Eesti uudised

"Vajusin vee alla ja mõtlesin, et neelan korraga hästi palju vett, siis tuleb surm kiiremini." (14)

Inga Raitar, 22. september 2014 07:00
PÄÄSES: 70 aastat tagasi toimunud laevahukuõudusest pääsenuid on elus ehk kümmekond. Dolorice ei teagi, et Eestis peale tema veel keegi elus oleks.Foto: STANISLAV MOSHKOV

Dolorice'i imeline pääsemine Eesti kõigi aegade suurimast laevakatastroofist

Dolorice Raud peab tänavu koguni kaht sünnipäeva: 85 ja 70 aasta juubelit. 22. september on sõprade hulgas tädi Dollyks kutsutud vanaproua teine sünnipäev. Ta on üks väheseid ellujäänuid laatsaretlaevalt Moero, mis viis merepõhja kaks korda rohkem inimesi kui Titanic ja kolm korda rohkem kui Estonia.

Kuni 22. septembrini 1944 tähendas nimi Moero kolm sajandit enne meie aega elanud Kreeka naispoetessi, kes oli kirjutanud hümni Poseidonile.

Pärast seda päeva hakkas Moero tähistama maailma kõigi aegade kõige süngemate laevakatastroofide edetabeli üheksandat kohta. Väidetavalt üle 3000 reisijast pääses vaid 536, neist 156 eestlast.

"Tulime vanematega Tallinna, kuna isa oli mitme Kaitseliidu auristi kavaler ja noorkotkaste vanem," ütleb baltisaksa päritolu Dolorice. 1941. oli pere üle noatera pääsenud esimesest küüditamislainest.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee