Juba varem, nooremas eas samast lapsest tehtud videokaader, kus lapse paremal käel on näha suurt verevalumit.Foto: Internet
Küllike Rooväli 22. september 2014 13:01
Möödunud nädala kolmapäeval Tallinna Lastehaiglasse toodud kriitilises seisus väike tüdruk, keda politsei kahtlustuse kohaselt peksid tema 22-aastane ema ja tolle 32-aastane elukaaslane, on endiselt ülimalt raskes seisus. 

Lastehaigla pressiesindaja Tiina Eier ütles, et täpsemaid kommentaare 2,5-aastase tüdrukukese seisust kahjuks jagada ei saa. "Ta on intensiivraviosakonnas ja loodame parimat," sõnas Eier.

Lapse sugulased ja pereliikmed on sotsiaalmeedias väitnud, et lapse seisund on ülimalt halb ja elulootust annavad arstid talle vähe. Peamiselt on kirjeldatud ülirasket pea- ja ajutraumat, mis on ilmselt saadud löögist pähe.

Möödunud kolmapäeva õhtul toodi Tallinna lastehaiglasse üliraskes seisundis 2,5-aastane tüdrukuke, kelle kehal olid jäljed pikaajalisest piinamisest.

Lapse seisund oli kriitiline, ta oli teadvuseta ja mitmed vigastused tema kehal viitasid, et laps on kannatanud füüsilise vägivalla all. Haigla teatas üliraskes seisundis lapsest kohe politseile ning järgmisel päeval pidasid politsei lastekaitsetalituse töötajad kuriteos kahtlustatavatena kinni lapse Tallinnas elava 22-aastase ema ja tema 32-aastase elukaaslase.

Politsei alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 122 alusel, mis käsitleb piinamist pikema aja jooksul. „Kuritegu võidakse ümber kvalifitseerida ka paragrahvi 118 järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist," politsei pressiesindaja.

Kui piinamise eest saab karistada kuni viieaastase vangistusega, siis viimase kuriteo eest juba kuni 12-aastase vabaduskaotusega.

Reedel otsustas Harju maakohus mõlemad kahtlusalused eeluurimise ajaks vahi alla võtta.