Eesti uudised

Avalikus kohas joomine pole Tartu politseile tööd juurde toonud (6)

Maarius Suviste, 22. september 2014 17:34
Avalikus kohas alkoholi tarbimine. Foto on illustratiivne.Foto: Mari Luud
Juulist kehtima hakanud korrakaitseseaduse muudatus, mis lubab avalikus kohas alkoholi juua, ei ole politsei teatel Tartus avalikku korda muudatusi kaasa toonud.

"Politseistatistikas ei ole seaduse muudatuse järel Tartu avalik kord muudatusi kaasa toonud," ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel, et kokkuvõte on tehtud ja tulemused Tartu linnavalitsusele edastatud.

"Nii korrarikkumiste hulk, millele politsei on reageerinud, kui ka kainestuskambri külaliste arv on jäänud samale tasemele."

1. juulil jõustus korrakaitseseaduse muudatus, mis andis alkoholisõpradele loa juua parkides ja mujal, kus see varem keelatud oli. Aga teisi häirida ei tohi.

Siiski piirab joomist keeld alkoholi ja joovet tekitavat ainet pruukida ühissõidukites ja nende peatustes, koolieelsete lasteasutuste ja koolide, noortelaagrite, tervishoiu- ning hoolekandeasutuste ruumes ja territooriumil ning lastele mõeldud avalikel kogunemistel.

Maakeeli: kui lasteaeda silmapiiril pole, võta aga pudel välja ja hakka jooma. Samas on linnal/vallal õigus ka kehtestada alasid, kus on absoluutne alkoholi tarbimise keeld.

Korrakaitseseaduse valguses sõltub avalikus kohas alkoholi tarbimise piir suuresti nüüd kõrvaliste inimeste hinnangust – kas ja mis moel selline tegevus neid häirib.

Kui kellegi avalikus kohas alkoholi tarbimine on ühele häiriv ja teisele mitte, siis politseiniku otsustada jääb, kas tegu on seaduse mõttes korrarikkumisega, mille lõpetamiseks politseinik sekkub.

Samal teemal

16.09.2014
Valitsus toetas avaliku alkoholitarbimise keelamise eelnõu
26.08.2014
Seadusemuudatus taaskeelustab avaliku alkoholijoomise
16.08.2014
Napsivõtumärgid on Kadriorust kadunud, Nääme nõuab varastele karistust!
25.07.2014
Elva linn otsustas keelata avalikus kohas alkoholi tarbimise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee