Teele Talve 24. september 2014 07:00
Läinud nädala ajaleht Nelli Teataja kirjutas, et 20 miljonit dollarit VEB fondi raha võttis Peterburis välja Heiki Kranich. Reformierakondlasest Eesti Loto juht nimetab seda laimuks, kuid kohtusse ei pöördu.

Riigikogu VEB fondi uurimiskomisjoni endine esimees Rainer Vakra soovib, et valitsus teeks kaitsepolitseile ettepaneku avalikustada kõik materjalid, mis on seotud Eesti Pangast lähtunud valeandmete abil VEB fondist TSL Internationali kontole läinud 32 miljoni dollari kohta. Sama nõuavad ka VEB fondis raha kaotanud sertifikaadiomanikud. Väidetavalt on kaitsepolitsei valduses riigisaladusega kaetud andmekandja, millest nähtub, kellele läks TSL Internationalist saadud raha.

19. septembri Nelli Teataja esiküljel on viide: "Müstiliselt kadunud 20 miljonit dollarit võttis välja Heiki Kranich". Ja kolmandal leheküljel artikkel, mis väidab, et Nelli andmetel on inimene, kes Peterburis Venemaa Välismajanduspangast 20,5 miljonit dollarit välja võttis, Heiki Kranich.

"Seda, et levitatakse laimu ja väljamõeldisi, on raske tolereerida," ütles Heiki Kranich Õhtulehele reedel, enne kui oli Nelli Teatajat näinud.

"Olge nüüd ikka tõsine – iga külalolli ei tasu tõsiselt võtta," vastas Kranich eile täpsustavale küsimusele, kas ta kavatseb laimu asjus midagi ette võtta. "Kui teie midagi kirjutate, siis teid kaeban ma küll kohtusse," lisas ta.