KUI LAPSEL ON RELV: «Kui olete mingil põhjusel oma lapsele relva soetanud, on teie kohustus selgitada lapsele selle käsitsemise reegleid ja teie kohustus on tagada ka mängimise ohutus. Sportlaskmine käib ohutus alas ja märklaua pihta. Teise inimese pihta tulistamine on kuritegu,» ütleb Indrek Kaing. Foto: TEET MALSROOS
Katrin Lust 22. september 2014 07:00
Mängurelvast märki tulistanud poiss tabas tüdrukut pähe

Mängurelvast märki tulistanud poiss tabas tüdrukut pähe

"Kui neist minu tütart tabanud kuulidest emb-kumb oleks kas 10 cm allapoole või 20 cm ülespoole läinud, oleks mul lapsel silm peast väljas. See ei ole mäng, see on kriminaalkuritegu," räägib Indrek Kaing juhtumist, kus naabrile külla tulnud poiss tulistas tema kuueaastast tütart mängupüstolist pähe ja kehasse.

Viimsis elav Indrek Kaing on juhtunut enda teada hoidnud üle kahe kuu, kuid tunneb nüüd, et igasugune laste kokkupuude relvaga, kas või mänguasjaks nimetatuga, on ohtlik, ja ta tahab teisi lapsevanemaid oma loo põhjal hoiatada.

Samuti ajendasid teda juhtunut avalikustama hiljuti postkasti tulnud tööriistakataloogid – müügil on nii õhupüstolid kui õhupüssid, mida saab soetada soodushinnaga: 25–29 euroga.

"Raske on uskuda, et isegi õhupüssid on nii lihtsasti kättesaadavad," sõnab novaator Kaing, "mängurelvadest rääkimata."

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad