Vajaliku sekkumise puudumisel võib puhang kesta aastaid. Sellisel juhul võib ebolast saada maailmas enam-vähem tavaline nähtus, selgub WHO raportist.
Lääne-Aafrikas Libeerias on ebolasse nakatunud umbes 3000 ning surnud 1600 inimest. Kõikidele abivajajatele ei ole piisavalt ruumi ega vahendeid, teatas WHO.
Sierra Leones kehtestatud 72tunnise karantiini ajal avastati umbes 200 uut ebolasse nakatunut ja umbes 70 surnukeha, teatasid võimud esmaspäeval. Riigis on ebolasse nakatunud umbes 1800 ning hinge heitnud 600 inimest.
Kui statistika koostamisel arvestatakse ainult surmajuhtumeid ning tervenemisi, on ebolasse nakatunute ellujäämisprotsent umbes 29, selgus meditsiiniajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud
uuringust.
Praeguse ebolapuhangu esimene kolle avastati märtsis Guineas. Viirus levis seejärel Libeeriasse, Sierra Leonesse ja Nigeeriasse. Viiruse vastu ei ole seni suudetud ravi ega vaktsiini välja töötada. Viirustüvest sõltuvalt sureb 25–90% haigestunutest. Haigus levib otsekontakti teel vere, väljaheidete ja higi kaudu, aga ka sugulisel teel.
7 KOMMENTAARI