse sillal sõitis Honda keset sõiduradasid ega lasknud kedagi mööda, seetõttu ei õnnestunud teda ka nii-öelda karpi ajada. Sillal ja Annelinnas tulid politseibussile signaalide huilates appi veel viis vilkuritega politseisõidukit.

Jälitajad Viktorit verest välja ei löönud: ta läks üha jõhkramaks, kihutades peatumata näiteks üle sebrade. Kalda teelt keeras Viktor Kaunase puiesteele ja üritas varju leida majade vahel.

Kolm politseiautot põrutasid talle järele.

Samal ajal sõitsid politseibuss ja üks politseiauto mööda Kaunase puiesteed edasi, et tõkestada roolijoodiku võimalikku liikumist koolide ja lasteaia juurde. «Vasakpööret teinud politseiauto juht ei näinud peeglist veidi tagapool sõitnud politseibussi ning sõidukid põrkasid nurkapidi kokku. Pööramise hetkel oli ühel autol hoog maha võetud,» räägib Pissarev.

Kaunase puiestee majade vahel jäi Viktori Honda seisma, kuid ust juht lahti ei teinud.

Pisut praokil akna kaudu õnnestus korrapidajal uks avada ja Viktor viidi materjalide vormistamiseks politseimajja.

Juhtunu asjaolusid selgitavad väärteomenetlus ja sisejuurdlus, uurimisel selguvad asjaolud, süü ja tekitatud kahju ning siis otsustatakse ka selle hüvitamine.

Pissarevi kinnitusel ootab Viktorit trahv joobes avarii põhjustamise, avariikohalt lahkumise ja mitte peatumise pärast, millest igaühe eest on maksimumkaristus 18 000 krooni. Kokku ähvardab Viktorit seega kuni 54 000 krooni suurune karistus.

2003. aastal juhtus politseiautodega 121 liiklusõnnetust, milles 37 puhul olid korravalvurid ise süüdi. Kõikide õnnetuste peale sai viis politseinikku vigastada.

Mullu juhtus politseiautodega 188 liiklusõnnetust, millest poolte puhul olid politseinikud ise süüdi. Õnneks ei lõppenud ükski õnnetus inimohvritega.

Peamiselt on avariide põhjusteks politseisõidukite tagant otsasõit liiga väikese pikivahe tõttu ja otsasõit tagurdamisel, peamiselt parklates.

Politsei peatas varga laskudega

Politsei sai laupäeva varahommikul teate, et Maardust ärandati sinine Opel Omega Caravan. Politseinikud märkasid varastatud Opelit kella 5 ajal ja andsid sõidukijuhile peatumismärguande, kuid auto ei peatunud. Põhja prefektuuri pressiesindaja sõnul hakkasid politseinikud autovarast taga ajama ja tegid esmalt viis hoiatuslasku õhku. Kuna too jätkas kihutamist, tulistasid korrakaitsjad auto rehvid kahe lasuga läbi.

Opel kaotas juhitavuse ja seiskus teepervel. Politseinikud said autoroolist kätte 18aastase Jevgeni. BNS

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee