Eesti uudised

Kes võttis Venemaal VEB fondi raha välja? (30)

Teele Talve, 24. september 2014, 07:00
Läinud nädala ajaleht Nelli Teataja kirjutas, et 20 miljonit dollarit VEB fondi raha võttis Peterburis välja Heiki Kranich. Reformierakondlasest Eesti Loto juht nimetab seda laimuks, kuid kohtusse ei pöördu.

Riigikogu VEB fondi uurimiskomisjoni endine esimees Rainer Vakra soovib, et valitsus teeks kaitsepolitseile ettepaneku avalikustada kõik materjalid, mis on seotud Eesti Pangast lähtunud valeandmete abil VEB fondist TSL Internationali kontole läinud 32 miljoni dollari kohta. Sama nõuavad ka VEB fondis raha kaotanud sertifikaadiomanikud. Väidetavalt on kaitsepolitsei valduses riigisaladusega kaetud andmekandja, millest nähtub, kellele läks TSL Internationalist saadud raha.

19. septembri Nelli Teataja esiküljel on viide: "Müstiliselt kadunud 20 miljonit dollarit võttis välja Heiki Kranich". Ja kolmandal leheküljel artikkel, mis väidab, et Nelli andmetel on inimene, kes Peterburis Venemaa Välismajanduspangast 20,5 miljonit dollarit välja võttis, Heiki Kranich.

"Seda, et levitatakse laimu ja väljamõeldisi, on raske tolereerida," ütles Heiki Kranich Õhtulehele reedel, enne kui oli Nelli Teatajat näinud.

"Olge nüüd ikka tõsine – iga külalolli ei tasu tõsiselt võtta," vastas Kranich eile täpsustavale küsimusele, kas ta kavatseb laimu asjus midagi ette võtta. "Kui teie midagi kirjutate, siis teid kaeban ma küll kohtusse," lisas ta.

Samal teemal

17. mai 2018, 15:38
Mart Helme: VEB Fondi juhtum ei pruugi olla ainult mastaapne pettus, vaid ka riigireetmine
17. mai 2018, 14:15
Riigikogulased: VEB Fondi tõttu tekkinud kahju tuleks heastada
7. november 2014, 16:43
Riigikohus ei hakka VEB Fondi kohtuasja uuesti arutama
21. september 2014, 18:14
Ivo Rull | Kas siis sellist poliitikat tahamegi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee